Karbonhidrat Alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve _BaNNeD_ tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 kilo almam gerekiyor. Aklıma maltodekstrin veya dekstroz kullanmak geldi süte karıştırıp kullanmak istiyorum. Ancak şöyle bir şey okudum dekstroz glisemik indeski daha yüksek olduğu için yağlanma yapar denmiş. Bu ne kadar doğrudur şuan zaten spor yapmıyorum haliyle kazanacağım kilolar da yağ olacak fakat benim zaten kilo eksiğim var onu tamamladıktan sonra spora devam edeceğim. Acaba maltodekstrin mi dekstroz mu tavsiye edersiniz?

Ya kas olarak kilo alınır yada yağ olarak. Bende zaten spor yapmadığım için mantık olarak yağ olarak kilo alacağım ki buna ihtiyacım var zaten.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme: 29 Haziran 2013
  2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Neden yağ olarak kilo almaya ihtiyacın var, özel bir sebebi var mı? eğer yoksa önce yağlanıp sonra spora başlamak tamamen vakit kaybı olur.

3. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam zaten aşırı zayıfım boyum 1.80 kilom ise 60 bu yüzden kilo almaya ihtiyacım var.

4. müslümbörd

müslümbörd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    bodrum
    sanırım çok zayıfsın o yüzden yağlanmak istiyorsun? büyümek istiyosun yani? eğer böyleyse spor salonuna yazılabilirsin imkanın yoksa illada yağlanıcam diyosan evde barfiks,şınav,dambıl setiyle bi nebze de olsa çalışmanı öneririm.kas kütlen de artar,yağ oranın da..

5. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Evet dediğiniz gibi zaten yaklaşık bundan önce 10 ay spor geçmişim oldu bu sürede tabi kilo aldım ancak zaten spor yapmadan 10 kilo alsam yani 70 kilo olsam vücudum yağlı durmayacaktır. Yani gidip de 80 kiloya çıkarsam tabi ki spor yapmadan o zaman görünüş hoş olmayacak fakat ben en kısa yoldan en az 10 kilo alıp vücudum normale dönünce spora devam etmeyi düşünüyorum.

6. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yardımcı olabilecek var mı?

7. Huzur53

Huzur53 Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkcası sana bu durumda kendimden bahsedeyim yaşım 16 vücud konusunda çok değişim yaşadım 9 ay kadar önce obezdim boyum 170 kilom seksendi şimdi 175 68-67 65 dim bir ara ama yaz dolayısıyla sarktı her neyse çok zayıfladım rakam olarak az görünsede gerçekten çok değiştim ama göbeğimden kurtulamadım dolayısıyla boyum 175 kilom 65 olsa dahi alt göbek yağlı bu yüzden kesinlikle yağ olarak kilo alma önermem çok hızlı alırsın ama kurtulamassın bu yüzden sabırla kas olarak almaya bak 1.5 yılda yağsız kas kütlesi ile harika fit bir vücuda sahip olabilirsin sağlam beslenme ve çok çok sıkı ve ağır idmanlar ile.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sayfayı Paylaş