Kalori Sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Detar tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Detar

Detar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar boyum 167 kilom 46-47 az gelebilir fakat görünüş olarak iyi duruyor.Ben günde 300 mekik çekiyorum , 10 dakika ayak kaldırma hareketi(1 dakikalık setler halinde) 50-70 çökme kalkma , 10 dakika da yan durma hareketi yapıyorum.Ayrıca günde en az 16000-17000 adım atmaya çalışıyorum.Sizce kilomu korumam için günde kaç kalori almalıyım ?

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Kilonu korumak için önce şunu bilmelisin günlük kaç kalori almalıyım dan yola çıkmalısın .

Boy ve kilona bakılırsa günlük 2300 kalori alırsan kilonu korumuş olursun tabi yaptığın egzersizlere göre bu oran değişir .

Detar bunu beğendi.
  3. Detar

Detar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim de 2300 biraz çok değil mi ? Bir de yaptığım egzersizler çok mu yoksa yeterli mi ?

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Normalde 2300 kalori egzersiz yapan yani kardio yapıyorsan kilo verirsin 2000 kalori bir insan için normal zaten sen 1 hamburger 1 kola içtiğin zaman 300 400 kaloriyi 1 seferde alıyorsun

Detar bunu beğendi.
  5. brhmcr

brhmcr Guest

günlük spor harici alman gereken rakam metabolizma hızın ile alakalı ancak basirt bir mantıkla kilon * 40 kalori kilonu koruyacaktır.Ancak idman yaptıgında harcadıgın kaloriyi eklemen gerekecek.

6. Detar

Detar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim bilgi için , ben dediğim gibi günde 300 mekik , 100 çömelme hareketi , 17000 adım , 10 dakika ayak kaldırma hareketi(yatarken ayakları kaldırma) , yaptığım spor bundan ibaret sizce bu dediklerimden ne kadar kalori yakıyorumdur ?

7. Detar

Detar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 1 haftadır tatlı yemiyorum en son geçen hafta yarım dilim pasta yemiştim.Bu sabah 3 kurabiye yedim ve 3 gün kek yesem 1-2 dilim bir de akşamları meyve , kilo yapar mı ?

8. brhmcr

brhmcr Guest

yapar abicim yapar...

9. Detar

Detar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnız benim kilom 44.5 olmuş :D Doktor kilo al dedi , bizimkiler de bunu duydu zorla yedirecekler ne yapabilirim 3 günden bir şey olmaz ya :(

10. brhmcr

brhmcr Guest

ZAten kilo alman lazım ne bulursan ye zaten yaşın genç dert etme, makarna pilac bulgur ye bol bol...

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kilo almıyorsanız , sorun yoktur demektir...bu arada egzersiz olarak yeter...

kcal öneri durumları "optimum şartlar "içindir yani, herhangi bi sindirim anomalisi olmayan, bağırsak parazitleri vb rahatsızlığı olmayan durumlar için geçerlidir...

bu tür hesaplara gireden önce , kişi kendisinde olan durumu açığa kavuşrurmalıdır...yani:

-bağırsak paraziti var mı ?!...
    -sindirim sistemi tembel mi ?...peristaltik hareket durumu...
    -enzim, salgı ,asit vb durumu
    -bağırsak yapsı
    -hastalık (diabet vb)
    -aktivizasyon, hareket durum
    -iklim ,sıcaklık

tüm bunlar saptandıktan sonra daha aspesifik olarak müsdahale olur ...)

yoksa, söylenen ,önerilen şeyler çok geniş kapsamddadır ve eğer gerçekten fazla kcal alınımına rağmen kilo alınamıyorsa yukardaki parametrelere bakmakta önemli fayda vardır...

Detar bunu beğendi.
  12. Detar

Detar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim yorumunuz için.
    Yarın kan tahlili olacağım sonuçları koyarım(Yaş vs. de eklerim).Amacım yemekten kısmayıp egzersizlerle kilomu korumak , yani kilo almak değil.Alacaksam da 1-2 kilo alıp yağlanmadan kilo almak.

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yahu bu yaşta kek pasta yemiyecen 30dan sonramı yiyrcen ye bir süre seviyosan tadını çıkar. kalori hesaplama zamanına daha çok var senin.

14. Detar

Detar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yemeye başladım zaten fakat ben kaç kalori yaktığımı merak ediyorum egzersizlerimle ama kimse o konuda bilgi vermedi.Egzersizlerim:
    en az 300 mekik
    toplamda gün boyu 2 saat yürüyüş(ev içi dışarı vs. dahil)
    5-10 dakika boynuma kadar kafam kalkık ve ayaklarımı birleştirip kaldırıyorum.(2 dk setlerle)
    5 dakika yan şekilde durup bir kolun üzerinde bekleme
    100 kez eğilip çömelme

Boy: 167
    Kilo : 46

Sizce kaç kalori yakıyorumdur ?

15. brhmcr

brhmcr Guest

Kimse bunu tam olarak bilemez ortalaam rakamlar donecektir.

Sayfayı Paylaş