Kan verme hakkın da

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dextermorgen tarafından 26 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dextermorgen

dextermorgen Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    gazi üniversitesi - kamu yönetimi
    Yer:
    ankara
    Arkadaşlar bugün Kızılay a kan verdim bu son dört ay da 3. Kere kan verdim . Yarında antrenmana gidicem. Bu konu hakkında yani fitness yönünden etkisi anlamında herhangi bir makale okumadım ama vücuttaki kanın yenilenmesi açısından olumlu etkisi olduğunu düşünüyorum. Tabiki iylik yapmak için kan verdim ama sizin fitness açısından etkisi hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum :)

2. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    4ayda 3 kere kan verilirmi ya :)
    Ben 3-6 ayda bir verilir diye biliyorum. Bence yarın salona gitme gitceksende iyice bi araştır bi problem olmasın

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

atakan_irresistable ve dextermorgen bunu beğendi.
  3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sürekli donör olarak gümüş madalya sahibiyim. t.c. kimlik numaranıza 3 ayda sadece 1 bağış kaydı yapılır. cümlenizde yazım hatası olmuş bu konuda. klavye hatası olduğu varsyarak sorunuzu yanıtlamak isterim.
    tespit edilenler sırasıyla hormonel düzeyden tutunda yağ ve protein sentezinin artmasına dalağınızda (yedek batarya) sirkülasyon sonucu akut kanamalara dayanıklılığın artması, hücre yenilenmesi, kan plazmasındaki zararlı maddlerin atılması, en önemlisi ise yeni kan üretimi bir nevi boşalma gibi diyebiliriz.

elezar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş