Kararsızım , yardım edin lütfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yavuzubeyd tarafından 5 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yavuzubeyd

yavuzubeyd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaşım 16 boyum 1,79m kilom 78 karnım göğüslerim ve kalçam yağlı. 1,5-2 yıl önce dumbell kaldırıyordum sonrasında azaltsamda ara ara çalışmaya devam ettim ve şuanda kollarım iyi durumda. Amacım fit bir vücuttan biraz daha kaslı bi duruma gelmek , ve soruların şunlar;
    Kas kütlesinin artması kalori yakımını arttırıyormuş ,ben yağlarımı yakmak için kardiyomu yapmalıyım ağırlıkmı çalışmalıyım?
    İnternetten 3 tane antrenman buldum master crunch, gladiator workout ve Bruce Lee ABS workout bunlardan hangisini kullanmalıyım yada hergün birini kullansam olur mu
    Evimde 1 adet dumbell , barfiks barı , kondisyon bisikleti, stepper ve bisiklete sabit 2 adet direnç yayım var birde pilates topu var ama işe yararmı bilmiyorum . bu aletlerle uygulayabileceğim bi program yazarmısınız lütfen . ( hangi gün kardiyo hangi gün ağirlik ( hangi ağırlık programı) çalışacağımı yazmanız yeterli olur.
    Şimdiden teşekkürler.

2. yavuzubeyd

yavuzubeyd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Up! Edit* bu süre zarfındaki araştırmalarım sırasında interval kardio diye bir şey buldum , önerir misiniz?

Son düzenleme: 7 Ağustos 2014
  3. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Öncelikle imkanın varsa bir spor salonuna yazılmanı öneririm.
    Bunun dışında evde çalışmak zorundaysan yada bu konuda kararlıysan antrenman programı olarak ve sana ilerde bir fikir vermesini sağlamak amacıyla vereceğim linkleri -ki forumu arasan çok rahat bulursun- iyice inceleyebilirsin;
    Evde dumbell ile çalışma programı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Evde Sırt çalışma programı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Yağ yakımına gelirsek yağ yakımı mutfaktan ve kardiyodan geçer. Mutfaktan kastım diyettir.
    Düşük karbonhidrat ve yüksek proteinli bir beslenme programı uygulamalı ve kardiyo kısmını aksatmadan devam ettirmelisin.
    Yağ yakımı için ayrıca kardiyo kadar ağırlık çalışması da önemlidir.

Ve son olarak bu spor sabır işidir, bir anda kas yapacağım yada bir anda yağlardan kurtulacağım hayaline kaptırma kendini.

İyi günler,

yavuzubeyd bunu beğendi.
  4. yavuzubeyd

yavuzubeyd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim , peki ben 2 gün üst üste kardio yapsam uygunmudur yoksa gereksiz kendimi mi yormuş olurum .

5. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Evdeysen programa bağlı kalmak güzeldir kardeş 1 ay önce karın kası denen bişe yoktu bende p90xe başlayınca gelişmeyi farkettim tavsiye ederim bende 15 kg dambıl kapı barfiksi falan var programa gereklı bunlar olsa yetiyor kondisyonun acayıp artar ulan tanıtım reklamlarında gibi konuştum bi çıkarım yok yani maksat yardımlaşmak :D yap yanı evde programsız düzen tutturmak zor program %50 yağ %50 kas üzerine kurulu yağlar gidince kuru bişe kalmıon yanı evde de şekle giriyo vucut tozsuz sadece azim lazım

6. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Yapılan herhangi bir işi nasıl abartmamak gerekiyorsa, kardiyo da aynı şekilde abartılmamalı.
    Tabi bu abartı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.
    Şahsen ben haftada 6 gün kardiyo yapıyorum. Daha doğrusu yağ yakma döneminde 6 gün kardiyo yaptığım oluyordu.
    Haftada 3 gün antrenman öncesi koşu yapıyordum -hem ısınma amaçlı hem de kardiyo amaçlı HIT sistemde-, diğer 3 günde de full kardiyo ağırlıklı çalışıyordum.
    Bu sayede güzel bir gelişim kaydetmişti, yağ yakımı anlamında.
    Ama bunun bir dejavantajı var o da aşırı yüklenmeden dolayı kas kaybının yaşanabilme ihtimali.
    Bunu önlemek ve gelişimi sağlamak amacıyla da araya beslenme kısmının çok iyi düzenlenmesi giriyor.
    Tabi bununla beraber de dinlenmeyi ayarlamak, uyku saatine dikkat etmekte önemli.
    Haftada iki gün kardiyo yapabilir miyim demişsin, bu senin spor geçmişinle alakalı. Yaşın 16 olduğuna göre fazla bir düzenli spor geçmişinin olmadığını varsayarsak ve yaşını da göz önünde bulundurursak haftada 3 günlük kardiyo senin için şu anlık yeterlidir.
    Gelişme çağında olduğun için aşırı rejim, diyet, kardiyoyu tavsiye etmem.

İyi sporlar,

Sayfayı Paylaş