karın kası ve adonis sorunsalı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve pwtr tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. pwtr

pwtr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    herkeze selam.

130 kilodan 7 ayda 42 kilo vererek 88 kiloya düştüm. protein tozuna başladım aynı zamanda grenade yağ yakıcı amino asit ve vitamin aldım. beslenmem düzenli bol proteinli. benim sıkıntım bu sarkık ve çatlaklar her geçen gün yeni yeni çatlakları keşfediyorum vucudumda ve tahminim vucudumda çatlak olmayan yer yok her tarafdan çıkıyor anlıyacagınız vucudumdaki deri 1 tane ben edicek gibi duruyor :D fazla abartmazsak benim boyum 1.82 hedefim 80 kilo full kas olmak tabiki bunu yeterli derecede suplement takviyeleriyle yapmak istiyorum ama bu karın kası olayı beni gerçekten çok düşündürüyor hiç bir zaman baklavalarım adonis ve alt karın kaslarım çıkmıyacak gibi hissediyorum çünkü sarkıkları gerip üstüne baklava dilimli çıkması için diger insanlardan 2 katdaha fazla kas kütlesine sahip olmam gerektigini ve bununda nerden baksanız 5 6 senemi bulacağını düşünüyorum. gögüslerim zaten sarkık sizce yanlışmı düşünüyorum ne kadar zamanda herkezin özendiği vucudu yapabilirim ? hayatımın bir parçası artık spor ama tabiki 10 sene şişman yaşadım :D benim için hızlı olması büyük bir heves. kolay gelsin.

2. Huzur53

Huzur53 Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Hemen hemen kaderimiz aynı kilolarımız dışında bende 15 kg verdim ve istediğim fiziğe tam ulaşamadım ^^ unutma bu sporda hiç bir zaman istediğin vücuda kavuşamassın iyi olursan daha iyi bence steroidsiz olamassın öyle bile zor.Şunu söyliyim bende alt karın için çok uğraşdım 0 yağlı diyetler yaptım eğer kafaya taktıysan karnını antrenman şeklini değiştirmen lazım full süperset üzerine kurulu olmalı ve 10 dk lık abs egzersizleri falan bulmalısın bunlar kolay tarafı.Beslenme olarak yağ kaynağın sadece kabuklu doğal fındık ve ceviz olmalı günde max 10-15 gr yağ almalısın eğer çok sarkık varsa bi tane bile bakla gözükmüyorsa ^^ 5 gr yağ ile yetinmelisin hiç bir zaman karnın dolu olmamalı az az çok sık yemelisin ama çok az karnın hep normal kalmalı şişmemeli böylelikle zamanla yağ oranın düşer kilo verirsin ve baklalar çıkar sonra yağsız kas kütlesi eklersin böyle böyle 1-2 yılını alır.Kolay gelsin.Bu arada şuan istediğim fiziği elde edemedim çünki araya ramazan girdi yaz tatili derken herşey mahvoldu baklavalarım bozuldu falan 1 hafta berbat beslendim diye yağlandım resmen ama bunu hakettiğimi düşünüyorum.Geri döneceğim allah nasip ederse.

3. hhakkann

hhakkann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ben de 30 kiloya yakın verdim ve şöyle söyliyim bundan 2-3 kilo fazla yağ varken vücudumda gayet kötü görünüyodu bu deri gitmez incelmez diye düşünüyodum vs. bu yüzden dedim ki ben en iyisi yağ yakma amacını geçiyim bari karbonhidrat falan da normaldekinden fazla yiyim ki hafiften bi bulk yapıyım. bu süreçte normalde diyet ve cardio yaptığımda asla yapamadığım kadar yağ oranım düştü yani 1.5 ayda vs 68 kilodan 65.5'e düştüm ki ağırlık da arttırdım çoğu harekette ve karnım 5 cm inceldi bu sürede. Şuan 4 pack şeklinde görünüyo karnım adonis çok belirgin olmasa da var yani kısaca sana söylemek istediğim sende kalan deri sen yağ verdikçe gidiyo sen merak etme. Yağ oranın bi en fazla %12 olduğu zaman sen merak etme her türlü o karın kasları az da olsa gözükmeye başlıyo. Yani %10 civarı yağ oranıyla uğraşsan da bence sarkık bi deriye sahip olamassın o yönden korkun olmasın bence sen sporuna bak

4. WizKhalifa

WizKhalifa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Programcılık
    Sahsen bu isin en temel taslari irade,motivasyon,kararliliktir. İraden konusunda söylenecek birsey yok 7 ay 42 kilo tebrik ediyorum fakat motivasyonunu kaybetmis gibisin. Ne haldeki vücutlar düzenli calisma ve beslenme ile ne hallere gelebiliyor, forumda, internette yüzlerce before-after fotograflari var bunlara bakabilirsin. Karin kaslari icin yag oraninin %10-12'lere düsmesi sart bunun icinde cardio-diyet sart ama 5-6 yil derken baya abartmissin :)

5. Pilots_Do

Pilots_Do Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Izmir
    Karin kaslari spor salonunda degil, mutfakta yapilir.. Vucut yag oraninizi yeterince dusurmediginiz takdirde (%10-12 ve alti) karin kaslariniz gorunur hale gelmeyecektir..

6. pwtr

pwtr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kollarım 37.5 cm oldu. Yağ neredeyse hiç yok ama gögüs ve göbek kısmına inanılmaz yağ kaydı bacaklarım incecik hatta kaslar bile belli olmaya başladı bacaklarda. Aynaya geçip baktığımda göğüsleri büyütürsem deri gerilir diyorum ama göbeğe gelince işte bu zor demekten başka çarem yok motivasyonda sıkıntı yok ama o kadar çatlak varki insanın göz zevki birden bozuluyor. Mekikleri artık 25 30 kilo dambıl ile 5x10 şeklinde çekiyorum hacim için. Çünkü o göbekteki yağı eritirsem sarkık deriden başka birşey olmayağını dahada beter gözükecegini biliyorum. onun yerine yağlı karın kası düşünüyorum artık :)

7. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara

herkeste kolay çıkmıyor çıkar çıkar :)

8. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    önce sabır, neyi takarsanız o cok zor oluyor bu sporda. siz sadece kurallara uyun. düzenli yasam , duzenli beslenme, düzenli uyku ve dinlenme.
    masallah 7 ay gibi çok kısa bir sürede hem de sağlığınız bozulmadan 1/3 ten fazla kuculmussunuz. bu bile buyuk basarı ,
    10 yıldır biriken yağlar maalesef cabuk gitmez. siz yasam alıskanlıklarınızı degistirmissiniz. bundan sonra da aynı sekilde devam ederseniz boyunuz da uygun, 1-2 yıl içerisinde çok güzel bir fizige kavusacaksınız. karın kaslarını belirgin hale getirmekten önce omurganızı guclendirin. gerisi kaslandıkça sabırla yavaş yavaş gelecektir zaten...

9. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bende anlamadim boy 179 kilo 73,2 yağ oranim 11.6 ( salondaki özel bi tarti ile ölcüldü ne kadar dogru bilmiyorum ) midem sarkık göbek yok ama oturdugumda yada dokunuldugunda sarkık şimdi merak ediyorum karın kaslarimin gözükmeme sebebi o deri boş yeterli karin hacmi yok, yada yağ oranim haala fazla mi ?

hoca ağirlikla karın calısmak yerine karın antremanlarini bol tekrarli yap parçala dedi ben emin değilim yağ oranmı fazla yoksa biraz zayiflama dönemim oldu o yuzden o deri boş mu yani anlamadim..

10. pwtr

pwtr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

omurgayı güçlendirmekteki kasıt nedir ? sırt ve kanat kaslarımı ?

Sayfayı Paylaş