karbey94'un yağ yakım günlüğü

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve karbey94 tarafından 2 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. karbey94

karbey94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,abiler ben Ayvalık tan Melih sanırım tanışma faslını kısa geçeceğim direk konuya giriyorum.

Yaşım 17 Insanity Workout üstüne 2 aydır başarılı bir personal trainer tarafından hazırlanmış ağırlık programıma interval cardio lar ile devam ediyorum.4 ay da 25 kiloyu insanity workout eşliğinde düzensiz bir şekilde beslendiğim için kas kaybederek devamında biraz daha düzenli beslendiğim için daha az kas kaybı ile verdiğimi düşünüyorum.Çevremde yarı yarıya indiğim gibi görüşler konuşulmaya başlandı.Aradan 4 ay geçtikten sonra benim tek mutlu olabildiğim yerin spor salonu olduğunu keşfettim hayatımı bu işe adamakta kesinlikle kararlıyım.Akademik eğitimimi tabii ki alacağım.Ancak küçük yaşlardan beri insanlara yardım etmek en büyük zevklerimden biri olmuştur bende hem antrenör hem de body builder olarak bu işi yapmak istiyorum.Bu kadar kilo verdin şikayetin nedir derseniz inanılmaz bir göbeğe sahibim...Göğüs kalça ve baldır bölgerimde hala yüksek oranda yağ bulunmakta,bende türkiye nin en iyi vücut geliştirme forumundan yardım istemeye karar verdim.Dilerseniz öncelikle 3 ay boyunca hiç şaşmadan uygulamayı düşündüğüm besin programını paylaşayım.

Sabah Kalkar Kalkmaz:Bir bardak suya 1 limon
    15 dakika bekle
    Sabah kahvaltısı:3 yumurta beyazı yarım avuç kadar yulaf ezmesi yağsız sütle beraber 1 dilim tam tahıllı ekmek 75-100 gr lor
    Ara öğün 1 adet yeşil elma
    Öğle yemeği yaklaşık 2 saat aradan geçtikten sonra:200 gr tavuk göğsü yanına brokoli(sarımsaklı yoğurt ile) veya 160 gr ton balığı yanına sebze yemeği
    Spordan 30 dk önce likid carnitin
    Spordan sonra : 1 elma yanına ton balığı yanına yarım tabak bulgur veya brokoli suyunda haşlanmış makarna
    Ara öğün : Düşük şekerli bir meyva veya 50 gr kadar lor peyniri(annemi ikna edebilirsem yağsız :)
    Yatmadan 2 saat önce kadar yeşil çay

Öğünlerimi daha ucuz ve daha besleyici bir hale getirme konusunda yardımlarınıza çok ihtiyacım var.Yağ yakım süreci biter bitmez glutamin ve whey e başlayacağım kiloya pek etkilerinin olmayacağını biliyorum ancak maddi olarak biraz daha beklemek zorundayım.Antremanlarıma gelince;
    haftada 6 gün çalışıp 1 gün off şeklinde devam edeceğim.

P.tesi/Çarşamba/Cuma günleri 30 dakika interval training 1 saat ağırlık salı perşembe cumartesi günleri 1:30 saat ağırlık şeklinde düşünüyorum.Ağırlık programım tekrar hazırlanacak tabii.

Sizleri burdan elimden geldiği kadar günlük bilgilendirmeye çalışacağım hedefim günde 500 kadar kalori açığı vermek.

Boyum:1.74
    Kilom:72
    Yağ Oranım %15

Hedeflenen:%10 Yağ Oranı
    65-70 Kg Kas Kütlesi
    Süre 1-1.5 sene

http://b1302.hizliresim.com/16/2/jprtt.jpg

http://b1302.hizliresim.com/16/2/jprwq.jpg

http://d1302.hizliresim.com/16/3/jps0j.jpg

Lütfen takipte kalın bilgilerinize ihtiyacım var

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Şubat 2013
  2. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Lorun yağını sıcak suya koyarak mı alacaksın?

3. karbey94

karbey94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ayvalık'ta sıkıştırılmış lor olarak yağı tuzu alınmış bir şekilde satılıyor fiyatıda sudan ucuz :)

4. karbey94

karbey94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3 gün kadar daha Ayvalık'tan uzak olduğum için biraz geç kalkıyorum tabii bahane değil ama günü şöyle özetliyebilirim

Sabah kalkar kalkmaz limonlu su
    15 dakika ardından : 3 yumurta beyazı (75 kcal-büyük boy yumurta) + 2 küçük kepekli peksimet (60 kcal) + Bir bardağın 1/3 ü kadar bal (150 kcal) + 100 gr kadar yağsız beyaz peynir (150 kcal)

Kuzenlerimin iğrenç teşvikleri üzerine öğle yemeği yerine kakolu kivili muzlu antep fıstıklı dondurmalı yaklaşık 2 top kadar waffle... tahmini olarak 600-700 kcal

3 saat sonra saat 6:30 gibi 120 gr kadar yağsız ton balığı (140 kcal) + sarımsaklı light yoğurtlu brokoli yaklaşık 3 baş haşlanmış (brokolilere 75 kcal yoğurdu 200 k cal olarak alıyorum = 275 k cal)

Akşam düğüne gideceğiz hiç bir şey yemeden döneceğim döner dönmez odamda 45 dakika kadar insanity workout tarzında bi work out yapacağım ardından da

2 yumurta beyazı (40 kcal) + 1 bardak yağsız süt (125 kcal) ve 1 elmalık (60 kcal) bir öğün

planlıyorum.

Waffle olmasa mükemmel bir gün geçirebildim diyebilirdim ama 3 gün sonra 3 aylık sıkı bir maraton beni bekliyor tabii zevk alacağım bir maraton.Eve döner dönmez alacağım sennheiser sports kulaklık ve adidas atlama ipimin mutluluğu beni 3 ay idare eder diye düşünüyorum :D

Değerlendirmelerinizi bekliyorum

5. karbey94

karbey94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Konu kapanabilir yeni konum beslenme bölümünde

6. brhmcr

brhmcr Guest

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.