kanı sulandırıcı ilaç comadin

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kliwaj tarafından 21 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    slm , ben bi kaç ay önce kalp ameliyatı oldum (2nci) ve aort kapakçıgım değişti bu sorun tamamen doğuştan başıma geldi , ve şimdi comadin diye kan sulandırıcı ilaç alıyorum bu ilaçı ömür boyu kullanmak zorundayım, çok şükür kalp doktorum vücut geliştrme sporunu bana yasaklamadı ve gidebildiğim kadar gideceğim . şimdi sormak istediğim bu ilacın bu spora yararı avantajı, dezavantajı filan varmıdır kanı sulandırdığı için .teşekkürler

2. efebulbul

efebulbul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gecmis olsun

arkadasim oncelikle gecmis olsun
    sporu tabiki birakma sagligina bir zarari olmazsa(olacagini dusunmuyorum aksine yarari olur)

asagidaki linki bulabildim bi bak istersen futbolla ilgili, ama bi onizlenim yaratir umarim

www.revir.com/v01/pages/p15/1027/126325.shtml

iyi calismalar

3. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    eyvallah sağol ama birde siteye girebilsem :D

4. efebulbul

efebulbul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ..

ya evet bende simdi baktim girmiyor siteye
    ama ilk actigimda girmisti
    neyse sitede cok uzman arkadaslar var eminim birilerinden faydali bilgiler gelecektir

5. ahmetgunduz

ahmetgunduz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    istanbul
    mrb bende kardiyoloji servisinde görev yapıyorum öncelikle geçmiş olsun. düzenli pt-ınr tahlili yaptırman gerekiyor biliyorsun ki coumadin kanı sulandırıyor.bu ilacın sana tek dezavantajı kanın fazla sıvı hale gelirse biryere çarpma sonucu kanamalar olabilir ve herhangi bir yaerin kesilirse kanama kolay kkolay durmaz.bunlara dikkat et ki bunları zaten biliyorsundur.avantajı ise damarlardan emboli atma,kalp damarlarında tıkanma,ve yapay kapakta pıhtı oluşumu riskini azaltır hatta ortadan kaldırır.
    birde biliyorsun ki arnold unda kalp kağı değişti ve ona doktorları vg yiyavaş yavaş bırakmasını söyledi ve oda şu anada başka bir iş yapıyor.

6. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bilgiler için teşekkürler , evet bi yerim kesildiği anda kanin kolay durmucağini biliyorum ve travmadan da kendimi korumam lazım ,vg. yi zaten hafif bir şekilde yapcam zaten 150 becnhin altina girerk kalp krizi geçirmek istemem :badgrin: , aslinda tam olarak sormak istedim vg ye bir faydasi varmi yani kaslara daha çabuk enerji depolaması gibi :roll: çünkü kan akışı hızlancaği için kaslara daha çabuk besin gidebilir diye düşünüyoum sanırım.böylemidir; teşekkürler

7. ahmetgunduz

ahmetgunduz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    istanbul
    kaslara besin maddelerini taşıyan alyuvarlardır coumadin alyuvarları çoğaltmaz.ancak alyuvarların çoğalırsa o zaman başka.yani coumadinin bu konuda bir faydası olmaz

8. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    peki, teşekkürler

Sayfayı Paylaş