Kanat problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve qp34 tarafından 23 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. qp34

qp34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 1 senedir düzenli olarak spora gidiyorum (Body Building) Fakat kanat bölgemin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bunun için yapmam gereken ne vardır ? Aşağı doğru uzatmak için neler yapabilirim ? Herkese teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. feradini

feradini Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Öyleyse kanat bölgenin üstüne yoğunlaş. Yalnız şöyle baktığım da; Omuzlarının geniş ve düz olduğunu görüyorum. Bu senin için bir dezavantajdır. Omuzlarının düz ve geniş olması Kanat için dezavantajdır yani.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ilkez duyuyorum bunu bilimsel olarak bır kanıtınız varmı yoksa sızın fıkrınızmı?

4. qp34

qp34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    feradini yorum için teşşekürler.cabarovun dediği gibi bende ilk defa duyuyorum böyle bişey.Fakat şöyle bi durum var.Hernekadar 1 sene boyunca düzenli gitsemde şu an için bölgesel olarak bi bölüme yoğunluk vermenin erken olduğunu düşünüyorum.Bu benim fikrim.Bir de 1 sene boyunca kanat çalıştım yani diğer bölgeleri ne kadar çalıştırdıysam kanat bölgesini de o kadar çalıştırdım.Bir tek az gelişen yerim kanat bölgem.Dediğim gibi bunun nedeni nedir ? Ve aşağı doğru uzatmak için neler yapabilirm ?

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hareketlerı ıyı yapıyorsanız genetıktır dıye dusunuyorum benımde şanslı bolgem sırt ama daha barfıks cekemıyorum makınesız:)

6. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    sol biceps sağa göre küçük mü?

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    triceps ve önkollarında eksik kanatları düzgün çalışmak,her set sonrasında derince esnemeler yapman lazım

8. qp34

qp34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet 1 cm fark var.Birazda pozdan ve ışıktan kaynaklanıo fotoda. Haftaya normal pozlarla foruma ekleme yapıcam

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:06 ----------

yorum için teşşekürler.önkol için çalışmaya yeni başladım.kanat için hareketleri düzgün yapıyorum ama yine fark yok.adımı nizami koycaklar nerdeyse :D

Son düzenleme: 24 Nisan 2011
  9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    kanatları aşağı doğru uzatmanın en iyi yolu lat pull down.konstantre olacak şekilde,kası iyice gerip kasarak bir miktar daha uzatabilirsin.kas yapısı genetiğe bağlı değişiklik gösterir bu nedenle belki genetik olarak çok uzatamayabilirsin ama sabırlı olursan mükemmel olmasa sonuç alırsın.

avuç içleri sana bakacak şekilde close grip lat pull down ve avuç içleri karşıya bakacak şeiklde geniş tutuş (wide grip) pull downda etkili olur.barfikside programına eklemelisin

10. qp34

qp34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Barfiksi yeni ekledim. Onun dışında öne ve arkaya çekiş , seated cable row, one arm dumbell row, straight arm pulldown yapıyorum.

Sayfayı Paylaş