KALP SORUNU OLANLAR BODY YAPABİLİRLERMİ

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve montana tarafından 12 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. montana

montana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,kalp sorunu olanlar body yapabilirlermi??Yapabilirlerse nasıl egzersiz yapmalılar..Teşekkürler.

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl bir sorun olduğuna bağlı...genellikle dr.lar spor yapmayı tavsiye ediyor kalp krizi-ameliyatı vs vs geçiren kişilere...ancak mutlaka dr.a danışmak gerek spordan önce...

3. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    1.iç kalp dusarında s şekilli yapıda şekil bozukluğu varsa spor yapamazsın (kanın odasıklardan geçmesini engelleyen bi rahatsızlık bu)

2.si kalp duvarında kalınlaşma (kalp büyümeside denir) varsa kesinlikle spor yapamazsın

bak bu 2 rahasızlık body deil spor yapmana engel

bunların haricinde çarpıntı çabuk yorulma nefessis kalma yada oksijensiz kalma yüksek yada düzensiz kalp tirmi gibi şikayetlerin varsa spor yapabilrsin ama body yapamazsın

body yüksek oksijen gerektiren bi spordur doğal olarak kalbin doruklarda kullanıldığı bi spordur bu yüzden kalp doktorları sevmez

ama sen oksijen gerektirmeyen sporları yapabilirsin yürüyüş hafif tempo koşu bisiklet kısacası kardiyo dediğimiz kalp ritmini 120 nin altında tutan sporları yapabilirsin

bu bilgileri kendi kalp doktorumdan aldım kesin ve sana özel bilgiler için mutlaka doktora görünmelisin

4. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Peki arkadaşlar yüksek tansiyon BB'e engelmidir?

5. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar, kalp ve yuksek tansiyon gibi rahatsizliklar cok ciddi saglik problemleridir.bu tip konularda buradaki insanlardan yardim beklememenizi tavsiye ediyorum.cunku hic birimiz doktor degiliz.bu forumda doktor arkadaslar olsa bile sizi muayene etmeden yardimci olamazlar.tabii ki bilinen tavsiyeler vardir.mantikli dusundugumuz zaman bu tur rahatsizliklari olan insanlarin BB ugrasmamalari gerekir.

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    kalp rahatsızlığı olanlarda yapılacak egzersiz yürüyüştür. yürüyüşün bedenden çok kalp üzerinde olumlu etkileri vardır. yürüyüş haricinde başka bir fiziksel aktivite yapmak istiyorsanız buna ancak doktorunuz karar verebilir.

yüksek tansiyonu olan kişilerde ise düzenli egzersiz tansiyonu kontrol altında tutmak için şarttır. her sporun tansiyona yararı aynı değildir. mesela tansiyonu olanların ağırlık kaldırmadan kaçınmaları gerekir.herkesin kolayca yapabileceği şey tempolu yürümektir. bunun haricinde günlük yaşantımızda da hareketliliği ön plana çıkarmamız gerekir. örneğin asansör yerine merdiven kullanmak, uzak olmayan yerlere yürüyerek gitmek gibi örnekler çoğaltılabilir...

7. women

women Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bilgi icin tesekkürler..

hocam yürüyüs demissinizde peki bu spor salonundaki kosu bandında kosmak ta sayılabilirmi..
    yada kosu bandında hafif tempoda yürümek.... :?:

8. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sevgili women koşu bandında koşmak daha sonraları kişinin performansına göre ayarlanacak bir aktivitedir. ama kalp sorunu olanlar koşu bandında düşük ve yüksek tempolu yürüyüşler yapabilir.

9. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Geçen gün bir doktor çıktı bb yapanların ağırlık çalışanların kalp krizi geçirmeyeceklerini söyledi hem de üstüne basabasa ağırlık kaldırırken kalp zaten kriz geçirir gibi bir duruma geldiğinden normal kalp krizi geçirirken hiç hissedilmiyomuş bile ama sizin durumunuzu tam olarak bilmiyorum ben sadece bilginiz olsun diye söylüyorum.

Sayfayı Paylaş