Karın şişkinliği ve yağ

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve babayigit tarafından 27 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. babayigit

babayigit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba arkadaşlar, forumununuzu uzun zamandır takip ediyorum fakat yeni yazma gereği duydum.

şimdi şöyle bir durumum var, 1.80 boyum var ve 78 kilo iken, diyete başladım.

haftanın 5 günü günde 1 saatlik koşu antremanlarına girdim.

hatta kafama eserse haftasonlarıda bir yarım saatliklik belki 1 saatlik koşular yaptım.

serbest öğünü cumartesi günü olarak belirledim.

He bu arada 3 tane de adele belirledim kendime.
    pazartesi - karın ve biceps + koşu

salı - triceps + koşu

çarşamba sadece koşu

perşembe biceps + karın + koşu

cuma - triceps + koşu

oldukça fazla bir yağlanma mevcuttu vücudumda, gel gelelim 3 bucuk ayda 9 kilo vererek 69 a düştüm.
    hiç sarkma olmadı aksine çalıştığım adelelerde büyüme oldu.

adonislerim bariz ortaya çıktı, karın kaslarım da tamamen ortaya çıktı.kalça kemiğime elleyebiliyorum öyle söyleyeyim:)

kollarımda büyük gelişme oldu.

tabi bu arada yağı kestim, ekmeği, tuzu, şekeri, aburu cuburu kestim.

öğünlerimi 5-6 ya çıkarttım ve şu an da bu haldeyim.

kendimi sıkınca karın bölgemde kaslarım herşeyiyle ortaya çıkıyor.hiç yağ yok gibi duruyor-ki olmadığına eminim-

sadece alt karında birazcık kalmış yağ var, ki onunda bir kısmının su olduğunu biliyorum.en azından fizyoloji hocamın söylediği buydu, sadece düzenli atletlerde olmaz o gibi birşeyler demişti.

neyse gelelim benim sorunuma,

normalde dururken, karnım bir hayli şişkin duruyor, yani normal değil, bakıyorum pek yağ da yok.yani aşağıya doğru ezik büzük bir şeyler değil, baya böyle şişmiş bir şeyler çıkıyor ortaya.sıkıyorum bütün kaslar ortaya çıkıyor.ve kafayı yemek üzereyim artık.

acaba diyorum ki eskiden biraz fazla alkol tüketirdim, bu nedenle bir mide sarkması yaşıyor olabilitem var mıdır ? Ya da midemin fazla büyük olmasından kaynaklı olabilir mi ?
    2. şık biraz saçma geliyor çünkü çok fazla yeme ihtiyacı duymuyorum gün içinde.yani büyük bir mideye sahip olsaydım, çok acıkır çok yemek yerdim heralde diye düşünüyorum.

fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Ocak 2011
  2. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar iyi günler. Foruma yeni üye oldum. Bende aynı dertten muzdarip olduğum için buradan devam etmek istiyorum. Malum çoğu erkek gibi benimde karın bölgemde yağlanma var. Diyetisyenin verdiği beslenme ve spor ile zayıfladım. Özellikle karın bölgemdeki yağlarda azalma oldu. Arkadaşın da dediği gibi, işkembemiz mi büyük bilmiyorum ki hala karnım düzleşmedi. Karnımı sıktığımda, karnım dümdüz toparlanma oluyor, ama bıraktığımda göbek olduğu gibi çıkıyor. Artık buna sarkma mı deniyor, şişkinlik mi yoksa göbek mi bilmiyorum. Alt, üst ve yan karın kaslarını çalışıtırıcı hareketler yapıyorum. Az ve sık yiyiyorum. Ama dümdüz bir karına sahip olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Umarım derdi mi anlatabilmişimdir. Teşekkür ederim.

Atsizat bunu beğendi.
  3. himrkolo

himrkolo Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Afyon
    bu konuya cevap yazılmasını bende istiorum !

4. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende aynı durumdayım yardım o_O

5. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    ustalarımız, hocalarımız bir cevap verse ne güzel olacak

6. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    ben hoca değilim ama karın kaslarınız belirginse bu genetğinizde karın kaslarınızın içbükey yada dışbükey olmasıyla alakalı olabilir bu konuda yazılan başlıklara bakarsanız belki çözüm bulursunuz

7. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Bizden bir kelam fazla bilip de bize öğreten her zaman hocamızdır. Teşekkürler. Bu konu üzerinden de araştırmaya devam edelim.

Ayrıca bugün doktor bir arkadaşa da sordum. O da "karın kaslarının yapısından olabilir" dedi. Kaslar yeterince sıkı olmadığı için karın bölgesi yani mide ve bağırsaklar sarkma yapabilirmiş. Tüm karın ve sırt kaslarına daha fazla önem ver dedi. Maşallah karın bölgemde fazla yağ yokmuş. Ve yatmadan 30dk önce karın kaslarını çalıştırıcı hareketler ile yatmadan hemen önce1 büyük bardak yağsız süt önerdi. Kazein alma açısından. Çünkü kaslar(bunu daha önce forumdan da öğrenmiştik) egzersizden sonra ve uykuda gelişirmiş. Vücut normal rutine girdiğinde kas yapısında gelişme olmazmış. Uykuda gelişim için de en iyi destek kazein proteiniymiş. Teşekkürler.

gurur bunu beğendi.
  8. babayigit

babayigit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ikinizede teşekkürler arkakadaşlar.

gurur : söylediğin şeylerle alakalı bir durum söz konusu olabileceğini sanmıyorum böyle bir durum olsaydı 3 sene evvelde böyle olurdum.dediğim gibi alkolün etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.teşekkürler yardımın için:)

bosversen : evet mide ve bağırsaklar sarkma yapmış olabilir bundan kaynaklı olabilir ama oradaki kasların güçsüzlüğüyle alakalı bir durum söz konusu değil.yatmadan önce çalışacağın karın hareketleri bu durumu düzelteceğini sanmıyorum.ya da içeceğin sütün bir bu konuyla ilgili bir etkisinin olacağınıda sanmıyorum.

eğer öyle bir durum olsaydı bende olmazdı, 5 aydır haftada 3 gün karın çalışıyorum zaten.4 farklı açıdan uyarıyorum ki karın kaslarımın hepsi bariz bir şekilde belli oluyor.sadece normal dururken şişkinlik var.

özet geçmek gerekirse karın kaslarının güçsüzlüğüyle falan alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum.

zaten doktora gideceğim önümüzde hafta.geçenlerde bir diyetisyene gitmiştim, dahiliyede bir kaç teste girmem gerektiklerini söylemişlerdide antremanım vardı girememiştim.

haftaya tekrardan gideceğim, durumu göreceğiz, yaşayacaklarımı paylaşırım sizinle.

teşekkürler tekrardan ikinizede :)

gurur bunu beğendi.
  9. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    doktor arkadaş öyle söyledi. ben ondan aktardım sadece. paylaşacaklarını bekliyoruz. umarım bize de yardımcı olur.

10. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    bana kalırsa bu durum sizle alakalı bişey değil herkez kendini salınca göbeği büyükmüş gibi gözükür yani senelerdir vucut yapanlarda bile olur bu kanatimce...

11. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    - Barsak sarkması diye bir şey yoktur.

- Mide sarkması çok ender görülen bir durumdur. Alkol vb ile ilgisi yoktur. Mide sarkması olsa bile mide boşken alt karın şişkinliğine neden olmaz.

- Göbek oluşmasının tek nedeni ciltaltı yağ dokusunun artması değildir. Bir çok insanda barsaklar arasındaki yağda artış daha fazladır. Göbek oluşumunda ve bel çevresinin artmasında belirgin katkısı vardır. Bu durumu anlamak için düzgün yağ ölçümü yapan aletler faydalı olabilir. Gelişmiş olanları viseral (karın içi) yağ oranını da verir. Bu yağ oranı yüksek ise kilo vermeye devam etmek dışında bir seçenek yoktur.

- Genetik vücut yapısı da şekil belirleyen önemli unsurlardan biridir. Hem ciltaltı yağ hem de karın içi yağ miktarı düşük ise suçu genetiğe yükleyebilirsiniz. Bu durumda yapacak pek bir şey yoktur.

12. Necromancer

Necromancer Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Konu biraz hortlicak.Sabah kalktığımda karın hatlarım ortada fakat gün içerisinde yemek su derken karın şişik duruyor ve hat falan kalmıyor.Mide sert görüntü yok.Bu durum hakkında yardımcı olabilecek birileri varmı ?

Atsizat bunu beğendi.
  13. muscledboy

muscledboy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Karın şişkinliğinin sebebi %90 ihtimalle huzursuz bağırsak sendromudur. Vücudun belli gıdalara karşı intoleransının olmasıdır. Bu da sindirim sırasında güçlük çıakrtmakta ve gaz oluşumuna neden olmaktadır. Dahiliye doktoruna muayene olarak film çektirdiğinizde aç karnına bile oldukça gazınızın olduğunu duymanız işten bile değil. Çözümü sadece intoleransıznızın olduğu besinleri 4-6 ay gibi bir süreyle tüketmemek. Başka tıbbı ya da medikal tedavisi yoktur.

Necromancer bunu beğendi.
  14. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    büyük ihtimalle kas yapısıdır yaşın kaç bilmiyorum ama 30 üstü değilsen sarkma olmaz. fotoğrafsız yorum yapmakta yanlış aslında bu konuda belki sana büyük geliyordur göğüsten ileri mi çıkıyor mesela ? ayrıca bikaç arkadaş zatn ihtimalleri söylemişler ama ben de eğer bunlar değilse nedir diye düşündüm aklıma şu geldi :D acaba her gün klasik yediğin farkında olmadığın bir yiyecek sana şişkinlik veriyor olabilir mi ?

15. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bel boşluğunuz fazla olabilir mi? Bu boşluğun göbeğin önde gözükmesine neden olduğunu duymuştum.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

16. Ytran

Ytran Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar aynı problem bende de mevcut. Hatta birebir aynısı diyebilirim. Öğrendim ki lordozum varmış. Düzeltmek ise zor değil. Youtube'a APT fix yazıp egzersizleri bulun. Ayriyeten karın vakumunu da öneririm.

Sayfayı Paylaş