Karın kasları karın kasları..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cesarino tarafından 4 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cesarino

cesarino Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 1.76 ya 66-67 kiloyum. Göbeğim vs yok. Adonislerim vs belirgin. En üstteki 2 pack şeklindeki abdominallerde belirgin. Fakat geri kalanları sadece hissediliyor gözükmüyor.

Bundan önceki hocaya sorduğumda yağ ve şekeri kesip diyetle olcağını söylemişti. Eyvallah haklı. Fakat dünkü hocaya sorduğumda senin diyetlik bir halin yok dedi.

Belki izleyen arkadaşlar vardır geçenlerde Badr Hari yle gökhan sakinin maçı vardı. Badr hari (ağır siklette yarıştığından) 100 kilo filandı. Fakat karın kasları tamamen gözüküyordu.

Ben 66-67 kiloyum. Eğer zayıflarsam bu sefer çırpı gibi bişey olurum. Ne yapmak lazım ustalar
    https://www.youtube.com/watch?v=xbsia9E0V_k

Kel olan gökhan saki diğeri badr hari.

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Badr hari 100 kilo ama yağ oranı düşüktür kas oranı fazladır. Bu yüzden abdominaller belli olur.

Hocan sana diyetlik halin yok derken dogru demiş bence. Çünkü, sen kas kütleni arttırıp kilo alınca o yağlar gidicek sıkılaşıcak vücudun abdominaller belli olucak.

3. cesarino

cesarino Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kas kütlemi arttırmamdan bahsediyorsunuz da sanırım bir insan yılda bi kaç kg kas alabiliyor vucuduna. Benimde o şartlarda 1-2 sene sonra karın kaslarına sahip olmam anlamına geliyor. Yanılıyor muyum

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer vücutunuzda ki yağ oranı düşükse ve karın kaslarınıza yeterli antremanı yaparsanız zaten karın kaslarınız belirginleşecektir. Vücut yağ oranız kaç bu konuda bilginiz var mı ?

5. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    iyi idman ve beslenme ile karın kaslarına bir sene oncedende sahip olabilirsin

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yediklerinizde önemli ama karın çalışarak o kaslara biraz hacim kazandırmak gerekki gözükünce birşeye benzesin bazılrı var zayıf baklalarım var diye geziniyorlar ortada ama küçücük karın kasları pek hoş durmuyor zayıflıktan olduğu belli oluyor.

7. cesarino

cesarino Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok arkadaşlar benim zayıflıkla alakası yok kaslarımın. göğüsün hemen altındaki 2 tane gözüküyor aynı şekilde adonisler de öyle. Düzenli beslenme + whey protein kullanıyorum zaten.

@kauss yağ oranımı bilmiyorum ama yazdığım gibi 66-67 kiloyum. Göbek vs bir şey yok. Baklavaların gözükmediği yer zaten göbek deliğinin olduğu kısım :)

Diyete girip zayıflarsam eğer yağ yakmak için 63-64 kilo olurum. Zayıflamak istemiyorum aksine cılız gözükmemek için ;)

8. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    agırlık kullanarak çek mekik bir süre,normal mekikle sertleşirler agırlıkla büyürler

9. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Alt karın kaslarını çıkarmak daha zordur. Üstlere göre. Eğer çıkarmak istediğiniz yerde hafif bir yağ tabakası varsa cardio yapmanızı öneririm. Tabi ki iyi beslenme de şart. Emin olun iyi çalışma ve beslenmeyla kilo vermekten korkmayın. Aynı sorunu bende yaşadığım için biliyorum üst karın kaslarım belirgin ve altlar sıktığımda filan sertti ama gözükmüyordu. Antremanımın sonuna HIIT sistemiyle 20 şer dklık cardio ekledim ve kısa sürede orası da belirginleşmeye başladıydı. İsterseniz birde böyle deneyin. Zaten beslenmeniz yeterliyse kas dokunuza bir şey olmayacaktır aksine define bir vücuta sahip olacaksınızdır. Eğer kaslarınızdan verme gibi bir endişeniz var ise de bcaa kullanmayı düşenebilirsiniz cardio zamanları.

10. cesarino

cesarino Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için. Optimum whey kullanıyorum içinde glutamin + bcaa var diye biliyorum. İşin tuhafı o ya üst 2 gözüküyor adonisler vs belirgin orta kısım sert ama çok hafif yağ tabakası var. HIIT olayını biliyorum en hızlı yağ o şekil verilebiliyor fakat define vucut güzel bir şey ama 64-65 kilo civarında güzel olmuyor. Şöyle 70-72lerde yağ oranını çekip proteini arttırırıp define olursa vucut çok daha güzel olur gibi geliyor.

11. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sabredersen oda olur inşallah. 72 lere çıkman için 7 kilo alman lazım bunuda kas olarak almak zor ama imkansız değil

12. cesarino

cesarino Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani en azından yazın falan tamamen sizpack çıkarmış olmak istiyorum. 66-67 kiloyum değişiyor o spor gününe bağlı olarak. Hacimlenip 70-72 arkadaşın dediği gibi HIIT yapıp yağları en aza çekmeliyim sanırım

Sayfayı Paylaş