karaciger le ilgili

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Lilou tarafından 28 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Lilou

Lilou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bundan bir ay oncesinde elimde protein tozu, nano vapor ve halo urunleri vardı

muscletech den bunları bir ay icinde duzenli olarak kulandım ve sivilce artışıyla

karsılastım bu hafta halo bitigi icin gidip kretein tozu aldım ( celltech) ve biraz

once annem bana oglum sen cok icki iciosun dimi dediginde sok icinde kaldım (

evet iciorum ama ayda 1 2 kere ) benim merak ettigim bu urunlerden hangisi

karacigeri etkilemiştir protein tozunun etkileyecegini pek sanmıorum.... Halo m

da bitti yaklasık bir hafta once kretein le ilgili hic bir fikrim yok daha 4 gun once

aldım ama Vapor dan supheleniorum. Body yapcam die karacigerimden olmak

istemiorum.. Bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim tesekkurler :)

2. Perseus

Perseus Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    benim bildiğim kadarıyla bu ürünlerin geneli karaciğeri yoruyor.Hatta bu yüzden 1 ay kullanıyorsanız 15 gün kullanmayın demişlerdi bana.Ayrıca Bu ürünleri kullanırken bol bol yani 2lt 3 lt demiyorum içebildiğin kadar su içmelisin.Yokda vucutta tortu bırakabiliyorlarmış
    benim bildiğim bu valla.

3. Lilou

Lilou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nedenini buldum arkadaslar GNC magazasına gidip ( Amerikadayım) sordugumda satış elemanı tanıdık adam bana verdigi cevap halo nun icinde testestoron artırıcı maddeler var onlar nedeniyle olmuştur dedi. Eger yaglı ve sivilce li bir vucudunuz varsa tavsiye etmiyorum halo kulanmanızı

4. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    karaciğere kesinlikle olumsuz etkisi olmuştur bu hormonla pek alakalı olamaz gibi geliyorb vitamini enginar hapı kullan veya 1 ay ara ver kullanıma

5. brn6

brn6 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bı ara sırf protegın tozu kullandım bende de olmustu,cok protegın alırsan olur toz dıyıp gecme hatta forum a da yazmıstım..bu supplementlerın bı cogu karacıgerı yorar klasık su ıcmek bı nebze yardımcı olur ama bunyeden bunyeye de degısır,atıyorum sende olmaz ama aynı urunu kulandıgımız halde bende olabılır...bence doktora gıdıp bı karacıger testı yaptır benım oranlarım cok yuksek cıkmıstı...gecmıs olsun

6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Her yerde karaciğer testinden bahsediliyor biri açıklayabilir mi gerçekten ne adı altında bu testi istiyoruz hangi doktora gitsem sivilce ile tozların yediklerin ve karaciğerin alakası yok ciltteki sivilce kızarıklık için karaciğer testi yapılmaz sivilce tamamen psikolojiktir karaciğer testi başka sebeplerden ötürü yapılır dedi. dedikleri 1.yenilen yemek içilen tozun sivilceye etkisi yok. 2.sivilcenin karaciğerle alakası yok bunlar halk arasında yanlış inançmış.

7. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Sivilcenin çıkması hormonel ve karaciğer foksiyonu ile alakalı durumlardan kaynaklanabilir.Neye dayanarak psikolojik diyorsunuz?Yenilen şeylerin etkisi,yediğiniz şeyin içeriği önemli olduğu için,karaciğerlede alakalı olabilir vücutta çıkan sivilcelerin.Test olarak;

Alkalen Fosfataz
    Aspartat Transaminaz
    Alanin Aminotransferaz
    Gamma Glutamil Transferaz

deathlifter bunu beğendi.
  8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Pskikolojik demiyorum ben de zaten psikolojik deyip işin içinden çıkmasına karşıyım hatta çoğu dermatolog ile tartıştım bu yüzden. Bence de sadece psikolojik olamaz. Ama doktorların dediği sivilce ile karaciğer arasında hiç bağlantı yok. Artı yiyeceklerin de hiçbir alakası yokmuş sivilce ile. İstediğin protein tozu aminoyu al sivilce yapmaz dedi 3 farklı prof dermatolog. Ben de dedim ki şunları şunları yiyince artıyor nasıl açıklıyorsunuz? Cevap sen o saydıklarını yiyince psikolojik olarak şartlıyorsun sivicle yapar diye o yüzden çıkıyor.
    Bence çok mantıksız. Aynı şekilde deniz ve güneş in çok iyi geldiğini söyledim aynı cevap sen denize girince iyi gelecek diye şartlıyorsun psikolojik olarak iyi geliyor dedi. Bence saçma kim ne derse desin.

9. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    doktorların neden sonuç ilişkisine bağlayamadığı durumlarda stress piskolijik vs. diyebilirler. ama deatlifter dermatoloj ile tartışması uygun..!

10. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Hayatımız placebo o zaman desene :)

11. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi sen proteinden başka ek besin kullanma. içine ne koydukları belli olmayabilir. proteini de saf haliyle alırsan daha iyi olur. (gnc de var sanırım aromasız. ) unutma bu ürünleri ne kadar saf tüketirsen riski o kadar azalır.

12. brn6

brn6 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bunu hangi doktor dedı gercekten cok merak ediyorum.nasıl yıyeceklerın veya aldıgın supplementlerin karaciğerle alakası yok.gercekten cok ılgınc.zaten hepsinın suzulduğu yer karaciğer,ben doktor değilim ama bu karaciğerr muhabbeti yuzunden cok okudum,bı suru doktorla konustum fln bıras bıseyler bılıyorum kendımce ve bana kalırsa senın vucudun kullandıgın supplementlere ıyı tepkiler vermiyor.zaten vücut ilk once senı bı uyarıyorr sıvılceyle veya ıdrarının normaldenn cok sarı olmasıyla karın agrılarıylaa vs..sen ustune gıdersen daha kotu sonuclar oluyor ve işin kotu tarafı farkına varamıyorsun sinsice ilerliyor yani nese cok uzatttım anlıyacagın bı sure kes kullanma işallah gecer kalıcı bı hasar bırakmamıslardırrr....

bu arada karaciğer testini sormusun.bi tane hastaneye git ilk once senı dahılıyecıye yonlendırıcekler cunku kafana gore ole ben karacıger testı ıstıyorum dıyemıyosun sonra ona anlat derdını o yazar bı kagat cık yaptır testını bısey warsa orda gorursun ztn bariz bir sekılde gpt,bilirubin,demir...vs oranlar yazarr

tekrar gecmiş olsun..

Sayfayı Paylaş