Kalf Bölgesini Güçlendirmek İstiyorum Ve Diğer Sorularım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Warlord_x7 tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Warlord_x7

Warlord_x7 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    herkese iyi akşamlar arkadaşlar sizlere sorularım olacaktı sorularıma geçiyorum.
    1- Kalf bölgesini güçlendirmek istiyorum bildiğim kadarıyla büyüme hormonu salgılıyormuş benimde şu dönemde en ihtiyacımın olduğu şey boyum biraz küçük (yaş 17)
    2- Şuan seçmelere hazırlanıyorum boyum 1.67. kilom 72 kilo fazlalığım var (kaleciyim) futbola 2 sene ara vermemden dolayı kilo aldım. Fakat kaslarım oldukça esnek hatta baya esnek kalf bölgemi güçlendirdiğim zaman herhangi bir esneklik kaybı yaşar mıyım acaba ? Düzenli olarak kardio yapıyorum.
    3- Şuanda ip atlıyorum ip atlamanın dışında kalf bölgemi güçlendirmek için hangi hareketleri yapabilirim ?
    4- Son olarak günde kaç tane yumurta yemeliyim ?
    Sorularım bunlardı arkadaşlar ilgilenenlere teşekkürler. Arkadaşlar hatırlatmak istediğim diğer bir şey ise kalf bölgemi güçlendirmemin nedeni bildiğim kadarıyla o bölge güçlendirildiği zaman büyüme hormunu salgılanıyormuş bu yüzden güçlendiricem. İyi geceler:)

2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    boy genetiktir eğer anne babanızın boyu uzunsa sizinde uzun olabilir.boy için fazla bir şey yapamazsın.günlük ihtiyacın olan kalsiyumu al süt ve süt ürünleri tüketerek.fazlası zarardır tabi gerektiği kadar almak lazım bu kemiklerin gelişmesini güçlenmesini sağlar boy uzamasını sağlar.

ve spora devam et bırakma spor boy uzamasına yardımcı olur zaten sen kalecisin boyun uzar merak etme atlıyorsun zıplıyorsun :)

ip atlamanında bir adabı vardır.boksörlerin nasıl ip atladığını öğren öyle atla parmak ucunda dans ederek ;) parmak ucunda atlarsan kalflara etki edecektir topuk yere değmesin.

kalf çalışınca büyüme hormonu salgılandığını ilk defa senden duydum :) vücudun en büyük kas bölgesi bacaklardır bacak çalışınca özellikle squat yapınca büyüme hormonu salgılanır.kalflar zor gelişen bir kas bölgesidir.çünkü vücudun en aşağısında bulunurlar çok zor gelişirler.ama bazı hareketlerle düzenli çalışarak güçlendirebilirsin.

kahvaltıda yiyeceğin yumurta sayısı protein ihtiyacına göre değişiklik gösterir.sen 3 tane tam yesen tamamdır ;) sonuçta vg yapmıyorsun ve protein ihtiyacın fazla değil.

biraz kilo sorunun var kardiyo yapmaya devam.HITT kardiyo yap ;) sağlıklı beslenme ve düzenli kardiyo ve futbol antrenmanları ile zayıflarsın.

kalf çalışınca büyüme hormonu salgılanmaz diye biliyorum ama güçlendireceğim diyorsan sitede var hareketler.

standing kalf raise yapabilirsin sadece diğerleri salonda yapılacak hareketler makinede yapılıyor.

3. Warlord_x7

Warlord_x7 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabın için teşekkür ederim. Peki güçlendirdiğim zaman kalf bölgemde esneklik kaybetmem değil mi yani şuan stretching hareketlerinde oldukça esneğim bu esnekliği kaybetmek istemiyorum.

4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kaybetmezsin korkm****alf bölgeni güçlendirirsen burkulmalara karşı bir önlem almış olursun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:57 ----------

kaybetmezsin korkma kalf bölgeni güçlendirirsen burkulmalara karşı bir önlem almış olursun

5. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    çok dik topuklu ayakkabı giy.

gülmeyin ciddi söylüyorum kadınların kalflarına dikkat edin!

6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    :D:D doğru diyor

7. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : https://www.bodyforumtr.com/makaleler/antreman/kalf-calisma-teknikleri.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş