karın kası hareketleri = bel ağrısı !!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hasimk442 tarafından 4 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hasimk442

hasimk442 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar boy 1.90 kilom 75 2-3 ay önce vg başladım ve özellikle karın kası istiyordum ama bugün vazgeçtim spor salonun da hoca ne karın kası hareket verdiyse denedim ama HEPSİ BELİME VURUYOR VE AĞRITIYOR :( kafa_

lütfen yardım edin.

2. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Bende 2 ay program uygulamıştım.Bıraktıktan sonra eskisi gibi değil eğildikten sonra kalkarken küçük ağrılar oluyor.Sanırım bazı şeyleri yanlış yaptım.Dikkatli olmak lazım sağlık önemli :S bel karın kasından daha çok lazım sonuçta.

2157 ve hasimk442 bunu beğendi.
  3. hasimk442

hasimk442 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sanırım yapabileceğim tek şey bol cardio zayıflayarak karın kasının ortaya çıkması...??

4. dloyges

dloyges Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    hasimk442 kilon zaten az kardio yapmaktan çok kilo almaya bak takıntı haline getirmişsin galiba bu karın kasını başlıyorsan tüm vücut olarak başla derim saygılar

hasimk442 bunu beğendi.
  5. kerem679

kerem679 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hasimk442 belinin ağrımasının sebebi hareketleri yaptığın zemin olabilir. Benimde evde halı da yaparken belim ağrıyor. Altına 2 kat havlu tarzı bişey koyabilirsin yada dechatlonda spor minderleri satılıyor onlardanda alabilirsin.

Bir diğer bel ağrısının sebebi sırt kaslarının zayıf olması olabilir. mekik hareketlerini şiddetini düşürüp sırt kaslarına yüklen biraz ters mekiki gibi mesela . Sonrasında o mekik programlarının yapabilecek kasların daha güçlü olur.

hasimk442 bunu beğendi.
  6. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle daha once bel agrisi vs sikintiniz varmiydi? Eger yok ise ornegin mekik hareketlerinde havlu vs ile belinizi destekleyebilir, yada bunlari pilates topu uzerinde yapabilirsiniz. Bel sikinitiniz kronik ise en kisa zamanda doktora gitmenizi ve MR rica etmenizi tavsiye ederim.

7. hasimk442

hasimk442 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    aynen kardeşim ne yalan söyleyim biraz takıntım haline geldi.

zaten tüm vücudumu geliş tiriyorum sadece şu aralar karın hareketlerine biraz ara verdim.

bir şey sorcam kilo alırsam yağlanma fln olmaz mı bu sefer de karın kasları fln gözükmez ? offf napcam ben yaa duh

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:36 ----------

spor minderinin üzerinde çalışıyorum. evt arkadaşım demişti sırt kasların zayıf olabilirdiye.. :eek:

Sayfayı Paylaş