Kalp Ritim hızı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ugurguven tarafından 10 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Ya konuyu inşallah doğru yere açmışımdır.

merhaba arkadaşlar 4-5 aydır evimde dumbellarla , yüzme havuzunda ve koşarak spor yapıyordum.1 aydırda salona yazıldım ve body yapıyorum.

Bir yere oturup 5 dakika dinlendikten sonra tansiyon aletiyle ölçüm yaptığımda büyük=12 küçük=8 çıkıyor ama nabız=44 veya 46 flan çıkıyor normalmidir neden bukadar düşük ? önceden 65 70 flan cıkıyordu.Abiminkini ölçtüğümüzde o spor yapmıyor 80 flan çıkıyor.

Spor yapan insanların nabzı düşük olur diyolar ama bu 5 aydır spor yapan birisi içindemi geçerli ve bu nabız kaça kadar normal kabul edibilir. ?
    Yardımcı olurmusunuz.Teşekkürler.

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Ben uzun yıllardır spor yaparım. Dinlenme halinde iken dakikada nabzım 55-60. Yani demek istediğim 5 aylık bir sürede kalp atışının bu noktaya gelmesi bana pek mümkün gelmiyor. Ama spora başlamadan önce de nabzın böyle düşük olabilir. Kiminin nabzı böyle olabiliyor. Ancak spor yapmaya başlamadan önce ölçüm yaptın ve o zamanlar nabız bu kadar düşük değildiyse bir doktora danışmanda fayda var.

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    basliginiz kural disiydi,editledim,lutfen kurallari okuyun.

diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş