Karın Kası Çalışıyorum Overtrainingden korkuyorum yardım + şınav ve barfiks

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve shanxmc tarafından 17 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. shanxmc

shanxmc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abilerim öncelikle yaşım 16 ,
    evde ayağımı yatağa sıkıştırarak yavaştan yavaştan tam ve yarım mekik çekiyorum.

100 tam 50 yarım

şeklinde her gece yatmadan önce başka bir vücut geliştirme programı yapmıyorum.Bazen barfiks veya şınav çektiğimde oluyor onlarıda düzenleyeceğim de asıl sorun mekik.

Bir arkadaşım o kadar fazla mekik çekme kasların yanar bunu anlamazsın ama birdaha asla çıkmaz 1000 tane bile mekik çeksen bir daha kas oluşturamazsın dedi bana 25*4 falan yap dedi ama ben 100 hatta 150 yaparken neden düşüreyim.

Sorum şu kaslarım arkadaşımın dediği gibi yanarmı
    Bi soru daha sadece mekik barfik ve şınavı gün içinde ne zaman uygulayayım nasıl çalışayım bana basitce bir program verebilirmisiniz.Ancak mümkünse karışık programlar değilde önce ısınma sonra şu kadar şundan bu kadar bundan yap gibi bir program

not: vücut geliştirmeyle bir alakam yok sadece dinç zinde sağlam dayanıklı görünmek için çoğu ergen gibi kavga etmek ve askeri okullar için böyle bir çalışma benimsedim :D

2. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bence,
    Kasların yanabilmesi olasi bir durumdur ancak arkadaşın abartmış.
    Mekiği tek yatışta 100 çekiyorsan bence yapma.25 tekrar 4 set yap.Zamanla artır.
    Gün içinde derken öyle araya sıkıştırıyım olmaz.Çalışma saatini yemeğe,gün içindeki enerjine göre ayarla.En rahat ne zaman çalışabileceksen o zaman çalış.Yemekten 1 saat sonra çalışabilrsin.Protein içerikli besin alımını artır.Yani sana protein tozu al demiyorum ama internetten besinlerin protein değerlerini araştır ve ona göre gün içinde toplam ağırlığının 1.5 katı kadar protein al(gram cinsinden)

Yanlışlarım,eksiklerim olması muhtemeldir. Ama benim görüşüm bunlar.Uygun üslupla değerlendirebilirsiniz.

3. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    shanmcx 150 mekik çekmekle kas falan yanmaz birdaha hiç cıkmaz olayıda beni güldürdü o zaman ben ölmüsüm aglayanım yok spor salonunda canım sıkılırsa 400-500 tekrar'a cıktıgım olur bazen senin yanlışın sadece bir anda cok fazla yapman yaptıgın hareketleri set'lere böl 4 veya 3 set en iyi calısma zamanın yemekten 2saat sonra miden boş dolu arasıyken zaten yaşın 16 beslenme ile ilgili bi derdin olmasın protein falan geç bunları ne bulursan götür:)basket ve yüzme sana tavsiyem.Isınmak için internette araştırırsan bulabilirsin ellerini omuz hizasında dik olarak kaldır indir genel olarak futbolcular gibi ısınabilirsin basit hareketler antremanında su sekilde yapabilirsin.

30x4 tam mekik

15x4 yarım mekik

3xbarfix max tekrar

10x3 sınav

setler sabit kalıcak sekilde eger seni zorlamıyorsa sayılarını arttır zaten sen body'ci olmak istemiyorsun sadece biraz kondisyon bunlar seni zinde tutar iyi sporlar...

bu arada kezahakeza1 1,5gram protein kat sayısı body'e yeni baslayanlar için ilk 1-2 aylık dönem rakamıdır arkadasın böyle bir derdi yok o sadece dinç kalmak istiyorum demiş...

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    karın kasları çok kolay overtrain olan kaslar değil. ama önemli olan mide kaslarını belirginleştirmenin yolunun bu olmadığı gerçeği.

six-pack görmek istiyorsanız yapmanız gereken şey diyettir. ve bu sonuca çok daha az mekik çekerek, beliniz daha az zorlayarak ulaşabilirsiniz bu şekilde.

5. shanxmc

shanxmc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun abilerim verdiğiniz programla başlıyorum mekiğide bölücem setlere ama mesela bi 25 yaptım yine öyle yatıcam tekrar bi 25e daha başlıcam ne kadar ara olsun setler arasında ??

6. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    30sn-1dk dinlenme süresi yeterli SCHWARZXXL dedigi gibi diyet olmadan mide kasları belli olmaz ama 16yasında buna kasmana gerek yok bence düzenli ve iyi beslenmen yeterli olur.

7. bati331

bati331 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana bi Karın kası Diyet programı verirmisiniz lütfen kaç gündür arıyorum bi türlü bulamadım acil yardım edin lütfen

8. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Bende bişey sormak istiyorum.. bende 16 yaşındayım salonda 2 ay fıtness yaptım göbek kayboldu karnımı sıktıgım zaman taş gibi oluyo ama dışardan yine normal bi görünüm var şuan 1 aydır da body yapıyorum.. karın kaslarım ne zaman meydana çıkar

9. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Ben hergün 5x20(7 hareket var yani 700 mekik) yapıyorum rahat ol birşey olmaz :)

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Sayfayı Paylaş