kanat hareketlerinde sorunum var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ec0 tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    vücudu ısındırdıktan sonra 4 set enseye çekiş pull down dı sanırım
    sonra yerde oturarak karna doğru çekiş crossverli bişey olması lazım heralde
    diğer hareket ise tek dumbbella başta sağ sonra sol çekiş yaparak 1 set bitiyor bundada 4 set yapıyorum son set barfix çekicem ama kollarım tutmuyor ya 2 tane zor çekiyorum ya hiç çekemiyorum ayrıca kanat kısmında ağrı acı hissetmiyorum barbell rowing ve deadlif derseniz belimde ağrı var ondan dolayı yapamıyorum her antrenman sonrası 3 -4 set yapabildiğim kadar bel egzersizi yapıyorum

demek istediğim kanat hareketi için sıralamam doğrumu barfix çekemediğim için son hareket olarka yapmıyorum 3 hareket yapmış oluyorum barfixi başamı alıyım birde hareketlerin sıralaması doğrumu ? ayrıca deadlift yapılmıcakmış salonda göğüs kasları gelişmiyormuş bana saçma geldi ama belden dolayı yapamadım belim ağrımasa son hareket olarak yapıcaktım

Son düzenleme: 18 Ağustos 2011
  2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    son barfiks çekilmez.ısınma yapılıp ilk barfiks çekilir. Eğer bu kadar hareketin üzerine müsabıklar ve çok proflar barfiks çeker. Sırt hareketlerinde ağrı olmaması normal göğüste olduğu gibi olmaz. Sırt gelişimi için göğüs bacak çalışmalarının aksine daha çok tekrar girmek gerekir. Yani 3*15 gibi bir program uygulayarak sırtınızı hissederek ön kola odaklanmadan idman uygulayınız.

3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ben 10 filan yapıyordum max yapsam 15+ çok rahat yapardım :( bidahakine max 15 gelicek şekilde yapıcam bana örnek bir kanat çalışma ne önerirsiniz barbell rowing ve deadlift yapamam belde sorun var eğilemiyorum barfixi başa alıcam pull down yapıcam enseye çekiş hepsinden 3 * 15 birde oturarak karna çekiş yapıyım 3 hareket iyimidir yoksa 4 mü yapmak lazım ben şey düşünüyorum sizce olurmu pull down yaparken göğüse çekiliyor birde hafif eğik durarak onu yapsam olurmu ama siz daha iyi bilirsiniz tabiki sizce nasıl bir program sıralaması yapmalıyım ?

Sayfayı Paylaş