Karın ve Kollar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enaunkark tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. enaunkark

enaunkark Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Ben omzumda sakatlık olduğu için omuz,göğüs,sırt,kanat gibi omzu etkileyecek hareketleri çalışamıyorum. Fakat kısa kulaçlar atarak yüzüyorum, dün başladım iyi geldiğini farkettim. Durum böyle olunca bacak ve karın ve kolda 1-2 hareket çalışabiliyorum.

Karın hareketleri hergün çalışılabilir mi? Kol hareketleri hergün çalışılabilir mi? Biliyorum dinlenirken gelişir kaslar ama bazı kas gruplarınında hergün çalışmanın haftada 1 gün dinlendirmenin bir sakıncası olmadığını söylemişlerdi.

Birde hergün yüzülürmü onda da ara vermek gerekir mi?

2. enaunkark

enaunkark Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    karın ı öğrendim forumlardan hergün çalışılmazmış tamam, ama yüzmeye ne demeli?

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    karın kası hergün çalıştırılması doğru değil gün aşırı çalışmalısın . kolda çalıştıracaksan max haftada 2 kere çalış 3 kere pek iyi olmayabilir . fakat senin sorununa dönersek eğer sanırım kaldırabileceğin ağırlık sınırlı sanırım çalışma demiyorum ama sadece kol çalışan birini gördüğüm zaman hemen anlıyorum ve omuzsuz bir şekilde güzel durmuyor. hergün yüzülür ancak ağırlık çalıştığın gün yüzersen gelişmeye negatif etkisi olduğunu okumuştum siteden . umarım yardımcı olabilmişimdir.

enaunkark bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş