karın yağları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve asteq tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    Ne yaparsam yapayım göbeğimin göğüs kaslarımı geçmesine engel olamıyorum...
    1 yıldır bodybuilding yapıyorum..forumda bakmadığım yer kalmadı ne varsa ezberimde ama bende işe yaramıyor bir türlü...neyi yanlış yaptığımı bulamıyorum..
    kilo: 73kg
    boy: 178cm (spordan önce ince yapıya sahiptim, ama göbek hariç hala ince sayılırım)
    Göğüs 105
    kol 36
    omuz 127
    karın 92 hyper_
    günlük protein 200; karbonhidrat 340; yaklaşık 2700 kalori civarı...karbo'ların çoğu komplex,proteinler ise beyaz et , sarısız yumurta ve lor..
    haftada bir 30 dakka kardiyo.. günde 2 kas grubu, haftanın 4 günü antreman, piramit sistem uyguluyorum.

2. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Resim atarsan daha iyi yorum yapabiliriz hem 127 omuz ve 36 kola 92 karın nasıl oluyormuş çok merak ettim.

3. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    yenilerde çekemedim foto...ama çok iyi görünmediğine emin ol :)

4. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    haftada bir 30 dakika kardiyo az bence dediğin gibi göbeğin varsa haftada 3 kardiyo yapmanı tavsiye ederim

asteq bunu beğendi.
  5. akman

akman Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Bira göbeği yapmışsındır belki. Alkol alıyorsan tamamen kesmeni tavsiye ederim

asteq bunu beğendi.
  6. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    yok alkolu ve sigarayı spora baslayınca bıraktım...
    3 gün kardiyo yapmayı pek tavsiye edilmiyor kas kaybı da oldugundan genel kanı olarak o yüzden yapmyordum ama baska bi care bulamazsam yaza doğru mecburen yapıcam galiba...

7. emre0707

emre0707 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    200 gram biraz çok gibi geldi bana(kilona göre). 200 gramın hakkını verecek kadar ağır çalışıyorsundur belki ama fazladan alınan proteinin de vücüdumuza giren diğer fazla besinler gibi yağ olacağını unutmamakta fayda var.
    İyi sporlar..

asteq bunu beğendi.
  8. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sana şu kadarını söyleyebilirim,yazmışsın ya ne yaptıysam erimedi,aslında sen hiçbir şey yapmamışsın.

haftada bir 30 dkak cardio?hergün 340 gr yani vücut ağırlığının 5 katı karbonhidrat?kusura bakma da bu şekilde göbek falan erimez.

şöyle başlıklar açmadan önce forumu bi okuyun lütfen,okuduklarını da uygulayın.

gigl bunu beğendi.
  9. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    Bu kadar basit yorumlar yazıp ta ardına forumu okuyun demekle olmuyo....tanıdıgım aynı kilodaki coğu sporcu bu miktarda karbonhidrat alıyordu ve okuduğum diğer kaynaklarda da ve bu sitede de hep önerilen kilonun 4-5 hatta 6 katı karbo tüketimi...kardiyoyu ise hafta 2 yapan nerdeyse hiç yok....o yüzden yapıcı olmayan bu eleştirin ve yorumun forumu senn okumadığını gösterior...

10. brhmcr

brhmcr Guest

İşte olay okmakla bitmiyor.Okumak, anlamak ve sentezlemek.

Okudugun yazıların çoğu hacim amaçlayanlar için, büyümeye yöenlik yazılar olsa gerek.

Yağ yakımı üzerine yazılara baktığında karbo miktarının ne kada r düşük olması gerektiğini göreceksin.

Bende sana bol okumanı tavsiye edeceğim...

11. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    sen de mi....tabiki hacim için olanları okuyacağım kilom 72 ....bas tarafı okuduysan eğer....hacim istiorum da dedim...sanırım sizin hacimden kastınız yağ kütlesi....benm tek sorunum kas kazanırken bi o kadarda yağ almış olmam...ve önüne geçememem....yağ yakımı için olan yazılara da baktım ama ordaki diyet ve kardiyoları yapsam eski 55 kilodaki halime döneceğim...o yüzden kafam karışık....

12. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Spordan önce inceydin, 1 senedir bb ile ugrasiyorsun ama hala incesin. Dedigine göre ince yapina hacim kazandirdigin tek yer göbek olmuş.
    Beslenmedeki kalori miktari dedigin gibi ise seni bu duruma düşüren idmanların hakkıni verememen. Haftada 1 30 dk cardiyo ztn yetersiz o beslenmeye.. karin için p90 hareketleri içeren egzersizler göbek olayanı çözebilir.

asteq bunu beğendi.
  13. brhmcr

brhmcr Guest

Evet, bende ilk mesajını okudum ve hala aynı şeyi söylüyorum. Problem göbek ama hacim istiyorsun, 340 gram karbo alıyorsun .)

Sonra gelip bana sende mi diyorsun.

14. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    bu kadar sözden sonra keske bir de ne yapmam gerektiğini yazsaydın...ne kadar karbo ve haftada ne kadar kardio yapılmalı sence...
    ama bu iki mesajındaki alaylı tavrın ve gerginliğin sebebini merak ediyorum...

15. brhmcr

brhmcr Guest

Ben alaylı birşey yazmadım. Aradığın soruların cevabının forumda mevcut olduğunu belirttim.Kimseyle alay etmek haddime değil, uslubum hiç değildir.

16. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    Peki yanlış anlamış olabilirim doğrudur....

17. brhmcr

brhmcr Guest

18. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    insanların yardım etmek için mesaj yazmış kişilerin mesajlarını küçümsemesi,üstelik birkaç kişi aynı şeyi söylemesine rağmen..

19. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Birkaç diyet kitabı alıp okumanızı öneririm.

20. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu yağ molekülleri üzüm dallarına benzer vucudun yedek pilleridir. oradaki yağları yakmanızın tek yolu bataryanızı bitirmenizdir.
    fakat her insanın pil yeri farklıdır ama genellikle erkeklerde göbektir. tabi bunun sadece %70 i kas dışına %30 u lif ve karaciğere bağlıdır.
    yani o gördünüz buz dağının %70 i %30 u karın kasınızın altında yatıyor. genellikle 22-28 yaş aralığının stress ve monoton yaşam
    gibi heyecandan uzak yaşamlarda hormanal denge şaşmakta ve vucut bütün enerjisini depo etmektedir.

asteq bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş