Kalıp almak?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve XasTurk tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    2 senedir bu sporla ilgileniyorum herhangibi fitness body salonlarına gitmiyorum ama kick boks salonumuzda halter dambıl çalışıyorum ve kalıp almak istiyorum ne yapsam kalıp alamıyorum bence salona gitmek şart değil çünkü kalıp almış 1 2 arkadaşım var onlara sorduğumda salona gitmediklerini söylediler ve bol bol et yememi söylediler ama benim hergün et yeme imkanım yok ama pilav,nohut,fasulye,makarna v.b. yemeklerden çok yerim ama birtürlü kalıp alamıyorum kas var kalıplaşmak istiyorum

mesela şöyle vücut 16 yaşında galiba [​IMG]

benim yaşım 15 [​IMG]

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    bende kalıplı bir kişi olarak yardım ediyim. bu spora 3 ay önce başladım ama başlamadan öncede hacimli ve kaslıydım ama çok yağ vardı. bu spora başlayınca biraz yağ yaktım ve şuan 96 kilo 182 yim.

ama kilomu görüp göbekli filan sanma :D bugün sınıfta 33 şınav çektim :D

hacim için karbonhıdrat özellikle ve protein gerekli.

yumurta, makarna , pilav , yulaf ezmesi , lor gibi yiyecekler yemelisin ama ette çok iyi olur tavuk etide olur.

Ancak hacimlenince karın çıkarmak biraz sorun oluyor :D mesela ben hala karın çıkarmaya çalışıyorum. Kollarım müthiş biceps ve tricepsler.

XasTurk bunu beğendi.
  3. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    acaba akşam yatarken fazla yemek yesem zararı olurmu sonuçta gece uyuduğumuzda yemekleri sindirmemiz zor olabilir yulaf ezmesi haşlanmış yumurta günde 2 bardak süt v.b. çok yiyiorum ama et yiyemiyorum tavuk göğüsü haftada 1 kere belki

Son düzenleme: 19 Eylül 2013
  4. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    başka yorum yokmu?

5. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Her antrenmandan sonra mutlaka proteinli bir yemek ve karbonhidrat almalısın kalıplanmak istiyosan bolca yemeye bak tabi abur cubur değil ton balığı yiyebil,irsin antrenman sonraları yada kırmızı et iyi kilo aldırır ben gidip geldikçe kıyma yerim ilk 3 ayını tamamladıktan sonra ek besin takviyesine başlarsın protein tozu ve aminoasit kominasyonu yaparsaın ama yemek düzeninini oturtmaya bak

6. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Uyumadan önce yemek yemenin, fazla kalori almanın ne amaçla veya nasıl olursa olsun zararlı oldugunu okumuştum bir yerde.

7. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    toz felan almayı düşünmüyorum onlara verebilcek bütçem yok ama beslenme saatlerimi hergün saatine saatine yemeye özen göstercem lor peyniri yulaf yiyebilirim bide tavuk göğüsü et biraz zor :D ama kurban bayramıda yaklaşıyor Allah razı olsun verenler var :)

evet ama gece vücut yediklerimi sindiremezse kalıp almam daha kolay olur diye öyle düşünüyorum

Sayfayı Paylaş