Kalp ve BB

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve anilgs tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. anilgs

anilgs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ve abilerim.Sizden bir konuda görüş istiyorum.Ben şuan 22 yaşındayım yaklaşık 15 sene önce bir kalp operasyonu geçirdim.Doğuştan bir delik vardı ve bu kapatıldı.4-5 sene önceye kadar da amatör futbol oynuyordum.Geçen yaz kontrole gittiğimde de hiçbir sorunumun olmadığını söyledi doktor.
    Şimde size sorum BB kalp büyümesi yapıyor diyorlar bu beni etkiler mi?Benim boyum 1.73cm kilom 61.Bu sporu kilo almak amacıyla yapmaya başladım.Güzel bir vücuda sahip olayım derken sağlığımdan olmak istemem.

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    delikler neredeydi? karıncık kulakçık ?

anilgs bunu beğendi.
  3. anilgs

anilgs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tam emin değilim ama kulakçık değildi sanırım.Sadece hayal meyal ufak bir delik olduğunu ve 98 senesinde doktorumun yama yapılarak kapatıldı dediğini hatırlıyorum.

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 16:36 ----------

Afedersiniz üst üste yazıyorum.Annemden öğrendim sol kapakçıktaymış delik.

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    geç farkına varılmış bir durum ama şükür sonuça varılmış bir durum.

anneniz tam olarak bilemez öyle bir deyimde yok genel halk kelimesidir kapakçık olarak.

sana kalbini tanıma fırsatı vereyim.

kalbi ni gözünde hayal et hani okulda ağaca kağıda kazırdık hatta şuan kağıda çiz.

ve ortasından aşağı çizgei çek bak uzaktan hah gördünmü ortaya 2 kulak 2 karın çıktı :D

deliğin boyutu ile ilgili bilgimiz yok delik nerde belli değil daha.

sana tavsiyem abin olsam kalp atış hızını 140 ı geçirtmem sana. aşırı hızlı koşman ve özellikle kalbi yoron bb sanan yasak. her zor kaldırdığın ağırlık kalbini yorar. ama hafif ağırlıklar serbest.

sana tavsiyem tam teşekküllü bir hastane gidip "eko" kalp ultrasonu çektirmendir.

eğer bir sıkıntı olup olmadığını anlayabilirsin.

anilgs bunu beğendi.
  5. anilgs

anilgs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim cevabınız için.Öncelikle sahip olduğumuz kalbi tanıyamadığımız doğrudur :D.Şöyle söyliyim dün başladım spora koşu bandında (kardiyo deniliyo sanırım daha acemiyim ) hızlı tempoda arada bir kalp atış hızımı ölçtüm 78-85 civarındaydı.Bu şekilde devam edersem bir sıkıntı çıkmaz diye tahmin ediyorum.Birde benim amacım o kadar ağır yapmak değil bu sporu.Hafif ağırlıkları düzenli setlerle çalışıp amacıma ulaşabilirim inşallah :).

Aklımda soru işaretleri vardı daha yeni başlamışken bir sıkıntı olur mu acaba bıraksam mı diye.Her insan kendi sınırını bilir bende sınırları zorlamadan bu spora devam edicem ilgilendiğiniz cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş