kalsiyum sandoz+C vitamini

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fever127 tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fever127

fever127 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ben eczaneden kalsiyum sandoz+c vitamini ürününü aldım.suda eriyen tabletler şeklinde.ve 3 sorum var
    1-günün hangi saatinde kullanmalıyım(içinde 500-600 mg kalsiyum 1000 mg c vitamini var)
    2-kalsiyum sandoz+d vitamini diye bir ürün daha var.sizce hangisini kullansam uzamaya daha çok etkisi olur
    3-14 yaşımdayım boyum 173 sizce bu tür ürünleri bir kaç yıl düzenli kullansam boyum kaç cm fark eder

2. turkıshpower

turkıshpower Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Kardeşim öncelikle vitamin sorularına pek cevap veremeyeceğim ama şunu söyleyeyim 14 yaşında boyun gayet iyi anladığım kadarıyla 7 veya 8. sınıftasın lise3-ve 4 e doğru tahminimce en az 10 cm kadar uzarsın en azından çevremdeki bir çok kişi böyle oldu bol bol kalsiyum almaya devam et ..

3. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Tartışılır bi konu boz uzamasını sadece vitaminlere bağlamak yalnıltıcı olur sporda yaparsan boyunun uzamasına çok daha fazla etki edicektir.

Normal bir yetişkinin günlük kalsiyum ihtiyacı 1200mg dır.12yaş üstü için.

Buna göre ayarla ama o kalsiyum hiç bi zaman süttekinin yerini tutmaz bnce

Admin1 bunu beğendi.
  4. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    kalsiyum + d yi al

sabah bir tabletin yarısını kır iç aksam kalan yarısını iç fazla almana gerek yok 1 tablet yeter

gün icinde biraz yogurt yesende olur

sütü haftada 2-3 gün içebilirisn fazla abartma kalsiyum var diye kansız yapıyor sütün fazlası demir i atıyor gerek yok fazla süte

d vitamini kemik ve kalsiyumun kullanılması acısındna cok önemli yazın güneslenirsin alırsın kimi insan günesende alamaz bünye meselesidir kullanmanda yarar saglar

Admin1 bunu beğendi.
  5. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Evet sütün kansızlık yapmasını bende duymuştum.Ben günde 1lt süt içiyorum ama tabi akşamlarıda 200-300gr çiğ ıspanak tüketiyorum :)

:) kimi insan güneşten alamazmı? O bünyeden değilde hastalıktan :) yoksa kemik erimesi olur.

Admin1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş