Kalp rahatsızlığından kaynaklanan antreman değişimi..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tormentorius tarafından 26 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Öncelikle başlığımı sağlık kısımına mı antreman kısmına mı açsam kararsız kaldım.. Ama buraya açmak istiyorum çünkü antreman hakkında tavsiyelere ihtiyacım var.

Belki okumuşsunuzdur, daha önce açtığım, gaz sıkıntım olduğunu anlattığım bir başlık vardı. Birkaç farklı doktor gezmiştim fakat kesin bir çözüm bulamamıştım. Son zamanlarda kalbimde de ara sıra giren, antreman zamanları artan ağrılar başlamıştı. Ben de bu ağrıların gazdan dolayı olduğunu düşünüyordum. Ama yine de dayanamadım ve memlekete döndüğüm ilk gün bir kalp uzmanına gittim. İlk önce ekg çektirdim, daha sonra bir ultrason makinası gibi birşeyle kalbime bakıldı.
    Kalbimin büyümüş olduğu tespidi yapıldı.(ağrılar bundan kaynaklanmıyor, gazdan kaynaklanıyor) Bunun sebebi olarak ta kendimi çok yormuş olmamı gösterdiler. Yani 19 yaşında böyle birşeyle karşılaşınca ben de tırstım açıkçası. Bu yüzden, kalbimi daha çok yormak istemiyorum.(kalbin büyümesinin yararlı olduğuna dair bir yazı okumuştum fakat benim kalp kapakçıklarımda da bir problem olduğunu söyledi ve kalbim büyüdükçe ritm sorunları yaşayacağımı belirtti.)

Çok uzun bir vucut geliştirme geçmişim yok, fakat her zaman kendimi daha çok zorlamaya çalıştım. Eve geldiğimde yürümeye bile gücüm olmayacak kadar antreman yaptım. Fakat madem böyle bir problemim var, artık bu çalışma şeklini değiştirmenin vaktinin geldiğine inanıyorum. Kalbime zarar vermeden spora devam etmek istiyorum. Bu da büyük ihtimalle az ağırlıklar ile olacak birşey. Ama kendi başıma karar verip tekrar yanlış birşey yapmak istemedim açıkçası.
    Sizlere sorum, ağırlıkları komple bırakmalı mıyım? yoksa antremanımı bb'den çok fitness gibi mi yapmalıyım? Yada kalbi özellikle diğer hareketlere göre daha çok yoran hareketler varsa bunlardan mı kaçınmalıyım? (Mesela bench pressten sonra kalbimin ağrısı biraz daha fazla oluyor, yada squattan sonra gözlerim kararıyor ve başım dönüyor.) .
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    bence biraz ara ver spora kendine iyi bakmaya çalıs kendini hazır hissedince maddi imkânın varsa spor salonuna yazıl unutma sana bişi olursa yaptıgın sporun ne anlamı kalıcakki önce kendin sonra spor

Sayfayı Paylaş