Kanat kası için ne tür yüzme..?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kocbilgisayar tarafından 14 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kocbilgisayar

kocbilgisayar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben yüzmek için yüzme salonuna yazıldım ve kanat kası yapmak istiyorum ne tür yüzme kanatları daha çabuk geliştirir yani nasıl yüzersem daha çabuk kanat yaparım.

2. Tork

Tork Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba beyefendi , yüzme stillerini bilmediğinizi varsayarak , kendimce biraz açıklayayım durumu , umarım yardımcı olabilirim .
    Öncelikle yüzücüler tek stil yüzmezler , genel olarak hepsine hakimdirler fakat kendi alanlarına yönelik antrenmanlarla hazırlanırlar . Kurbağalama nefesin öneminin en fazla oldugu stildir , fakat bu şekilde kariyer yapmış bir yüzücüye etkisi hacim ve güç konusunda olmaz , dayanıklılık esaslıdır. Sırt üstü ve kelebek tekniğini biliyorsanız , en fazla verimi alabileceğiniz stillerdir . Ama size önerim tabi ki serbest stil olacak . Kafa içerde yüzmeyi umarım biliyorsunuzdur .

Son olarak asıl önemli nokta olarak yüzücü antrenmanları ,( kulvarlı havuzlarda çalışacaksanız eger mesafelere dikkat edin ) haftanın en az 4 günü yapılır . Ortalama günde 2000 metreyi yüzmelisiniz , başlangıç olarak altında kalabilirsiniz ama mesafe çok önemli , zamanla artacaktır . Tek kol gidip gelmeler de yapmalısınız , stil hakkında ne kadar bilgilisiniz bilmediğim için , genel bir açıklama yapmaya çalıştım . Zordur , örneğin michael phelps'in su altı kamerasından stilini izleyebilirsiniz . Serbest stili daha iyi kavramak adına .

kocbilgisayar bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yüzme hakkında yorum yapmayacağım , ama gelişme görmek istiyorsan eve bir barfiks barı al ve haftada 3 gün 4 setli olarak geniş tutuş barfiks hareketini uygula farkı gözlerinle görüceksin.

4. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    eğer biliyorsan kelebek ve serbest stil kanat kaslarını daha aktif olarak çalıştırıyor bana göre.

5. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    hepsi kanada vurur

Sayfayı Paylaş