karın kası ikilemleri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AhmetGur tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AhmetGur

AhmetGur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar
    Karın kasları hakkında biraz araştırma yaptım farklı eğitmenlerin farklı görüşlerine rastladım ve kafamda ikilemler oluştu bu ikilemleri sizinle paylaşmak istiyorum . Hangisini tercih ettiğinizi ve sebebini söylerseniz memnun olurum
    1- sıkıştırma - durağan ikilemi
    Yani crunch gibi sıkıştırarak mı yoksa plank gibi durağan kasmak mı daha verimli
    2- bölge bölge - tamamı ikilemi
    Bazı eğitmenler karin kaslarının üst ve alt olarak çalışılması gerektiğini bazıları ise tamamını çalıştıran hareketler yapılmasını öneriyor sizce hangisi
    3 - hafta da 1,2 - haftada 4,5
    Bazı eğitmenler haftada 2 nin yeterli olacağını söylerken bazıları 4 veya 5 gün çalışılması gerektiğini söylüyor sizce hangisi
    Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    1) ikiside
    2)bölge bölge. gerçi hangi bölgesini çalıştırırsan çalıştır her parçası devreye bi şekilde girer.
    3) haftada 1,2

3. AhmetGur

AhmetGur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle cevaplar icin Teşekkürler. Bence durağan kasmak daha iyi oluyor crunch cok fazla tekrar gerektiriyor ve boyunda ağrı yapabiliyor

4. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    tek bildiğim bişe var önce alt karından başla kardeş ardından üste geç böle yapıyosan sıkıntı yok

5. AhmetGur

AhmetGur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Ben plankle başlıyorum sonra russian twistle yanlari kasıyorum bi güzel :) sonra tekrar plank yapiyorum scissor kick yapup tekrar plank yapıyorum yani twist dışında duragan calisiyorum en son crunch yapip bitiriyorum

6. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    valla dedigin hareketleri görsellerden bakarsam ha bumuydu derim yani :D twisti biliyorum bitek sağa sola dönme salona gitmediğimizden terimlere yabancıyız :D

Sayfayı Paylaş