Kamburluk Durumunda Göğüs geliştirme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xxx3 tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. xxx3

xxx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaklaşık iki aydır body yapıyorum şöyle bir sorum var
    21 yaşındayım küçükken sırtımda kamburluk vardı korse kullandım ve sırtımı epey düzeltebildim bıraz kiloluyum 1.75 boyum var 72 kiloyum
    göğüslerim kamburluk ve kiloya bağlı olarak kadın göğsü gibi yalnış göğüs çalışması yapınca daha da kötü olabileceğini okudum acaba bana ne önerirsiniz nasıl çalışmalıyım ve agırlık aralıgı nasıl olmalı ? Benim isteyim göğüsleri olabildiğince estetik göstermek yada oradaki yağı yakmak ayrıca kamburluğa bağlı olarak omuzlarda fazla gelişmiş değil onun içinde ne önerirsiz teşekkürler

Not:Biliyorum belki forumda daha önce bu konu açılmış olabilir yalnız benim durumum biraz farklı olduğu için konu açma gereği duydum yönetici arkadaşlardan özür dilerim

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    xxx3 fotoğraf koyabilirsen eğer sorununun çözümü için daha faydalı olur diye düşünüyorum. böylelikle önerilmesini istediğin programı hocalarımız kolaylıkla hazırlayabilirler...

Kan Mevsimi bunu beğendi.
  3. xxx3

xxx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki şu an koyma imkanım yok ama yarın hemen koyarım

4. xxx3

xxx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar resimler bunlar yardımcı olursanız sevınırım resimlerden göreceğiniz üzere halim epey bir kötü şimdiden teşekkürler

5. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bi sorum var salonda antrenör yokmu?

Sonra Önerim öncelikle haftada 3 gün ağırlık çalışman 2 günde cardio antrenmanı yapman. göğüs programını da sadece presslerden oluşan bi çalışma dene bakalım nasıl sonuç alıcaksın.

bench press x 5 10 tekrar
    incline bench press x 5 10 tekrar

Her tekrar 3 saniye sürsün, setler arası 2 3dk dinlenme.

Sadece göğüslerinle kaldırabileceğin ağırlıkları kullan. Gücünden fazla ağırlık kullanırsan zaten omuzun, arka kolu hafif de kanatlarınla itersin. Eğer bu bölgelerinle ittiğini farkedersen ağırlık düşür ve öyle devam et. Tahminimce 10 12kg lik bir barın iki tarafına 2 tane 10kg lik ağırlık sana fazlası ile yeticektir.

6. xxx3

xxx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdiki programın söyle tüm setler 3*15
    düz göğüs lat press kelebek kürek üst bacak dumballla yana açış arka kol ayakta pazu programım boyleydı hocam yalnız ben söylediğinizi tam anlayadım bench 12 kilo civarında mı yapıcam birde omuzlarım için ne öneririsiz

salonda bir antrenör var ama öylesine

Son düzenleme: 9 Şubat 2009
  7. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece yazdığım programı uygulamanı tavsiye ederim. 10 12kilo zaten barın ağırlığı. iki tarafa 10 kilo taktığında 30 32 kilo civarı olucak bu sana fazlası ile yeter. Hatta fazla bile gelebilir. ilk hafta iki tarafada 7,5kg 7,5kg tak ağırlıkları. 10bar + 15kg = 25kg yeter. ilk setler başta çok hafif gelicektir çok normal. Ama 9.seti ve 10.seti de bu ağırlıkla yapıcaksın. ilk setler kolay diye ağırlık arttırma sakın.

8. xxx3

xxx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim sanırım bench hareketi omuzlarıda çalıştırıyor yalnız affınıza sığınarak bir şey daha sormak istiyorum yukarıya 5*10 tekrar yazmışsınız son mesajınızda 10.set demişsiniz sanırım tam olark şöyle demek istediniz 10*5 tekrar olucak yanılıyorsam düzeltin bir de bu hareketlerin dışında sanırım başka bir hareket yapmıyacağım tekrar teşekkür ederim

9. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    10.set dediğim 5set bench press + 5set incline press sonunda 10 set oluyo.

Evet başka bi hareket yapmıyacaksın.

Omuzların da çok fazla çalışmıcak çok çalışıyosa ağırlığı hissediyorsa,çok yukarda tutuyorsun demek ağırlığı göğüs seviyende kaldır tam.

xxx3 bunu beğendi.
  10. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Teşekkür butonunu kullanırsak daha makbule geçer. Arkadaşlar için ve forum kuralları gereği...

xxx3 bunu beğendi.
  11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığına kamburluk kelimesini ekleyerek düzelttim..

12. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    merhaba xxx3

yanlış okumadıysam kamburlukla ilgili bir sorunun var . professional anlamda bir hoca ile daha öncden konuşmuştum kamburluk dediğin olayı bendede vardı dik durmak istiyordum elbette cardio fln setler metler düzeltilir ama kambur olmak istemiyorsan ilerde düz yürümek dik olmak istiyorsan sunu uygulamanı tavsiye ederim.
    evdeki bir kapının yada kolonun oldugu bir yere geç üstten tutabileceğin ve ellerini dimdikine kaldır ve kapının o üstünden tutarak kendini öne dogru esnet vücut olarak esne bu şekilde yürüyüşünde ve duruşunda vücudun dik olur eger böyle devam edrsen ilerde vücut olsa bile kamburluk oldugundan dik yürümen ve onu düzeltmen zorlaşır ....
    bildiklerim bunlar başarılar inşallah sorununua bir parçada olsa çözüm olmuştur

xxx3 bunu beğendi.
  13. xxx3

xxx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kamburluk eskiye oranla artık pek yok gibi hatta arkadaşlarıma ve aileme göre neredeyse sıfır birde arkadaşım anladığım kadarıyla şimdi esnerken kapıya tutundum diyelim sanırım yüzüm kapıya dönük olarak esniyeceğim doğru anlamışmıyım hyper_

14. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    peki kafayıda geriye doğru atıcakmıyız

15. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    benim hocam omuz press hareketnin barla yapılanı içinde kamburluğun düzeltilmesine faydası olduğunu söylemişti

Sayfayı Paylaş