Karın kaslarım neden böyle ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve hmtrnk10 tarafından 9 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    hocam benim ufak bi sıkıntım var ailemde alay konusu oldum o yüzden merak ettim forumda da baktığımda birsürü deyim aldım ama pek tatmin olmadım tekrardan sormak istedim size

Şu an 1.84 72 Kg bi bireyim. Vücudumdaki yağ oranım %9,karın kaslarımdan kendime göre sol tarafım gayet şık bir biçimde belli 3 adet ve adonis gayet belirgin,sağ tarafa gelince üst 2 bölmeyi kaplıyan bi kütle ve alt tarafta yamuk yılık birşey var ve en altta ise adonis gene gayet belirgin , forumda gezindiğimde gördüğüm ağırlık çalışmaları vücut genetiğini bozar o yüzden çarpıklaşır gibi mitler duydum pek inanmadım.Gene forumda duydugum vücutda genlerinde yoksa ne kadar çalışırsan çalış karın kası şekillenmez diye yorumlar duydum fakat okuduğum bi dergide ise karın kasının normal bi bölgeymiş gibi çalışılması ne kadar çok zorlanırsa o kadar gelişeceği(ağırlık bakımından) ve genlerin çok çok büyük önemi olmadığı çalışan herkesin karın kaslarına sahip olabileceği yazmaktaydı.Bu Durum benim kafamı karıştırdı..
    Sizce bu sıkıntı düzenli çalışmayla uzun vadelerde düzelir mi ?? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...
    (not olarak çalışmam gayet düzenli arkadaşlar haftanın 3 günü her antreman sonrası 5 tane hareket yapıyorum hepsi 2 şer set 30 tekrar hareketler;
    asılı kalarak bacakları sağa sola ortaya çekme,dumbell side bend,plates topu üstünde crunch,plank,mekik sehbasında 5 kg ağırlıkla kafa sabit şekilde sağa sola indirme(yan karın)

Son düzenleme: 9 Aralık 2012
  2. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    GENETIC arkadaş bazılarının yamuk yumuk işte yapacak bişey yok

takma kafana Jay Cutlerin ki bile yamuk yumuk :)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    eyvallah hocam genede bi nebze yardımcı oldun ama demek istediğim tam bu değildi bak birazcık daha açayım belki daha açıklayıcı olur;
    sağ kısım gayet net 3 tane baklava dilimi diye tabir edilen kas var sol kısımda ise en üstte kos kocaman 2 baklava diliminin yerini kaplayan bi çıkıntı var ve alt tarafta değişik bişi bu ne netleşiyo nede bozuluyo onu demek istemiştim ama genede çok teşekkür ederim..

4. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Fotoğraf koyarsan daha net bir cevap alabilirsin.

5. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    imkanım olsa keşke neyse teşekkür ederim bu bilgiler içinde size

Sayfayı Paylaş