Karın Kasları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Leopras tarafından 9 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ben karın kasları için mekik,crunch ve alt karın yapıyorum dizleri yukarı çekme olandan mekik 50x3 crunch 25x3 alt karında 50x3 yapıyorum ama yeterli olmadığını düşünüyorum çünkü mekikde falan ayaklarım yorulduğu için 50tane yapabiliyorum ve en çok istediğim kas grubuda karın kasları bu hareketler dışında maximum seviyede zorlayabileceğim hareket ler hangileri ağırlıklı karın çalışma var ama onuda kaç set yapsam iyi olur bilmiyorum tecrübeli sporcuların yardımı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

2. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    yag varken karın kası yapsan bıle gozukmez forumda karın kası yapan hareketler mevcut ordan senı en cok zorlayanı sec ama sana onerım hepsınden 1 er sette olsa yapman yanı tek harekete baglı kalma sehpada agırlıklada yapabılırsın ama agırlıkla yaparken belını sakatlama sakın ...

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    karın kaslarıda diğer kaslar gibi farkı yok nasılki göğüsü 3x50 yapmıyoruz karın ksıdıa ağırlıkla az tekrar yaparak hacim almasını sağlayabılırsın.

ama ağırlıkla yaparken biraz daha dikkat et beline belinin tamamını kaldırma hem hareketi karından alıp bele vurursun heme sakatlık çıkarırsın.

veaN bunu beğendi.
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    karın kasları "mekik ,crunch "vb den daha çok " yüksek yoğunluklu gerilme hareketlerinde " daha çok etki altına girerler...örneğin "şınav çekerken " çok daha fazla strese tabi kalırlar...

bu nedenle:

**bu tip "şınav vb "yi içermek...

**bi de ağırlık ile ek olarak "mekik-crunch" ı eklemek daha güçlenmelerini büyümelerini sağlar...

definsiyonlu olmaları ise tabi ki "dietten" yani gırtaktan geçiyor...

5. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1-)vücut daha gelişim aşamasında yani kardiyo falan yapmıyorum yağ eritmek için sadece karın hareketleri var gelişim aşamasındada kardiyo yapılmasını tavsiye etmiyolar hareketleri yaparkende zorlanıyorum ama karın kasları kasıldığından değil bacaklarımda yanma olduğundan bırakıyorum

2-)spor salonundaki hocalara soruduğumda 3x maximum diyo ama max yapabildiğim 50 buda bana yeterli gelmiyo 5x maximum yapsam bişey değişirmi yoksa mekikde böylemi devam ediyim ağırlıklı karında ise 25x3 yapıyorum ama kasıldığını tam anlamıyla hissediyorum

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ağırlıkla yap karın kasının diğer kaslardan farkı yok göğüse 3x50 giriyormuyuz

ağırlıkla hacşm alır büyür decline sehpasında dene ağırlık plakı alarak 3-4 gun ağrısı geçmez yaprken pek kasılmıyor ama ertesi gun anlıyorsun çalıştığını

CaglarYildiz ve Leopras bunu beğendi.
  7. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    decline sehpasında 5kg ağırlık ile ilk gidişimde deniyicem tavsiye için çok teşekkürler

8. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    ağırlığı göğsümüze koyarak mı çekiyoruz mekiği?

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    göğüse, alına veya ensede tutarak ben ensede tutuyorum bıraz riskli ensede tutmak ama ben kendime öyle uygun bulduğum için yapıyorum.

CaglarYildiz bunu beğendi.
  10. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Ben güzel bir mide programına başladım çok iyi kasılıyor mide yanlarda hafif yağlanma var daha çok ona göre bir program

-Crunch 1*20
    -Alternate Sit-Up 1*20
    -Knees To Chest 1*10
    -Yanları ertimek için 1 İsimlerini bilmiyorum 1*20
    -Yanları eritmek için 2
    İsimlerini bilmiyorum 1*20
    -Leg Raise 1*20

Yalnız buna başladığımdan beri belimde hafif ağrı başladı 1 hafta oluyor geçmedi.Son hareketimde vuruyor belime hissediyorum Leg Raise bunu nasıl çözebilirm.Yerde minderde yapıyorum hepsini dümdüz 90 derece kaldırıyorum anlamıyorum neden ağrı yaptı daha önce sehpada çalışırdım Leg Raise'ı bir ağrı hissetmedim hiç,tekrar sehpaya mı döneyim diye düşündüm ama yerde daha rahat nefes alıp veriyorum bu harekette,sehpada yapınca bunu nefes alış verişim iyi olmuyor

11. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bak benden sana güzel bir tavsiye önce ağırlıksız çekebildiğin kadar crunch yap ikinci sette 5 kg ağırlıkla 3. sette girebiliyosan 8-10 kg ağırlıkla gir piramit sistemi gibi oluyor gerçekten etki ediyor.

CaglarYildiz bunu beğendi.
  12. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    karın kasları için crunch,mekik,alt karın,ağırlıklı karın temel hareketler anladığım kadarıyla bunlar dışında özellikle tavsiye edebiliceğiniz bi hareket varmı yoksa bu hareketleri düzenli yaptığımız takdirde yeterli olur mu ?

13. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    youtuba abs six pack yaz ordakı hareketlerı bı dene agrı olmıyor dıyosan onalrın uzerıne bı kaz bısı ekleyebılırsın ama ordakı hareketlerı nızamı sekılde yapan bı tane arkadasım var oda 4 yıldır bu sporla ılgılenıo

14. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Karın konusunda Crunch, Leg Lift ve AB Pulldown hareketleri yeterli bana kalırsa. Bu hareketlere benzerlerini ekleyerek superset olarak yapmak da başka bir güzel yöntem olur.

15. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    wurtz superset derken nasıl bi program yapılıyo yani aynı hareketlerle çok sayıda tekrarmı yoksa ayrı bi program gibimi

16. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    İki farklı kas grubunu çalıştıran iki hareketi kombine yapıp bunlardan set yapmak olarak anlatılabilir superset.

Alt ve üst karın kasını çalıştıran iki hareketi üst üste yapıp arada 60-90 sn dinlenme şeklinde yapılabilir.

Şahsen ben superset yerine normal set olarak çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş