Karın Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve The Gimp tarafından 15 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar forumda çeşitli yazıları incelesem de aradığımı tam olarak bulamadım.

Bu programlardan https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t12393.html 1.ye oldukça benzer bir program uyguladım ancak haftada 3 gün 6 hafta yaptım.
    Şimdi 2. programı aynen yapmaktayım ve p.tesi-salı perşembe-cuma çalışmaktayım. Fakat karın için nasıl bir program izleyeyim bilmiyorum. Şu ana kadar https://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY bu programı yaptım ve bir süre sonra çok da gelişmediğini gördüm ve videodaki tüm hareketlerden 50şer tane yapmaya başladım. 8 dk olarak her gün ya da 2 günde 1 yapıyordum-genellikle mekiği evde yapıyorum- fakat 50şer tane olarak haftada 2-3 kere yapıyorum ve böyle iyi mi yapıyorum bilmiyorum.:confused:

19 yaşındayım 185cm 75kg civarındayım göbek ve bel çevresinde biraz yağ var bunun için diyet yapmam gerekiyor biliyorum ancak karın kaslarının gelişmesi ve yağ yakımının daha hızlı olması için nasıl bir program yapmalıyım?
    -Hareketler neler olmalı?
    -Hangi hareket kaç defa kaç set olmalı?
    -Hangi hareket kaç günde bir yapılmalı?

Yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler:)

2. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yok mu yardım edecek?

3. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    gören de forumda karın çalışan yok sanacak. millet şuraya programınızı yazacaksınız altı üstü. birkaç tavsiye bekliyorum yardım edin beyler

4. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    millet okulun spor salonunda çalışıyorum yıllık 60TL hocası da yok haliyle. şuraya birkaç program vs. yazın da şu göbekten kurtulalım

5. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Sıkı bir karın programı istiyorsan "P90X Ab Ripper" bu programa başlamanı öneririm.

The Gimp bunu beğendi.
  6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    mekik çekerek göbekten kurtulamazsın onu unut bir kere
    kardiyo+diet ile yağ yakıcaksın ki bugunlerde yaptıgın karın çalışmalarının görüntüsü çıksın ortaya,sadece mekik ile göbek gitmez

The Gimp bunu beğendi.
  7. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Snatch egzersizi dakikada 20 kalori yakar.İnternetten tam yapılış şeklini bulabilsin.Karın kaslarını ortaya çıkarmak için %80 diyet önemli.Eğer karnın sıkılaşmasını ve merkez bölgesini güçlendirmek istiyorsan,en uygun egzersiz plank ve side bridge plank'tır.

The Gimp bunu beğendi.
  8. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ilgilendiğin için teşekkürler:)

biraz baktım da güzel görünüyor fakat 2 bölüme ayrılmış 8er dakikalık. Bunu ayrı günlerde mi yapma mı önerirsin yoksa tek günde mi? Bir de haftada kaç gün?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:23 ----------

haklısın onu biliyorum diyet şart mesajda da belirttimthums:

teşekkürler:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:26 ----------

snatch derken grip deadliftten bahsediyorsun di mi?

diyet şartthums:

plank ve side bridge plank güzel hareketler tamam ama kaç gün ne kadar çalışmalıyım?

karın bölgesi için her gün çalış diyen de var. 1 gün arayla diyen de var. -ileri düzeye gelmiş olanlar ise haftada 2-3 kere çalışıyormuş ancak şu an bu beni bağlamamakta:)-

bel için haftada 2 hafif idman yeterli yoksa kalın bir belin olur diyen de var fakat her gün çalışan da var.

bunların yanı sıra 3-4 set*10-12 yap diyen de var,4*50-60 diyen de hatta 4*dayandığın kadar diyen de:) şimdi HANGİSİ DOĞRU:confused:

Hangi hareketi kaç gün kaç defa çalışmalıyım? Aydınlatırsan sevinirim pek çok kişinin de işine yarayacağını düşünüyorum. İlgilendiğin için de teşekkürler:)

9. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Evet ama benim yazdığımSnatch biraz farklı bir harekettir.Güreşçilerin yaptığıda snatch'dır ama onlar barla yapar ve genelde ağır çalışırlar.(bel bölgesi için çok riskli)Benim bahsettiğim snatch çok ağır olmayan bi kettlebell ile yapılır ama salonda kettlebell yoksa dumbella da yapılabilir.

Karın kası her gün çalıştırılmaz.Nasıl her gün üst üste bacak sırt veya kol giremiyorsak, aynı nedenle karını'da her gün çalışamayız.Karında dinlenme ister.

Ben mide için haftada 2 gün;

4 set 1 er veya 1'30 dakka plank,aynı şekilde 3 set side bridge plank yapıyorum.

3 set barfiks çubuğunda crunch,diz çekme,bacak kaldırma,gibi hareketler yapıyorum.Bazende saat yönü mekik çekiyorum.Bence mekikten çok daha iyi egzersizler var.Sonuçta omuriliğe baskı oluşturuyor ve karnın çalışma şekline aykırı.

The Gimp bunu beğendi.
  10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    koşu, ip atlama, yüksek enerjili-düşük yoğunluklu uzun süreli ,büyük kas grulu "hareketler + diet...)

ernesto33 ve The Gimp bunu beğendi.
  11. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ben haftada 3 gün yapıyorum, bir gün koşu + vücut ağırlığı diğer gün koşu + P90X Ab Ripper.. bendeki program 15 dakika sürüyor yani 2 ayrılmış dediğini ben tek günde yapıyor ve ertesi gün o bölgeyi dinlendiriyorum.. göbekten kurtuldunmu dersen valla bu kadar kasmaya hala göbek o biçim, herhalde yaşlı olduğum için :) yaş 39 belli bir yaştan sonra göbek gitmiyor herhalde artık buana kanaat getirdim.

The Gimp bunu beğendi.
  12. KaRaKaN-

KaRaKaN- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ab ripper x p90x çok video su var hangisini yapabilirim ?

Sayfayı Paylaş