Kalfları büyütmek için.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve McNalcaci tarafından 13 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Kalflar vücuttaki karın kasları gibi inatçı olan kaslardır. Büyüme ve şekillenmesi onları şok etmekten geçer.

Kalflar her gün yürürken koşarken eğilip kalkarken istisnasız kullanıldığı için gelişmeleri için şoka sokmak farzdır. Dinlenme Duraklama veya Drop setlerse bunun için en uygun tekniklerdir.

Antrenman sırasında;

Bu yüksek yoğunluklu metot kalflarınızı çok zorlayacaktır ve biliyorsunuz ki acısız kazanç yoktur :)
    Dinlenme duraklama / drop set antrenmanı kullanmak için işe leg-press calf-raise*
    hareketiyle başlayın. https://www.youtube.com/watch?v=PLtAYmjLwqQ

Benim için en doğru olan iki tarafada 20 kiloluk plakaları takın ve 30 tekrar yapın veya ne kadar çıkartabiliyorsanız. Bir dakika dinlenin ve her iki tarafada birar ağırlık plakası takın ve bir 30 tekrar daha yapın. ( veya tükenene kadar. )

Bu şekilde artık tam hareket mesafesiyle yapamaz hale gelinceye kadar devam edin. Asıl antrenmansa bundan sonra başlıyor. Son setten sonra yine ağırlık ekletip SADECE 15 saniye dinlendikten sonra tükenene kadar bir dinlenme duraklama seti daha yapın. Bu şekilde üç set dinlen-durakla yaptıktan sonra hemen iki taraftanda birer plaka çıkararak tükenene kadar bir drop set* yapın.Her bir ağırlıkla üç yeni dinlen durakla antrenmanı daha çıkarın.

Bir yada iki hafta sonra aynı tekniği kullanarak leg-press calf raise'in yanında seated calf raise'i de yapmaya başlayın.Böylece artık kalflerinizi daha derinlemesine çalıştırmış olup max. hacminizi daha üst noktalara taşımış olacaksınız.Bu idmanı haftada 2-3 üç kez yapın aralara 1-2 günlük dinlenme koyun.Egzersizlerin yerini ( legpress calf raise , seated calf raise ) sürekli değiştirin. Bu programı 4-5 hafta devam ettirin ve yeni kalflarınıza merhaba deyin.

İyi Forumlar weightlifter

danger35 ve Thehoodkin bunu beğendi.
  2. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    bence 60 kg takıp 7-8 tekrar yapmak daha faydalı olacaktır.bana göre bi hareket 12-13 tekrarı geçiyorsa etkisi olmuyor yada benim vücudum hissetmiyor az olsun zor olsun :D

3. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Ama düşün kaflarını hergün düşük yada yoğun tempoda yürürken bile kullanıyorsun yani tempo kısa süreli ama yoğun bu tempo uzun süreli olursa şok etkisi çok büyük olacaktır.

Sayfayı Paylaş