kanat kaslarında agrı sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ziya_41 tarafından 10 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ziya_41

ziya_41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    kocaeli/gölcük
    merhaba arkadaşlar.öncelikle kendimi tanıtayım.18 yaşındayım.1.5 yıldır bodybuildingle ilgileniyorum.boy:1.83. kilo 77. hareketleri daha da profesyonelce yapıyorum artık.ancak bir sorunum var ve aklıma takılyor ve moralimi bozuyor.sorun ise şu ; kanat kaslarımda agrı hissedemiyorum.yani idmandan sonraki gün agrı yok kaslarımd****anat dışındaki butun kaslarım agrıyor.hatta 3 gün önce yaptıqım göğüs idmanımın bile hala agrısı var şuan.bilek çalıştıgım gün bile alt ön kol kaslarımda agrı oluyor ancak kanat kaslarımda tık yok.nerde hata yapıyorum anlamıyorum.lütfen bilgili kişiler yardım edebilirmi.canımı sıkmaya başladı artık.bu arada hemen idman programımıda veriyim

*bent over ( 3x10 )
    *Enseye çekiş (3x10)
    *karna çekiş (3x10)
    *barfix (3x10)
    *deatlift (3x10)

yardımlarınızı bekliyorumbench_O

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Programını değiştirerek işe başlayabilirsin. Mesela devamlı 10 tekrar yerine 12-10-8-6 yapar ağırlıkları arttırırsın. Ayrıca her 2-3 haftada bir ağırlıkları arttırmayı kendine hedef edin. Bilmiyorum deadliftte ne kadar iyisin ama ben mesela deadlifti 5 x 12-10-8-6-4 şeklinde yüksek ağırlıklarla yapıyorum.

ziya_41 bunu beğendi.
  3. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    benim de kanatlarım bi türlü ağrımaz nedense idmandan sonra birtek ilk kez barfix çektiğim zaman ağrımıştı ağırlıkla yaptığım hiçbir harekette beklediğim ağrı olmuyor maalesef buna bi çözüm bulamadım hareketleri değiştirmeme ve ağırlık arttırmama rağmen

ziya_41 bunu beğendi.
  4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Deadlift kanat ile alakası olmayan bir hareket.Kanat programından onu cıkartmalısın.

set tekrarlarını 12-10-8 yapman işine yarayabilir.Her set 5kg agırlık arttır.

ErtGrsl ve ziya_41 bunu beğendi.
  5. ziya_41

ziya_41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    kocaeli/gölcük

tamam denicem .teşekkür ederim.bakalım ne degişiklikler olucak inş.işe yarar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:01 ----------

acaba vucudun en büyük kas grubu oldugu için mi agrı hissedilmiyor ?:(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:03 ----------

acaba 1-2 hareket daha ekleyip kasları iyice yorsam bir faydasını görürmüyüm ?

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    ErcinTT, deadlift sırt için yapılabilecek en önemli egzersizdir. 150den fazla farklı kası çalıştırır ve çok iyi bir kütle kazandırır sırta. Ayrıca forumda da çok tartışılan bir konu, izole hareketlerin gerekliliği. Sırt için ne kadar ağır deadlift ve barbell rowing yapabilrsen sırtın o kadar gelişir. İlla sadece kanatları çalıştıracağım diyorsan gelişimin daha yavaş olacaktır. Bide sana dediklerime kanıt istiyorsan çok ağır kilolarla deadlift yapan biri olarak sırt için çektiğim resmin linkini veriyorum: http://yfrog.com/mkdsc02835fj

mma- ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  7. ziya_41

ziya_41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    kocaeli/gölcük

gercekten emek verildigi belli oluyor cok hoşuma gitti sırt yapın taktir ediyorum seni.barbell rowing zaten agır yapıyorum ama deatlift'ede yüklenicem daha fazlabench_O

8. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Sil o yazıyı hemen silll :D

Barı alıp belden eğilip kalkma kanatı yukarı çeken en önemli harekettir :)

9. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Deadlift bel hareketidir :) :) Kim diyormus kütle kazandırır sırta diye ? Deadlift in trapeze deltoid e faydası nedir bunlarda sırt kasları? Hele ki kanatlara ne faydası var :D Kanatlar yukarıdan asagı çalışan bir sisteme sahip deadlift te ağırlığı elinde tuttmaktan baska bir sey yapmıyorsun.

Bence siz biraz araştırın :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:41 ----------

Kanatı yukarı çekenmi? kanat alttan değil yukarıdan aşağıya kasılan bir kas Alttan yukarı kasılan kas omuz ters sistem vücudun her yerinde oldugu gibi :) :) Hareketi dogru yaptıgnzdan eminmisiniz ? :) :)

Bel ve belin üstünde kaslar en cok etki ettiği ve kullanım amacı orası olan bir hareket.Sizinki barbell curl un karın kaslarına faydası kadar alakasız olmus bence.

Ha sadece sırtı kasıyor ona bir lafım yok ama deadlift yapan kim ertesi gün trapez lerinde ağrı hissediyor? :)

Uploaded with ImageShack.us

Asıl etki yeri o sırttın en alt kısmındaki kastır.

BU benden olsun o zaman hayatında neredeyse antremanlarında hiç Deadlift yapmayan bir adam Silvio Samuel.Bak bakalım sırtına definemi ?değilmi ? :) :)

Uploaded with ImageShack.us

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:44 ----------

SOn bir sey daha draft ;

O kadar ağır deadlift yapan birisnde Nerde kalça Nerde bacak sırtın hoş güzel de, bacakların hali ne oyle :) Deadlift bacak için önemli bir egzersiz ama sende bacak goremiyorum?

Son düzenleme: 11 Aralık 2010
    ErtGrsl bunu beğendi.
  10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Deadlift sadece bel hareketi değildir. Tüm sırtı hatta neredeyse tüm vücudu çalıştırır. Deadlift kanatları etkilemez demişsin. Hareketi düşününce yerden barı kaldırırken neredeyse tüm yük kanatlarında oluyor. Ama bunun için bir şart var oda bel çukurunu korumak. Bel çukurunu koruyarak yapılan deadliftte hareketin alt noktasında neredeyse tüm yükü kanatlar çekiyor. Deadliftin 1 tekrarını düşünürsek, en tepe noktaya kadar ellerin konumuyla beraber sanki kısmi bir rowing yapılıyor. Diyeceksin ki hareket alanı çok az. Ama normalde rowing yapabildiğin ağırlıkla deadlift yapmazsın. Çok çok daha ağır kilolarla deadlift yaparsın. Buda kanatları güzel vurur. Ayrıca bacaklarım gerçekten hacimsiz ne yazık ki:( Bu bizim ailede genetik. Yanlış anlaşılma olmasın çok ağır bacak çalışıyorum ama bacaklarıma hacim kazandırmak gerçekten zor. Bacaklarımın güçsüz olduğunu düşünüyorsan da arkadaşlarla 5-6 ay önce çektiğimiz bu kayıda bir bak:)
    http://www.dailymotion.com/video/xe7v2k_squat-120kg_sport

ErtGrsl bunu beğendi.
  11. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Yok estagfurullah güçsüzlüğünü değilde inceliğini kasdetmiştim.

rowing hareketine benzer şekilde, brz daha eğimli yağtığı için barı kanatlar değil trapezler tutuyor.

Söylediğin bir yerde dogru rowinge benziyor hatta OVERHAND–GRIP PULLEY ROW
    a da benziyor.Ama söylemek istediğim kanat bölgesi için deadlift yerine başka bir hareket secmesi ve deadlift i bacak - belt bölgesi için çalışması.

ErtGrsl bunu beğendi.
  12. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Bende geçen gün kanat yaptım deli ağrıdı ne işse:D

13. ziya_41

ziya_41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    kocaeli/gölcük

ben o agrıyı özlüyrm artık yahu.salondaki profesyonelce yapanlara sordum dün.%90'ı agrı yok diyor.ama hepsi kolları kaldırınca kobra gibi oluyor.genetik birşeymi sorun ne anlamıyorum:(

ErtGrsl bunu beğendi.
  14. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Dediğin gibi kobra olduktan sonra ne yapacan ağrıyı? :) Bence de genetik gibi. Benim de ağrısını hiç hissetmediğim bölgeler var. Single Arm Dumbbell Rows'ı son sette iyice zorlayan kiloya girince ağrıyı her seferinde hissediyorum. Normalde kanat hareketi değil sanırım ama bende ağrısı kanat ve tricepste oluşuyor :)

Son düzenleme: 13 Aralık 2010
    ErtGrsl bunu beğendi.
  15. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

E bacaklarının hacimsizliğini ve inceliğini genetiğe bağlıyorsunda,Neden sırt defineliğini genetiğe bağlamıyorsun acaba? :) :)

ErtGrsl bunu beğendi.
  16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bacak idmanından sonra minimum 1 maximum 4 gün ağrı oluyor ama kanat idmanında sonra nerdeyse hiç ağrı hissetmedim yapabileceğimin en iyisini yaptığıma da eminim. yani şu kadar söyleyim kanat çalışırken bicepslerim şişmişti o kadar zorladım sırtı. biceps gibi yardımcı bir kas bile şişti ama kanat yok. seated row,pulldown,d.row,d.pullover şeklinde hareketlerim var

17. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bayadır araştırıyorum bu durumu bende de ağrı olmuyor salonda ki hocaya sordum 20-30 yıldır bu işin içinde 50li yaşlarda baya deneyimli biri sanırım ...

aldığım cevap : sırt büyük bir kas grubu olduğu için yanma ve ağrı olmaz bütün vücutta hissedersin ağrısını

aynen böyle dedi , tüm vücutta ağrı hissetmiyorum ama 8.tekrarda sırtımın yanması gerekirken yanmak yerine gücüm bitiyor (bundan bahsetti sanırım)

18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    hocan 50 yıllık ama yanlış bilgi veriyor bacaklar en büyük kas gubu olmasına rağmen tüm vücudu ağrıtmıyor bacak çalıştığımın ertesi günü karın kaslarında veya göğüste hiç ağrı hissetmedim

Sayfayı Paylaş