Karın Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Calisthenics tarafından 23 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar evde mekik çekmeye çalışıyorum.Biraz kiloluyum.
    Boyum 174
    Kilomda 66-67 arası.Karnımı sıktığımda yani mekik çektikten sonra dinlenirken karınımı sıkıyorum göğüs kafesimin orta bitişinde bir şişiklik oluyor böyle balon gibi sıkmayı bırakınca iniyor sıkınca tekrar şişiyor sebebi nedir normal midir ?

Şu bölgede oluyor ekte;

Birde mekiği daha etkili hale getirmek için neler yapmam gerekli ?

Ekli Dosyalar:

2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Karın kaslarını çalıştırdığın zaman karın kasların şişiyor doğal olarak. Eğer yağsız olsaydın diğerlerinin de şiştiğini göreceksin zaten. Bu bütün kas gruplarında böyledir aslında. Yorduğun kasa kan hücum ediyor ve sana enderi az bulunur bir haz veriyor. Bizim olayımız bu zaten. :D

Calisthenics bunu beğendi.
  3. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yani bir problem değil ? teşekkürler.

4. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Son derece doğal bir olay. Kasların yıpranır. Vücut o bölgeye kan pompalar ve kasları onarmaya çalışır. Kaslar şişer, sertleşir istemeden o bölgen kasılmış gibi yürürsün. Protein destekli beslenirsin kasların onarımına yardımcı olursun bu arada yağ yakarsın. Kasların gelişir. Bu da seni daha çok çalışmaya teşvik eder. vs. vs. Bu döngü sonucunda fit olursun, spora bağımlı olursun ve bir daha spor yapmayı bırakamazsın. Geçmiş olsun dostum. Artık sen bir bağımlısın :D

letsgoheat96 ve Calisthenics bunu beğendi.
  5. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Evet gerçekten sürekli yapmak istiyorum vücudumun düzene girmesi için fakat karnımdaki yağlar buna biraz engel oluyor :( Ben yağlı halimle bu hareketleri yaparsam kaslarım gelişmez mi şimdi ?

Birde şöyle denedim normal ikende kendimi sıkarsam orası şişiyor,üzerine bastırıyorum böyle balon gibi kendimi bırakınca normal haline dönüyor.

6. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Fitness'a ilk basladigimda bende de ayni yerde bir sorun olusmustu. Sanki oranin cevresini bir bantla sikmislar gibi hissediyordum. Hem icerden sisirmisler hemde disaridan bastiriyorlar. Inanilmaz rahatsiz ediciydi. Hatta foruma yazdigim ilk problemlerimden biriydi. O zaman tabi ben de kiloluydum. Sonra zamanla gecti. Ama simdi sanki sorun asagi bölgeye dogru kayiyor. Bence sana cevap veren arkadasin acikladigi gibi sorun karin kaslarinin gelismiyle ilgili. Eskisi gibi rahatsiz etmese de ara ara göbek kisminda benzer siskinlik/gerilme'yi hissediyorum ve takmiyorum artik.

7. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar sorunun cevabını vermişler . Bende mekigi etkili hale getirmek için ne yapman gerektigini yazayım .

Ayakalrını bir yere sıkıştır . Örnegin koltugun alt tarafına , yatagının altına . Ustune herhangi agır birşey alarak sırtını tamamen yere degdirmeden yani gerilimi bırakmadan çekmeyi dene . Bu işini gorur

Not : Mide kasları sarmal bir yapıdan olusmasına ragmen ayrı ayrı hareketlerle çalışırlar . Sadece mekik çekmek baklava cıkarmaya yetmez . Ayaklarını kaldırara alt karında çalışmayı ihmal etme .

Başarılar

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kasların gelişir ama yağ tabakası yüzünden gözükmezler veya çok hafif gözükürler yağ oranına bağlı o yağları eritmek için kardio yapman gerekiyor sadece mekikle yağ yakamazsın.

9. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Sabahları kahvaltımı normal olarak 2 dilim ekmek ile peynir,domates,salatalık ile yiyorum.
    Öğlen mevyalar ile idare ediyorum.Örneğin 1 elma 1 mandalina
    Akşam ise çorbamı içiyorum.Ve bazı sebze yemeklerini yiyorum arada.
    Ekmek,tuz,şeker kullanmıyorum.

Böyle bir sistemle mekik çekerek ve yürüyüş yaparak yağ yakabilir miyim?

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    o sistemle sen yağdan çok kas yakarsın yazık etme vücüdüna aç kalarak kilo verilmez garip ama öyle aç kalonca metebolizma hızı düşüyor ama az az sık sık yiyince metebolizma hızlı çalışıyor buda kilona yansır ayrıca sabah kahaltısı ne kadar geniş olursa bel o kadar dar olur diye başlık var ana sayfada onu oku en önemli besin sabah kahvaltısı yumurtanı ye lor peynirini ve diğer peynirleri ye ekmeğinide ye ekmek geç sindirilen karbonhidrattır gh si düşüktür kepekli ekmek tüket abartmadan ama kahvaltıda yulaf ezmeside kullan 3 ana 3 ara öğün şeklinde beslen aralarda meyve yiyebilirsin ama ana öğünleri atlatma

Sayfayı Paylaş