Karın Kasları İçin Gereken Yağ Oranı Ve Kilo

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve demircan256 tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar...şimdi benim merak ettiğim konu şu ;

öncelikle baklava dilimlerin peşinde değilim amacım karın bölgem düz olsun yeterli..çıkarsada mahsuru yok tabiki karın kaslarının ancak benim merak ettiğim asıl mesele şu ;

şimdi çoğunuzda biliyorsunuzki karın kasları vücuttaki yağ oranı % 7-8 arasına gelmeyene kadar çıkmaz diye öğrendim ( bu forumdan bir yazıda okumuştum)

peki yağ oranını o seviyeye getirdim diyelim...peki vücut kilom ne kadar olmalı..yani benim kendimce olmam gerekekn kilo 90-95 olursam istediğim sağlam fit vücuda sahip olacağımı düşünüyorum...aslında kilom 85 ve vermeye çalışıyordum ve amacım 70-75 arası olmaktı ancak yanlış olduğunu ve tersine kilo almam gerektiğini bu şekiklde kol-göğüs omuz gibi alanların daha belirgin olacağını söyledi bir tecrübeli kişi...

o nednele kilomu arttırmaya karar verdim ..tabi yağsız yemek kaydıyla ...

dediğim gibi...eğer ben 90-95 olursam ve yağ saviyesini % 7-8 lere düşürürsüm ( 30 mayıs 2011 itibariyle % 18 idi) bu ayın 30 unda değerime bakıcam umud ediyorum düşmüştür..

ne dersiniz...yağ oranıını o seviyeye getirirsem ve kilomuda dediğim gibi 90-95 yaparsam karın kaslarım ortaya çıkarmı..yoksa karın kaslarının ortaya çıkması için mutlaka zayıf olujnması gereklimi..

boy : 1.81

umarım derdimi ,sorunumu anlatabilmişimdir...

saygılar...

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  3. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben cok yaglıydım ama verdım suanda 185 boy ve 80 kgyım vucut yag kılom 6 kg yag oranım %7.1 fakat öle muthuttesem efsane bır baklava yok fakat sabah tuvalette baktıgım zaman aynada böle belirgın gibi gözkuyor keske sana foftgrafım gösterbılsem telımın hafıza kartı bozuk pcye aktraılmıyor :S fakat ama öle duz değil öle tam baklavada yok ama belırgn

4. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    1- Karin kaslari icin illa %7 gibi orandan bahsedilemez, kisiye gore degisir. Kimilerinde %10 ile gozukurken, kimilerinde %11-12 olabilir. Ama %7 zaten cok abartili bir rakam.

2- Spor yaptigin ve beslenmene dikkat ettigin surece, vucut optimum kilosunu bulacaktir.
    Zaten 95 kg ile %7 yag orani gormen demek, vucuduna 10 kilo kas ekleyip, 10-12 kg arasinda yag yakmak gibi formule cikiyor ki bunu da yapabilmen birkac sene alacaktir. Ancak incecik bir vucutta da hacimli gorunmek zordur. Bu yuzden VG cilerin Bulk ve definasyon donemleri vardir. Yani once hacim yapar, sonra yagi atar.

Dedigim gibi, kilonla cok alakadar olmadan, spor ve diyet yap. Illa birsey olcucem dersen, yag orani yada daha iyisi bel cevreni ol, geri kalanini aynada gorursun zaten.

derin_aker, ensklms ve demircan256 bunu beğendi.
  5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    canberkdinc...benim amacım baklava değil kii istemem zaten onu korumakta zordur..benim istediğim bak vereceğim reimdeki görüntü gibi olsun istiyorum...resiminide beklerim bir ara :)

resimin sahibi bu forumdan birine ait..öncelikle ondan resmini paylaştığım için umarım bana kızmaz...

Dasaev....ben aslıda 85 kilo iken mayıs 10 itibariyle..amacım 70-75 arasına inmekti ve böylelikle hem karın kaslarım belirginleşecekti.hemde göbek derdim olmayacaktı diye düşüğnürken...bu işte yani fit vücut olayında benim kanımca..uzman bir arkadaşın demesi üzerine kilo almak isteği uyandı bende..yani yukarda verdiğim resim gibi olmam için kilo almam gerektiğini söyledi..bende tamam kilo alayım ama bu sefer..sorudğum soru geli takıldı aklıma işte :) yani kilo alırken illaki yağda alıcam bu kaçınılmaz...işte buna benzer konularda var..yani yağ almadan nasıl kilo alınır diye...

kısacası...yukardada belirttiğim gibi..aman aman baklavalarım olsun istemiyorum yukardaki resim bence baklavaları bariz belirgin bir kişi değil...ama istediğim karın o şekilde olsun istiyorum...

saygılar....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:23 ----------

...............................

6. firarist

firarist Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı konu üzerinde ben de takıldım.. 1.84 boy 87 kiloyum. Fakat Yağım da çok. Hem hacimli durmak hemde şişkin karın kasları yapmak mümkün değil mi ? iri iri abdominaller :)

7. corpse35

corpse35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İzmir
    arkadaşlar baklava olması için kilo önemli değil şimdi sen atıyorum 80 kilodursun ama yağ oranın yüzde % 7 dir diğeri de 80 kilodur ama yağ oranı % 25 dir kiloyla yağ oranı farklı bişeydir yani önemli olan vucuddaki yağları yakıp kasa cevirmek :)

8. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    yaglar kasa cevrilmez. bkz: en cok bilinen yanlislar

9. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    yağ oranı %12 olsun iş tamam karın kasları hala belli olmuyorsa gelişmemişlerdir onları çalıştırıp büyütmek gerek..

%7 çok zor bir rakam pro ların zaten nerdeyse o civarlarda.

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yağ oranı %8 demişsin :) Eğer bunu 95 kilo ilen başarabilirsen çok büyük ihtimal six packler gözükür , adonis , oblikler dahi..Ama 95 kg birinin %8 yağ oranı olursa kesinlikle forumda paylaşsın görünümü gerçekten iyi bir görünüm olur.

11. gkN41

gkN41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut yağ oranını %7 lere çekmek proların işi değildir.
    Ne alaka anlam veremedim.
    Bende şuan %7.2 yağ oranına sahibim.
    Çıkmayan karın kası = gelişmemiş karın kasıdır. (vücut yağ oranın düşükse tabi)

12. Prii

Prii Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Alt karın için ağır squat yeter mi?

13. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bütün yıl %7 yağ oranıyla gezen görmedim valla ben 60-70 kg de olabilir de ben hiç göremedim yani 80-95 kg o yağ oranıyla gezen varsa helal olsun :)

14. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Lazer anglovun yag orani %5 civari. Bence en iyi cevap bu olmustur

15. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    85 kg da yuzde 5 yag orani dogal olarak cok zor bir oran kendimden ormak verecek olursam boyum 180 80kg yuzde 9 8 yag oranini yakalayabildim tabiki vok daha iyisi yapilabilir

16. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Buyrun

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş