Kalori mi makromu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mert's tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar arkadaslar,
    Sorum su; ben 82 kilo biri olarak 4 aydir vg sporuyla ilgileniyorum. Gunluk proteinimi yumurta, tavuk gogsu, lor, ton baligi, ara da sirada da kirmizi etten 160-180 gr olarak karsiliyorum. Karbonhidrati da lapa bulgur, yulaf ve cavdar ekmeginden vs. agirligimin 4-5 kati gramaj olarak aliyorum. Yag ise 70 80 gr arasi(kuruyemis zeytinyagi ve tukettigim yumurtanin, lorun yag miktari dahil). Fakat ben bunlari kalori olarak hesapladigimda 2000 kkcal oluyor. Benim ihtiyacim ise 3000 kalori. 3 bu durum benim kaslarimin yikilarak zayiflayacagim anlamina gelmiyor mu? Oysa ki protein ihtiyacimi karsilayip, k.hidrad ihtiyacimi da kompleks urunlerden karsiliyorum.

2. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Günlük kalori ihtiyacının altinda kalori alıyorsanız kilo verirsiniz. Onun haricinde kilonuzun 4 5 katı karbo aldiginizi soylemissiniz. Bu durumda yaklaşık 400gr karbo tuketiyorsunuz. Bu da eşittir 1600kcal. 180gr da protein demişsiniz. Bu da eşittir 720kcal. 70gr da yağ 630kcal. Sanirim bunların toplami 2000in üzerinde :)

3. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim :) O halde fatsecret uygulamasinda mi bir hata var? Örneğin 100 hr pismis bulgur 157 kcal. Ben 300 gr tuketiyorum 471 kcal oluyor. Sabah kahvaltida ise 100 gr a yakin yulaf ise 367 kcal a tekammul ediyor. Yani toplamda 400 gr carb. 724 kcal yapiyor.

4. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam sanirsam olayi yanlis anlamışım. Fatsecretta porsiyon olarak 1 kase bulgur 33 gr olarak aliniyormus. Simdi olayi anladim tesekkur ederim ilgin icin :)

Sayfayı Paylaş