Karın bölgesi bacak egzersizlerinden dolayı kalınlaşır mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Bahadir tarafından 13 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. Bahadir

Bahadir Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Arkadaşlar;

Uzun zamandır dikkatimi çeken bir konu var ve bunun için fikirlerinize ihtiyacım var.

Karın kısmında yağlanma olmamasına karşın, midem sanki yağlanıyprmuş gibi ileri
    çıkmaya başladı. Çok ciddi bir şekilde mide egzersizlerinin üzerine düşmememe rağmen,
    bu durumun oluşması dikkatimi çekti ve gözlemlemeye başladım. Bir yandan da bu konuyu
    araştırmaya çalışıyorum. Ancak çok küçük bir dip not dikkatimi çekti. Bacak çalışmalarının, özellikle
    squat ın midenin kalınlaşmasına neden olduğuna dair. Daha sonra programımdaki bacak çalışmaları
    esnasında cidden karın kaslarının önemli bir biçimde devreye girdiğini gördüm.

Bu durumu anlayıp , bir şeyler söylemek isterseniz çok sevinirim.

Sağlıcakla kalın...

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bacak hareketleri genelde abdominali etkiler fakat onları geliştirecek yada değiştirecek türden etkilemez diğer adelelerin dağılım etkisi gibi etkilenir

mide çalışmalarında ağırlıkla çalışırsanız kaslarınız ileri çıkıntılı görülebilir ayrıca şişkinlik proğlemide etken olabilir

3. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    bence alakası yok.mesela kanat ve koltukaltı çalışırken mide kasları fazlsıyla etkişlenir ama bacakda böyle bir durumun sözkonusu olacağını zannetmiyorum...mide yağlarını eritmek istersen kjardio_diyeti öneririm...egzersizler sadece sana vakit kaybı yaşatır.istediğin performansı vermez..

Sayfayı Paylaş