Kalp Atış Hızı...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve SinanYksl tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese iyi geceler. Benim sorunum şu. Sıkı bir diyet ve sporla 4 ayda 30 kilo verdim. Geçen hafta babam tansiyonunu ölçerken bende cihazı alıp denedim. Ancak ne kadar uğraştıysam cihaz benim tansiyonumu ölçmedi. Bu arada Cihaz pilli. Neyse bayaa bi uğraş sonucu dün gece ölçebildim. Tansiyonum 10 a 6 ama kap atışım 46. Fazlamı düşük yoksa banamı öyle geliyor ? Hergün düzenli spor yapıyorum ve diyetim miktar arttırılmış şekilde devam ediyor. İşin ilginç tarafı kendimde hiçbir tuhaflık hissetmiyorum. Yani hiçbir anormallik yok son derece sağlıklıyım. Sizce doktorluk bir durum varmı yoksa normalmi ?

2. moment

moment Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Spor yapan insanlarda nabız zamanla düşer kasların oksijen ihtiyacı azalır ve kalbin kan pompalama gücü artar aynı zamanda ciğerlerde temizlendiğinden vücut çok fazla nefes almaya ve fazla kan pompalamaya gerek duymaz aslında senin yaşadığın durum iyi birşey,mesela maraton koşucuları dakika da 30 a kadar indirebilirler yani bir sorun yok :)

Sayfayı Paylaş