Karın Hareketlerini Ayrı Güne Mi Eklesem ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AtknUludag tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Artık kendim program yazmaya başladım. İyi de verim aldım. Tek sorun şudur. Eskiden hergün karın çalışırdım. Tüm karın hareketlerini yapmazdım ama çalıştırırdım. Bu sayede karın kaslarım iyi gelişti. Uzaktan bakında çok iyi belli oluyor (birazda iyi ışık vurunca :p ).
    Şimdiki programımda düşüncem şu. Hergün tek hareket karın kası çalıştırırım. Başka bigüne ise tüm karın hareketlerini eklerim ?
    Veya karın + bacak mı yapsam ? Bacak günü eklemedim çünkü programıma ne önerirsiniz ? Bide sanırsam bacakda bi kısmı çalıştırınca güç olarak daha güçleniyormuşuz bu doğrumu ?

2. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Ben sana yakından bakılınca karın kaslarını gösterecek tavsiye vereyim , diğerlerinide arkadaşlar versin.
    Definasyona ihtiyacın yoksa ; sabah kalk aç karna karın kası antrenmanı yap maksimum 10dk. Sonra kahvaltını et , yağ seviyen maksimum %10 ise maksimum 2 ay sonra bana teşekkür ediceksin. Tabii ki en doğru 4 -6 egzersizle , ve bol bol su iç :)

3. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam benim kilom 70 yaşım 19 boy 1.65-1.70 felan. çok uzun değilim.
    yağ oranım %11-12 arası çıktı. benim amacım şuan hacim almak. tabi tüm kas gruplarını çalıştırmak istiyorum. sorum bu değildi ama teşekkürler.

4. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Pardon boyun en fazla 1.70 olsa kilon 70 olsa ve yağ oranın nasıl %11 -12 oluyor ?

5. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam hiç bilgim yok :) Bu yağ oranım 4-5 ay önce ölçüldü. Bi makinede ölçtüler ne kadar doğru bilemem.
    Bu arada boyumu şimdi ölçtüm 1.72 çıktı. Açıkçası oradaki aletten bende şüpheliyim. Yağ oranımı ne doğru nasıl ölçebilirim

6. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Belin kaç cm kardeşim?

7. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Valla 86,5 çıktı şimdi ölçtüm yağ oranım %20 olarak gözüküyor. O zaman o alet yanlış ölçüyor.
    Belkide yanlış ölçmüşümdür bilemiyorum şuanda ama benim amacım hacim almak ne yapmam gerek

8. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    evet bir an şaşırdım 10-12 diyince :) az bucuk yağ oranını düşürüp. Yüksek ağırlık az tekrar calısmalısın. Aralarda biraz fazla dinlen 90-120 sn gibi ektomorfsan tabi. 1 ay içinde 1 kez drop set 1 kez süper set yap. Bu şekilde devam et, her hafta hareketleri değişik sırada yap ve temel hareketlerden vazgeçme.

9. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Ya bende sporda ölçtürüyorum. %12-10 arası çıkıyor hep. Tamam zayıfımda göbek var tek. kol kası üst karın kasları var. altta göbek var. tüm yağlar oraya birikmiş sanki :D diyorum bende bu kadar yağ olması imkansız felan.

( Ekleme şimdi arkadaşımla konuştum benden daha fazla göbeği var onun yağ oranı %17 çıkmış mesela hangisine inanacaz )

hatta forumda bile birkaç kez millet güldü bana neyse. programımı yazim hocam ben sana.
    Ayrıca yaklaşık 5 aydır yapıyorum. Yağ oranım fazla olabilir biraz ama kaslarım iyi yani. Bana göre resimde atabilirim istersen. Tuhaf olan üst karın kasları var alt karında kas var ama yağlı :D
    Şuanki boyuma göre kilom iyi mi ? Biraz daha hacim almak istiyorum ben ki iyi otursun vücut.

Neyse hocam benim sorum dediğim gibi karın kası hareketlerini ayrı güne eklemeli miyim ?

10. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Demek ki onun diğer bölgelerinde yağ yok :) boyuna göre kilon iyi , ama kas olarak belli bir yere kadar alabilirsin. Yani mesala %10 yağ olsa alacağın en fazla 55-60 kilo kas tır. Doğal yonden tabii ki :) Hacimlenmek için de yağ seviyeni %15 falan yaparsan hacimlenirsin ama bu seferde karın kasını az kaybedersin. Ayrı güne de ekleyebilirsin aynı güne de göbek yağından kurtulmak için mekik cekeyim deme :)

11. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam valla şaşırdım artık. Hangi alet doğru gösteriyor hangi bilgiler doğru bilmiyorum. Adam gibi yağ ölçüm makinesi oldu keşke her yerde. Var ama çoğu yanlış.
    He bide yeri gelmişken spordaki ölçtürdüğüm alet 50 kg kas var yazıyordu :D
    " Ayrı güne de ekleyebilirsin aynı güne de göbek yağından kurtulmak için mekik cekeyim deme " bunu tam anlamadım :)
    göbek yağından kurtulmak için cardio yapılır zaten mekik ile gitmez benim bildiğim. ayrıca bu güne cardio eklesem olurmu

12. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Mekık cekme demek istedim yani anlatım bozulugu yüzünden ozur dilerim :) vücudunun nasıl cevaplar verceğini bilmiyorum bunu sen bulman lazım ama aynı güne kardiyo tavsiye etmem şashsen.Ama bunun cevabını senin bulman lazım :)

13. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Eski spordaki hocam hergüne cardio koymuştu. Kafam çok karıştı :) Neyse teşekkürler iyi geceler.

14. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    O seni yakından görüp vücudunu tanımış olabiir. Fikirler değişkendir iyi geceler.

Sayfayı Paylaş