karın kasları tek sıkıntım....yardım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wm_hawk tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. wm_hawk

wm_hawk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 2 yıldır antrenman yapıyorum ve her antrenman öncesi ve sonrası düzenli mekik çekiyorum hemde 4 er setten iki farklı mekik, toplamda bir antrenmanda 16 set mekik çekmiş oluyorum. Tek engelim, haftada 4 gün antrenman yaptığım için ( Ptesi salı perşmç,be cuma ) mekiklerde 1 çek bir dinlen tekniğini uygulayamıyorum. sadece antenmanlardan sonra biraz belirginleşme oluyor. ama istediğim gibi olmadı. ne adamlar var 6 ayda baklavaları vitrine çıkarıo. ama biz azim ettik, ki bu azim tahminimce yanlış bir antenman yüzünden baltalandı. kafamda bir soru işareti olmadan sağlam bir karın antrenmanı ile devam etmek istiyorum çalışmalarıma.. boşa kürek çekmekten sıkıldım. forumda çok araştırdım ama aradığımın tam karşılığını bulamadım. Haftada 4 güne takabil; antrenmandan önce ve sonra olmak üzere zorlu bir karın programı rica ediyorum arkadaşlar sizlerden... hareketlerin isimlerini de yazarsanız sevinirim..
    Yardımcı olan herkese şimdiden tşkürler..

2. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Kaç kez yazıldı çizildi.Bide 2 yıldır antreman yapıyomuşsun.Karın kaslarının görünmesi için yağ oranının %10 dan düşük olması lazım.İstersen günde 1000 mekik çek üstünde yağ varken göremiyceksin karın kaslarını.

Forumu araştıralım biraz..

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Bence overtrain oluyor karın kaslarınız. Mesela göğüs haftada bir çalışılır ama insanlar yanlış bir şekilde her gün mekik çeker karın kasları da dinlenecek vakit bulamaz. Mekik için 20-30 tekrarlı standart hareketler yerine değişik şeyler deneyin. Sert çalışın, haftada 2 yeter. Mesela,
    cruch yapın ama superset. Evet karın kasında da superset yapılabilir. Youtube da ünlü bir trainer dan gördüğüm video:
    linkini de koyacağım, önce ağır bir plakayı iki elinizle ensenizde tutun, 10 tekrar crunch yapın, daha sonra daha tekrar daha hafif bir plaka ile yine 10 tekrar beklemeden, daha sonra da hiç ağırlıksız 10 tekrar. Zaten kaslar iyice yanmaya başlamıştır, en son da bisiklet hareketi 20 tekrar. Ayrıca menshealth de yazıyordu, 2 sayı evvel, planck ihmal edilen ama mekikten kat kata faydalı bir hareketmiş karın kasları için.

4. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    pastnovanın dediği gibi bence düşük yağ oranı kilit nokta burada..Gerekirse yağ yakıcı(lipo6black) kullan vücudu kurut..çünkü 2 yıldır düzenli karın çalışan birinin kesinlikle karın kasları gelişmiştir.

pastnova bunu beğendi.
  5. wm_hawk

wm_hawk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşlar tavsiyelerinize uyucam...

6. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    sen ama yinede karın çalışki yağlarından arındıgında baklavalar buyuk olsun ;)

mma- bunu beğendi.
  7. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    benim karın bölgemde gram yağ yok haftada 4 gün her antreman sonunda 5x15 biraz eğimli sehpada mekik çekiyorum 5x15 ab runch yapıyorum şimdi salona yeni bir makine geldi 3x15 de onla karın kaslarını sıkıştırıorum 5x15 ters mekik yapıyorum vücudda gr yağ olmamasına rağmen baklava denen kaslardan eser yok bendemi overtraning oluyorum acaba hocaya sordum hoca bu kadar mekikle over traning olamazsın diyor

8. xxgkhnhscxx

xxgkhnhscxx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benimde karın kası takıntım var yani 10 katlı binadan aşağı atla karın kasların dehşet olacak deseler atlicak kıvama geldim :) ben haftada 4 gün gidiyorum Salı,Perşembe,C.tesi ve Pazar günü her antreman sonrası yerde mekik çekiyorum ayağımı bir yere sıkıştırarak 3x75 mekik çekiyorum 1x75 30 sn dinlenme 2x75 30 sn dinlenme 3x75 30 sn dinlenme ondan sonra roman chairde ( umarım doğru yazmışımdır ) 4x30 luk bir karın hareketi daha göğüsüme 5kg ağırlık alıyorum yine dinlenme süresi 30 sn ondan sonra 3x20 yada 3x25 diz çek yapıyorum karın kasları belirginleşmeye başladı tabiki yağ oranının düşükolması önemli bende göbek vardı tabiki 2 ay diyet yaptım 7.5 kg verdim şimdi diyeti yawaştan bırakıp normal yemeye dönüyorum karın kasları gözle görünmeye başlıyor :) ama ne yaparsam yapayım az bir yağ kaldı bi türlü lanet gitmiyor ve bir arkadaşım tavsiye etti fazla üst karın kası çalışmakta zararlıymış o yüzden pazar günleri mekik çekmiyorum yada az birşey yapıyorum çok istekliyim bu isteğim zarar olmaz umarım bana.

9. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    kardiyo yapmayı denedin mi peki hiç?

10. xxgkhnhscxx

xxgkhnhscxx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Tabii ki yani çıldırdım bu göbek yüzünden 15 dk yürüyorum 6 km hız ile 13 dk 10km hız ile koşuyorum 2 dk da 12km ile sonra 10 dk incline 5 dk daha koşu abarttığımı anladım yağdan değil kasda ericekti bu yüzden artık 10-15 dk inclineda yürüyorum 5-10 dk da koşarsam o başka birşey yapmıyordum her idman sonunda bunları yapıyorum.

Son düzenleme: 28 Aralık 2009

Sayfayı Paylaş