Kamburluk..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cazkopat tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cazkopat

cazkopat Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara & Pursaklar
    abilerim 15 yaşındayım ve daha çok genç olmama rağmen belimde hafif kamburluk var. yürürken boynum önde yürüyorum omuzlarım hafif öne doğru durmaya başladı. 1.70 boyunda ve 58 kiloyum

uzun süre bilgisayar başında ve okuldakı sıralarda dik oturamamdan kaynaklanıyor galiba .kafa_

çok istekli bi şekilde sürekli dik durmaya çalışıyorum ama boyunumu geriye fazla çekemiyorum çektiğimde, dik durduğumda ise bi süre sonra ağrı olmaya başlıyor ve mecburen yürürken kendiliğinden öne geliyor.
    Çok fazla değil ama böyle durdukca pskolojim bile bozulacak duruma geliyor.

body ile bunu düzeltebilirmiyim ?
    sizce hangi hareketleri yapmalıyım kısa sürede bunu engellemek için ?

Son düzenleme: 19 Şubat 2011
    deniz68ruhu bunu beğendi.
  2. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim bence once bu konuyla ılgılı bı uzmana doktora danış daha sonra extra yapılcak bisey varsa forumlardan arastırabılırsın

cazkopat bunu beğendi.
  3. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    valla bendede vardı body ' e baslayalı kosu ile birlikte kayboldu gibi sırtım duz su anda ama boynum biraz ileriye doğru . onun cozumu yok ama sırtdaki kasları gelistirerek duzeltebilirsin durusunu

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/duru-bozuklu-u-t35054.html?t=35054&highlight=kifoz

şu linkte yazdıklarıma bir bak, aynı şeyler senin için de geçerli olabilir.

cazkopat bunu beğendi.
  5. cazkopat

cazkopat Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara & Pursaklar
    MK #7 Teşekkür ederim yardımların için . Göğüs antremanına çok zaman veriyordum , artık daha fazla sırt çalışayım.

MK #7 bunu beğendi.
  6. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    senin yapmak istediğin hareketi yapmanı sağlıyacak seni geriye gitmen dik durman konusunda uyarıcak ürünler mevcut sırt korseleri gibi bence zaman kaybetmeden bir ortopedi doktoruna görün ve onlardan al yalnız sırt kaslarını zayıflattığını biliyorum bu nedenle sırt egzersizlerine ağırlık verirsen sorun kalmayacaktır tahminimce.geçmiş olsun başarılar...

7. cazkopat

cazkopat Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara & Pursaklar
    gergin09 Teşekkür ederim yorumun için...

Sırt ve omuzlara daha fazla çalışmayı düşünüyorum ama boyumun kısalığı beni tereddüte düşürüyor. ve bu durumdan dolayıda fazla uğraşmak istemiyorum. Boy a etki etmeden çalışabileceğim antremanlar varmıdır?

8. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum buradaki hocalarım daha iyi bilirler fakat ben kendi fikrimi senle paylaşayım.Şimdi yaşın henüz 15 ve kemik gelişimin daha tamamlanmış durumda değil inan bana vucut yapının gelişmesi seni hem daha uzun hem daha kilolu gösterecektir yada kalıplı diyim.ayrıca vg nin boy kısalttığını düşünmüyorum yanlışsa düzeltilsin sen halter kaldırıp basılmıyorsun ki boyun kısa kalsın ha genetik faktörler devreye girer o ayrı ek olarak yüzme ve basket gibi düzenli yaptığın sporlar boy konusunda sana yardımcı olacaktır. bu yılların kıymetini bil tadını cıkar geleceğe yatırımını yap hepsinin karşılığını göreceksin ok başarılar...

9. cazkopat

cazkopat Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara & Pursaklar

teşekkürler yorumun için... Bazı abilerimden duyduğuma göre bazı antremanlar boy uzamasını sağlayan yerleri maddeyi (tam olarak hatırlayamadım) kapayarak boy uzamasını durduruyor diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum

Sayfayı Paylaş