Karın hareketi sonrası Bel ağrısı.?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve omertskn tarafından 18 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. omertskn

omertskn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar 2 hafta önce karın hareketleri yaparken belimi sakatladım . ismini tam bilmiyorum ama hareket şöyle küçük demiri ağırlığa takıp enseye yapıştırıyorum dizlerimin üzerine 90 derece durarak karnıma doğru çekiyorum demiri onu yaparken belim boşluğa geldi ağır çalışıyordum . Sadece sağ tarafım ağrıyor. bende daha sonra kafaya takmadım . 1 haftaya yakın spora devam ettim sonra lastikle yanlara eğilme hareketi yaparken sağ tarafta ağrı sızlama hissettim kafama takıldı tabi ondan sonra doktora gitmeye karar verdim. Yürürken engel olmuyor sadece hapşurduğumda sızlıyor burnuma su çekip püskürtüğümde felan sızlıyor yataktan kalkarkende biraz ağrı oluyor. Doktor bir kaç hareket yaptırdı hiç bir ağrım olmadı ondan sonra ilaç yazdı . Parafon , Tadolak Fort ve Rheumon %5 Jel verdi Perşembe gününden beri içiyorum . İyi geldi sayılır ama yine yanlara eğildiğimde ağrılarım oluyor. Anneme masaj yaptırıyorum bazen et toplanması gibi bi şey olmuş diyor dağıtmak lazım felan dedi . Sizce ne yapmalıyım ? Spora 1 haftadır gitmiyorum hocam diyor gel bel çalışmazsın ama korkuyorum sonuçta bel bu ömür boyu ağrısını çekmek istemiyorum. 1 hafta daha gitmeyi düşünmüyorum tam dinleneyim ilaçlar bitene kadar . Sizin tavsiyeleriniz neler ?
    yaşım 17 , boy 1.82 1 seneye yakın bu sporu yapıyorum.

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    buyuk ıhtımal kaslarını fazla zorlmassın buda agrıya sebeb oluyor doktorun tavsıyesıne uy ve verdıgı ılacları kullan

sıcak su ıle o bolgeye kompress de ıyı gelır

sultanmehmed ve omertskn bunu beğendi.
  3. omertskn

omertskn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    spora gitmemek için zor duruyorum desem yalan olmaz :) ön kol arka kol omuz felan çalışsam mı yoksa dinlenmeye devam mı etmeli yorumlarınızı bekliyorum ya da sadece cardio felan yapsam karın kaslarımı korumak için

Sayfayı Paylaş