Kalcaya liposaksin

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve KD tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bu liposaksin (yag aldirma) operasyonu hakkinda bilgi sahibi olan varmi? boy 180 kilom 71 yag oranim %11 ancak senelerdir bilgisayar basinda oturmamdan dolayi kalca bolgemde yaglanma var bu da arkadan bakinca sirtin genisliginin gorumesine mani oluyor yani orantiyi bozuyor. her turlu bolgeyi calistirici hareket yaptim ancak oradaki yaglardan kurtulamiyorum.
    bu operasyon kaca patlar getirisi goturusu nedir bilgisi olan paylasirsa sevinirim :)

2. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Operasyonun çok pahali olmadiğini tahmin ediyorum. Ama söyle bişey soylemek isterim. Liposakşin yaptirmak yağlardan kurtulmaniza bir derecede yardimci olur fakat gidipte bu operasyondan sonra "ohh yağlarim alindi artik bilgisayar başinda rahatça oturabilirim" derseniz hem kalçaniz ayni boyutlara geri döner hemde verdiğiniz operasyon parasiyla kalirsiniz.

KD bunu beğendi.
  3. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    Battemberg ün söylediği gibi diyet yapman lazım kesinlikle.yağlar alınırken yanında sinirlerin,damarların da alındığı ve o bölgede hissizleşme ve çukurlaşma olduğunu okumuştum bir yerde.
    iyileşmen 6 ayı bulur,hiç gerek yok bence.
    o paranın çeyreğine çok istiyorsan yağ yakıcı al ve koşmaya başla. :) bence.

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Sanırım yanlış bir tespitte bulunmuşsun. Obliklerin ve pelvislerin darsa kalçan istedi kadar iri olsun, omuzların geniş duracaktır. Sanırım kalçan yağlı; ama obliklerin de iri. Bunun da ameliyatı var. Kalça kemiğini törpülüyorlar. Riskli ve masraflı bir ameliyat. Değmez bence. Kalçaya yapılan liposuction da emin ol omzu geniş göstermeyecektir...

5. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    kalçanın ön arka duruşunda eğer kontur bozukluğu varsa liposuction işe yarar. aynaya baktığında kalçan yanlara doğru taşıyorsa bu bölgedeki yağ dokusu alınarak istenilen kontur oluşturulur.
    liposuction ister genel, ister spinal anestezi altında yapılabilir. bölgedeki yağ dokusu önce özel bir solusyonla doldurulur. sonra özel makinesi ve uçlar yardımıyla yağ dokusu çekilir. ameliyattan sonra baskılı pansuman yapılır. hasta bir gün yatabilir. ertesi gün taburcu olabilir. ilk hafta dinlenme önerilir. 2. haftadan itibaren günlük işlerine dönebilir. sportif faaliyetler 4-6 hafta arasında başlar. (www.erciyeste.com sitesinden alınmıştır.)
    ameliyat ücreti bölgeye ve hastaneye göre değişebilir.

budbud bunu beğendi.
  6. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar Benimde PC başında oturmaktan senelerce kalçamda yağlanma sorunu var ve bunu çok sorun ettim.Hem Sağlık için spora başladım.ana amacım bunları eritmek ama siz ameliyattan vs. bahsediyorsunz.Bölgesel eritme diye birşey olmadığını söylüyor bazı büyüklerimiz.Ben O Zaman Sporu bırakayım.O Yağlanmanın tek koşulu ameliyat mı Boşuna Çalışmayalım o zaman.Kalça Çok Geniş değil fakat dışarı doğru yağlı.Bunlar Diyetle geçmez mi mesela bel 2 cm incelirse kalçadan da mı 2 gidicek.Bu Hep Böyle mi Olacak ?:confused::(

7. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Bölgesel yağ yakımı yoktur ve yağ yaktığınız zaman genetiğinizde belirlenmiş sıraya göre bazı bölgelerde başlangıçta daha çok yağ yakarsınız bazılarında ise daha az. İyi bir beslenme düzeni+fitness+kardiyo ile yakılamıyacak yağ olduğuna inanmıyorum.

8. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    codespr, bölgesel yağ yakımı yoktur. MT nin dediği gibi herkeste değişmekle beraber son alan bölgeler ilk verir. ama bu diğer bölgelerden de erime olmayacağı anlamına gelmez. önce o bölge(mesela karın veya kalça) sonra diğer bölgeler (kol bacak veya yüz) de erime olur. negatif kalori dengesi kurulup yeterli protein alımı ve sporla kaslar korunursa vücut yağ yakacaktır. burada sık yapılan yanlış yeterli sabrı ve disiplini gösterememektedir.

9. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Çünkü arkadaşlar dün bu yazıyı okuduktan sonra sporu bırakma aşamasına geldim yorulup da o yağları yakamamak kadar acı birşey olamaz.interval cardio diye birşeyi öğrendim onu uygulayacağım.

Sayfayı Paylaş