Kan tahlili sonuçlarımı değerlendirebilirmisiniz?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve thekinger tarafından 16 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar aşağıda yeni yaptırdığım kan tahlil sonuçları var. çıkan sonuç biraz moralimi bozdu. Sizce durum nedir? henüz doktora göstermedim.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 16 Aralık 2013
  2. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Kağıdın sol kısmına da ihtiyacımız var ;)

PeNa bunu beğendi.
  3. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Pardon kenarının çıkmadığını farketmemişim yeniden yüklüyorum.

Ekli Dosyalar:

4. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Ne için yaptırmıştınız tahlili

5. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Genel kontrol amaçlı yaptırdım. Chek up yani bir nevi.
    TSH ve kollesterolüm için gitmiştim esas olarak ancak Suplement kullandığım için diğerlerinede baktırmak istedim.
    ast alt yüksek çıkınca dr idrar tahlilide istedi. henüz çıkmadı onlar.

6. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    LDL yani kotu kolestrol un yuksek cikmis bununla beraber karaciger degerlerinide yukseltmis. Burda kolestrolun ciddi sorun.supplement kullanmaya ara verip doktorunu takip etceksin. Birde yas kilo boy ogrenebilirmiyiz.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

7. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Boy:182
    Kilo:80
    Dr larla temas halindeyim. Bazı tahliller yaptırıyorlar. Nefroloji ve gastroentoloji yeni tetkikler isteyecekler sanırım. Şimdi kullandığım herşeye ara verdim. Vitamin dahi almıyorum. 1 hafta sonra yeni tetkikler vereceğim. Dr supplement kullanmamı kesmemi söyledi. Özellikle protein tozu kullanmamamı söyledi. Ama nefroloji dr u aminoasitlerden bişey olmaz gibi bir ifade kullandı. Ancak durumu anlamak için hiçbirşey kullanmayacağım. Bitki çayı bile içmyorum.
    Biraz moralim bozuk açıkcası. sporada gitmiyorum 4 gündür. Sanki suplement kullanmazsam spordan verim alamayacağım yada boşa çalışacağım gibi bir hisse kapıldım. Oysaki bunun yanlış olduğunu biliyorum. Yinede insan biraz motivasyonunu kaybediyor. 2 yıldır emek veriyorum ve ciddi gelişim kaydettim. Bundan sonra hiç suplement almadan çalışmalarıma devam edip gelişebilecekmiyim yada aynı ağırlıkları kaldırabilecekmiyim bilmiyorum.
    İnşallah sonuçlar temiz çıkar ve bundan sonra daha dikkatli olurum.

8. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Aminoasit ler protein gibi karacigeri yormadigi icin doktor kullanabilirsin demis.benim sana burdaki tavsiyem enginar suyu (aktarlarda 1 lt si 15 tl ) alip sabah aksam cay bardaginin 4 de biri kadar doldurup icmen.faydasini goruceksiniz.

9. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Aminoasit proteinin yapı taşı değilmidir zaten? sadece amino asit alarak kasları besleyebilirmiyiz? örneğin xtend gibi karışık aminolar var. acaba yeterli olurmu?

10. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Evet proteinin yapi taşıdır. Proteinler once karacigerde islem gorurler.amino asit tabletlerin boyle bir gorevi yok. Doktorun amino onermis zaten .ben antrenmandan sonra sadece amino aliyorum 6 aydir. Diger öğün lerim protein ağırlıklı. Gelismeden de nemnunum.

thekinger bunu beğendi.
  11. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Daekmann kendince arkadaşa yardımcı olmaya çalışmışsın ama, arkadaşın profesyonel müdahaleye ihtiyacı var :)
    Yukarıda yazılanlar yanlış.
    Proteinler mide- ince bağırsak da sindirilip ,emildikten sonra dolaşımla karaciğere gelir. Karaciğere gelen aminoasittir.Burada üreye ve bazı plazma proteinlerine dönüştürülür..Bir kısmı da dokulara, kaslara gider.
    Tetkilerinde muhtemel bir karaciğer sorunu göründüğü için doktorun protein kullanma demiş çünkü aminoasit metabolizması orada. Normalin üstünde protein alma, durumunu daha net görelim, istemiş.
    Benim tavsiyem hepsine bir süre ara ver.

doxux bunu beğendi.
  12. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Daekmann degil daekmean oncelikle.
    Zaten ilk msjimda doktorun incelemesi gerektigini soyledim.nefroloji uzmani amino kullanmasinda sakinca gormedigi icin sadece aminoasit kullanmasini soyledim.6 ay once benimde karaciger degerlerim yuksekti .protein tozunu birakip enginar suyuyla 15 gunde normale döndü. Supplement ozellikle gainer ve protein tozu aşırı kullaniminda cikiyor.

13. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Dr zaten hepsini kesmemi istedi. Öncelikle ara verdikten sonra çıkacak sonuçlara bakacağız. Durumu anlamaya çalışacaklar. Yani suplementlerden kaynaklanan bir durummu yoksa başka birşeymi.
    Şu haldeyken aminoasit kullan demiyor zaten.
    Esas olan karaciğerden ziyade kreatinin ve üre nin yüksek çıkması. Böbreklerle ilgili daha fazla endişe var. nefroloji buna bakacak.
    Benim bildiğim kadarıyla bizim gibi kas sporu yapan insanlarda kasların hasar görmesi nedeniyle vücuttaki kreatinin seviyesinin yüksek olmasının biraz normal olmasıdır.
    dr a bunu belirttim ve kabul etti. idrar testimde protein değeri negatif. yani fazla protein alımı olsa idrarda pozitif çıkması gerek. hemoglobin pozitif göründüğü için kaslarda meydana gelen hasar hatta omuzumdaki sakatlık nedeniylede bazı değerler yükselmiş olablir dedim.
    malum yurdum dr u, neden ağırlık kaldırıyorun, ağırlıksız çalış, vücut geliştirip napacaksın gibi saçma cevaplar veiyor. üstelik iyi bir nefroloji uzmanı kendisi. hatta eskiden spor hekimliği yapmış.
    deneme yanılma yoluyla bulacağız inşallah.

14. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Isin zor kardesim gecmis olsun simdiden.

15. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Protein alımı fazla da olsa, idrar da yüksek çıkmaz kolay kolay.
    Ama hemoglobin varsa işlerin biraz daha uzayacak demektir.Vücut çalışmakla olacak iş değil proteinüri ve hemoglobinüri.Daha sıkıntılı bir durum vardır muhtemelen arkasında, ama pek de birşey olacağını sanmıyorum, değerler çok yüksek değil.Rutin kontrolde , daha erkenken bunu farketmeniz iyi olmuş.
    Geçmiş olsun.

Son düzenleme: 19 Aralık 2013
    thekinger bunu beğendi.
  16. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yani üslupta sınır aşmak istemem. ancak bi dostum yada arkadaşım olsan demediğimi bırakmam.
    tahlil sonuçların karaciğerin çok aşırı zorlandığını gösteriyor. (yaş kilo boy belirt lütfen)

ayrıca bunu hiç bir insan yorumlayamaz. çünkü olasılık çok yardımcı olman gerekmekte yani sarılıkta olabilirsin antidepresan ilaç kullanmış olabilirsin, uyuşturucu kullanmış olabilirsin. bizi sen yönlendireceksin.

doktor bey ben şundan şüpheleniyorum yada şu ilacı aldım olabilirmi?

17. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    50mg dozda lustral ve günde 1-2 ölçek whey kullanıyorum günlük sıvo tüketimim gayet iyi . Sizce kataciğerimde bir zorlanma sözkonusu mudur ?

18. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ciddi bir bozukluk söz konusu.. doktorun olsaydım, şimdi git 2 hafta perhiz ile geri gel tekrar bakalım derdim. süre zarfında alkol antibiyotik gibi bişeyler alma derdim. eğer sonuçların aynı çıkarsa genel bir tetkik yaparız.

19. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Yas.38 kilo 80 boy 182 cm
    Oncelikle ilginize tsk ederim. Elbetteki dr a gittim ve tahlil sonuclarini gosterdim. Tavsiyesi aynen dediginiz gibi oldu. Bir hafta suplementsiz hatta bitki caysiz mumkunse antremansiz olarak gecirip gidecegim. Persembe gunu randevum var. Sanirim yeni tahliller isteyecek.
    Ancak tahliller sirasinda disimde apse vardi kist sekkinde ve hem agumentin hemde ornisid kullaniyodum. Bunu dr a soyledim. Dis hekimi ilwclar bitene kadar birwkma demisti. Antibiotikler c.tesi gunu bitti. Esasen 4-5 gunde temizlenirmi bilmiyorum. Bu arada elisa testide istemisti. Bu sonuclardan 2 gun sonra cikti. Cok sukur elisa testi temiz cikti.
    Sizce kwracigeri supplemenlermi yoruyor? Kollesterolumde yuksek manasizca :(

20. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    haftada kullandıgınız supplement sıklıgını pylaşırmısınız ?

Sayfayı Paylaş