Karate Hakkında Ne İsterseniz Sorun

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Matsumura tarafından 3 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Evet arkadaşlar aklınıza her ne gelirse ne isterseniz sorabilirsiniz
    Yahut merak ettikleriniz, tarihi hakkında da soru sorabilirsiniz
    Her türlü yani :)

2. Carizardd

Carizardd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kardeş kung fucular hep sizi dövüyormuş doğru mu

3. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Ya bi karateci ile kungfucu neden kavga etsin allah aşkına :) Zaten kungfu'da bildiğim kadarıyla turnuva dahi yok o nedenle (ki karatedeki turnuvalarda da her zaman kurallar vardır veya elde ayakta koruma var kyokushin ashihara diyecekseniz onlarda da dirsek ve yüze yumruk yok yani) bi kungfucu ile bi karateci asla kavga etmez
    Kısacası ''Stiller değil kişiler dövüşür''
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Temmuz 2014 ---
    Bu arada bi başka konuya daha değinmek istiyorum karatede zor anımızda veya sokakta karateyi kullanmak gibi bir şey yoktur çünkü işin içine karate girdiği andan itibaren o iş ölüm kalım meselesi haline gelir ki karate dövüş sporu değil savaş sanatıdır daha da açacak olursak savaşta insanlar ölür oysaki çoğu kimse bi sokak kavgasında veya bi müsabakada karşıdakini öldürmeyi amaçlamaz

behswank ve mericboss99 bunu beğendi.
  4. Carizardd

Carizardd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    genelde türkiyede kavgada karate sökmez. En kral mmacıyı bile 2 dakikada harcarlar. :) Karateyi nedense hiç sevemedim sen ne kadar süredir yapıyorsun ne faydasını gördün ?

5. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Sokakta hiçbir faydasını görmedim umarım ilerde de görmem
    Karate sokakta işe yaramaz çünkü karatedekinin aynı tekniğini sokakta uygulamaya çalışan birisi maldır zaten neyin kafası yani o karatedeki teknikler belli bir bölgeye geldiği taktirde savunulur yahut vurulur ancak sokak kavgası öyle değildir ne kuralı vardır ne de korumaları o yüzden sokakta kimse öğrendiği dövüş sporunu kullanmaz ondan faydalanır sadece düşünün mesela bi kickbox cu adama bıçak çektiler sizce o adam bıçak çekilince gardını mı kaldırır veya bi capoieracı (sanırım doğru yazamadım) dans etmeye mi başlar o an size ne gerektiriyosa onu yaparsınız sokakta falan diye başlarsanız sokakta gene dayağınızı yersiniz savunma sporları size sadece reflexleri kazandırır kimse sokağa çıkıp kata çizmez :)

6. Carizardd

Carizardd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bir şey sorucam kick boks özgüven verir mi ? sokakta işe yarar mı ?

7. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Özgüveninizi size hiç kimse veremez siz kendiniz kazanırsınız bi gün aynaya bakarsın her tarafınızı iyice inceler kabullenirsin seversin kendini her uzvunu seversin sonra durup bakarsın içine duygularını düşünürsün duygularını izlersin bakarsın onları da seversin onları da kabullenirsin en son kendinle ilgili hiçbir şüphen kalmayıncaya kadar kendini seversen özgüvenin gelir senin bahsettiğin bi iki adam dövebildikten sonra yahut turnuvalarda kazandığın şampiyonluklarla gelen şey ise o egodur özgüven değil ve bi gün onun özgüven olmadığını anladığında çok büyük hata yaptığını anlarsın
    Ha bi de kick box sokakta işe yaramaz arkadaş hiçbir spor sokakta işe yaramaz sokakta teknikler yoktur sadece siz varsınızdır kick box müsabakalarında kurallar ve hakem vardır sokakta yoktur her an etraftan başka düşmanlar gelebilir o yüzden kick box sadece kick box tur eğer kendini kick boxta geliştirmiş biri ise o zaman neden savunamasın her dövüş sporu en iyisidir önemli olan o sporu yapandır sporların pek bi farkı yok en fazla %15

8. Carizardd

Carizardd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    haklısın kardeşimde bu sporu yapanların yumruğu tekmesi gelişiyor ee normal bi adama vuruncada etki eder yani :) Amacım yumruk atmayı tekme atmayı öğrenmek yani püf noktalarını öğrenmek sonra fitnessa yazılmak :)

9. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    İş maalesef sadece yumruğun tekmenin püf noktasını öğrenmekle olmuyor çünkü o kadar kolay öğrenilmiyor
    Hatta moralini bozmak gibi olmasın ama Miyamoto Musashi der ki : ''Gerçek pratik üç yıl içinde başlar 10.000 günde mükemmel hale gelir''

NeverEnough ve Carizardd bunu beğendi.
  10. Carizardd

Carizardd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    yani başlamayayım kick boksa :D

11. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kafana göre

12. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Uzakdoğu sporlarına hep inanılmaz saygım ve sevgim oldu. Taekwondo Yaptım 3 sene yine arada antremanlarına katılıyorum. Uzakdoğu savaş sanatları evet öldürmek üzerine genelliklede savaşlarda meydan muharebelerinde kullanılmak amacı ile ortaya çıkmış birçoğu. Taekwondo ve karete birbirine yakınlar. bugün mma Dövüşçülerinin %50 side karete yada taekwondo kökenli. bu sporlar insana Disiplin öğretir konu dövüşebilmek ise uzakdoğu sporu kesinlikle öğrenilmelidir derim. Matsumuranın söylediklerinede katılarak

behswank bunu beğendi.
  13. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler ben de katılıyorum %50 sinin uzakdoğu kökenli olduğuna çünkü dövüş sanatlarının tarihine biraz göz gezdirince budhadrama'ya kadar uzakdığını görürüz ve orada da shaolin oluştu oradan da diğer spor dallarına bölündü

14. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Hacı kick boks,karete,Taekwondo nun ortama fiyatları ne kadar dır ? Birde haftada her gün mü gidiliyor yoksa belirli günler mi var ? Son olarak fitness yapıyormusun ? fitness ınbu sporlara artısı veya eksileri neler ?

Not: kick boks ws hakkında bilgin yoksa sadece karete hakkındada olur :D

15. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Benim bildiğim kadarıyla o kursların hepsi haftada 3 gün 1.5 saat olur ders başı fitness a gitmiyorum evde yeterince çalışabileceğim alanım programım var ve spora etkisi olur tabii ki ancak karate de kas gücün yeterli olmasa da kas gücünün yapabileceğinden fazla darbe verebileceğin için önemli olan hız bütün sporlardaki gibi
    Son olarak da kick box vs hakkında nası bilgi istiyon ki kick box işte ne deyim karate hakkında bilgi var istemediğin kadar şey biliyorum ama ilgini çekmez soruyu net sor ki cevaplayayım

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    karate ye , " shotokan , wado ryu vb" dairevi tekme ne zaman ve nasıl eklenmiştir ?!...

yani , "mawashi geri" ....)

17. aydeber

aydeber Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Şuanda sporcu musunuz yoksa antrenör mü ? Ve bu sporda hiç milli oldunuz mu? Dereceleriniz var mı? Kısaca karate camiasında tanınır mısınız?

18. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Anladığım kadarıyla wado ryu shotokan gibi stillere mawashi geri nasıl eklendi diye soruyosun cevap vereyim ilk başta mawashi geri'yi gichin funakoshi eklemiştir birkaç katayı da o bulmuştur 3 yılda bir kata felsefesi ile yoko geri'yi de gichin funakoshi ekledi

19. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Şu anda sporcuyum ve daha milli olamadım seçmelere katılmadığımdan dolayı uzun zamandır da bi turnuvaya katılmadığım için derecem yok ve de tanınmayan birisiyim sadece karate hakkında çok araştırma yaptığım için buradayım çok iyi bir karateci olduğum için değil

20. aydeber

aydeber Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Anladim basarilarla dolu bir gelecek dilerim. Insallah yaptigin arastirmalardan edindigin bilgilerin faydalarini gorursun.

zafer_zaferoglu ve Matsumura bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş