Kararsızım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cgurpinar tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. cgurpinar

cgurpinar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boy: 1.85
    Kilo: 93 (Normal yapıda bir görünüşüm var)

Forumda belki yer kalabalığı edecem o yüzden kusura bakmayın.

Konu başlığında belirttiğim gibi vücut geliştirmede baya bi kararsızım. bu kararsızlığımın nedeni ise internette birçok forumda gezinmem, farklı antreman programlarına bakmam. bu konuyu açmamın sebebi ise bir fikir alabilmek.

Dış görünüş itibariyle 1.85 boyunda 93 kilo olmama rağmen omuzlarımın genişliği sayesinde hafifte olsa fit duruşum var. Kararsızlığım hangi grupları öne çıkaracağım konusunda. Kendimce bel ve göğüse ağırlık verirsen üçgen görünümü büyük ölçüde kazanacağımı düşünüyorum. Birçok forumda gezinip edindiğim doğru veya yanlış bilgilerle nasıl bir diyet programı izleyeceğimi de biliyorum.

Geçen sene ramazan ayında başlayıp 4 ay süren spor salonu zamanında 20 kilo verdim sporu bırakalı 6-7 ay oldu ama kilo almadım aksine 1.5-2 kilo verdim. Sporu bırakmamın en kötü yanı sarkma oldu ve kendimden irenmeye başladım.

Sizden istediğim vücut geliştirme sürecinde nasıl bir yol izleyeceğim ve bu sarkmaları daha etkili bir şekilde nasıl toplayacağım konusunda yardım etmeniz. Bu arada tabi spor salonuna yazılacam ama bu sefer kolay kolay bırakmayacağım. Bıraktıktan sonraki halimi gördükten sonra.

Belki buraya niye böyle yazdın niye yardım istiyorsun madem spora başlayacaksın tarzında yorum atanlar olursa onlara şimdiden cevap vereyim fazla bilginin zararı olmaz farklı yolları da denemek lazım :)

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Ayrıca avatarımda resmini kullandığım Efsane lakaplı Sergio Oliva nın göğüs ve karın kası formu çok hoşuma gidiyor. Göğüs ve karın kasları formunda idolüm. O tarz bi vücuda nasıl ulaşabilirim?

Sayfayı Paylaş