Kanat Ve Biceps Antremanı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve StoLen tarafından 25 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar lafı uzatmadan direkt konuya geçmek istiyorum 8 aydır bu spor ile ilgilenmekteyim. Sorunum şu Biceps Antremanından sonraki gün kollarım ağrımıyoren ufak bir kasılma bile hissmetmiyorum bunun aksine ise kanat antremanından sonra kollarımda hal kalmıyor kalem bile tutamıyorum diyebilirim bileklerim ve bicepsin tepe noktasında aşırı bir ağrı oluyor hatam nerededir anlamış değilim

-Bunu spor hocama sordum bana kanat ve kolu aynı günde yapmamı söyledi ben ise ağır geleceğini düşünüyorum.. Kol antremanım kanat antremanıma göre 2 kat daha yorucu ve verimli geçiyor.

Biceps

Barbell Curl
    Hammer Curl
    Concertation Curl

Kanat

Barfiks
    Enseye çekiş
    T bar Row
    Rowing.

Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar veya tecrübesinden yararlanacağım arkadaşların yardımlarını bekliyorum

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    benım yaptığım hatayı yapıyorsun sanırım.
    kanat hareketlerini yaparken bileklerini büküyor musun?

StoLen bunu beğendi.
  3. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hiç dikkat etmediğimi söyleyebilirim Revolt ama hareketleri nizami yapıyorum bu dirsekleri bükme olayı ile bir video varsa paylaşabilirmisin benimle.

- Bilekleri haftada bir defa bir hareket ile arka koldan sonra çalışıyorum ama bilekler neredeyse biceps ile aynı gibi dirsekleri kırdığımızda bileğe yük biniyor sanırsam..

-Bu sorun sendede mi vardı yani kol çalıştıktan sonra değilde kanat çalıştıktan sonramı biceps ağrısı oluyordu..

-Bir çözüm yolu bulduysan paylaşırmısn .. Tesekkurler.

4. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    kanat da bir çekiş hareketi oldugu için zaten biceps e vurması normal

mens health dergisinde okudugum bir makalede büyük bicepslerin sırrı sıkı kanat idmanından geçer yazıyordu

StoLen bunu beğendi.
  5. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    kanattan sonra biceps illa ki etkilenir benim dediğim dirsek bükmek değil.bileği bükmek.

StoLen bunu beğendi.
  6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şimdi öncelikle yaptığın kanat antrenmanları zaten biseps'i çalıştırıyor.özellikle biraz araştırırsan street workout antrenman tarzında en iyi biseps hareketlerinde barfiks'in de oldugunu gorursun.buradan bilek ve bisepsin kanat antrenmanında agrımasının normal oldugunu soyleyebiliriz.ama biseps antrenmanında bu tepkiyi alamıyorum diyorsan birkaç ihtimal geliyor akla.

ya ağırlıklarını tam düzgün secemiyorsun.
    ya hareket formlarını iyi oturtamıyorsun.(8 aylık bir sporcusun bu ihtimal zayıf)

önerim biraz antrenman tarzını değiştir.örneğin hareketleri uygularken hızlı değilde normalinden daha yavaş yap.mesela concentration curl yaparken dumbellı 4 saniyede kaldır,1 saniye bekle,4 saniyede indir.ya da serbest ağırlıklardan vazgeç,makine ile çalışmaya başla.ya da ağırlıkları daha artırıp biraz cheating yap.

StoLen bunu beğendi.
  7. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar öncelikle kanattaki çekiş hareketi olanların bicepsi çalıştırdığının farkında olduğumu söylemek isterim bunu biliyorum. Kanat antremanında olan formumun 2 katı biceps antremanımda oluyor hareketleri nizami bir şekilde yedirerek bel kırmadan nizami bir şekilde uygulamaktayım hareketlerini formunuda uygulanışınıda bilmekteyim. Ve program yenileme sistem yenileme konusuna gelince bunu 1 ay önce denedim fakat durum hala aynı. Bu arada Revolt aklıma tek gelen şey ve kanat antremanında belkide dikkat etmediğim tek şey bilekleri bükmek olabilir sen haklısın yada sorun farklı yerde ama ben hala bileği nasıl bükebildiğimi anlamıyorum :). Cevaplarınız için Hepinize Teşekkürler.

8. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Konu dısı olucak ama zeo64 con. Curl yaparken 4 saniyede kaldır demişsin yanlış demişsin.2:1:4 olucaktı :)

HergeleSefa ve zeo64 bunu beğendi.
  9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    haklısınız sistem o fakat ben sadece örnek olarak vermiştim süreleri farklı şeyler denemesini belirtmek açısından.

Sayfayı Paylaş