karınicin_kosu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve pitbull_ust_gogus tarafından 20 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. pitbull_ust_gogus

pitbull_ust_gogus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karın için kosu sartmı?sartsa ne kadar kosmalı..ben mesela bodycıyım 15 aydır yapıyorum.ve anı bır kararla karına yuklenmeye ve dıger bolgelerı korumaya karara verdım.baslangıcta 10dk kosu hemen arkasndan mekık hareketlerı...pekı bana karın programını kım verebılır

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Karın için koşu şart diye bir kural yok. Ama karın kaslarının üstündeki yağları eritmen gerekiyor. Karın kası herkeste vardır, sadece çoğu insanınkilerin üstü yağ ile kaplıdır. Beslenmene dikkat ederek ve cardio'ya yüklenerek daha düşük vücut yağı seviyelerine ulaşmalısın. Belli bir oran söyleyemem, erkeklerde %9-10 iyidir ama aynaya bakarak karar vermek daha kolay. Karın programı için özel bir şey yapmana gerek yok, yani eğer yağlıysan her gün 1000 mekik yapsan da yine kasların görünmez. Tabii bu demek değilki mekik çekmek işe yaramaz, kasları kuvvetlendirir ve genişletir.

3. lethinal

lethinal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sarc peki birşey sormak istiyorum, 2günde 1 çalışan yeni başlayanlardanım, karın kaslarımm 30 mekik civarında dinlenme ihtiyacı duyuyo ama sadece bikaç dk sonra 1 30 daha çekebilcek hala geri dönüyorum. çalıştığımız günlerde kaç mekik idealdir ? (yaklaşık 1 ay önce başladım), bide düz mekik çektiğin kadar ters mekikte çekmelisin yoksa omurgan kayar diye bişey söylemişti tanıdığım sporcu (hentbolcu gerçi ama) arkadaşım doğru mudur ?

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    1 gün arayla karın çalışmak ideal bence. Önemli olan kaslara muazzam bir baskı yapmak. Diyelim 4*30 mekik çekiyorsun, her set arasında 45-60 saniye dinlen. Tekrar sayısını öyle bir ayarla ki, son 2 seti bitirmen zor olsun. Ama bitirebileceğin seviyede olsun, sadece ucu ucuna bitirebil. Önce 20 tekrar olur, sonra 25,30 diye arttırırsın. 30 tekrardan sonra dinlenme süresini kısabilirsin, 20-30 saniye arası. İyi bir karın antremanı karındaki bütün kasları kaplamalı. Üst, alt ve yanları çalıştıran hareketler yapmalısın(Egzersiz bölümünde uygulamalı resimleri var). Buna ek olarak birde genel kütle hareketi ekleyebilirsin. Ters mekik çekmezsen omurgan kayar demiş sporcu arkadaşın, pek emin değilim ondan, sonuçta core muscles denen vücudun temelini sağlayan kaslar genel olarak denge, kaslar arası kordinasyon, zıplama, senkronize vücut hareketlerini olumlu etkiler(çalıştırıldıkları zaman). Ters mekik çekmezsen omurganın kayacağını zannetmiyorum şahsen. Hareketleri yaparken karnınızı kullandığına emin ol sadece, mekik çekerken kendini ileri atma, beline yüklenme vs...

5. pitbull_ust_gogus

pitbull_ust_gogus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    erıtmek

demıssınkı herkeste karın kası vardır ama ustu yag ıle kaplıdır.pekı o ustekını erıtmek ıcın ne yapmalı.ben dedım ya 15 aydır body yapıyorum vede karına yuklencem..bende sıskınlık var onuda anlayamıyorum ama bakacam mekık cekıyorum..pekı o usttekı yagı erıtmek ıcın ne yapmalı?ne kadar kosu ıle baslamalı?

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Re: erıtmek

Forumda arama yaparak sorularının evaplarını bulabilirsin. Hep daha önce sorulmuş konular. Yağ yakma başlıklarını okuman iyi olur.

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=6427

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=4616

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=2202

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş