Kalıbın ve sahip olduğum kuvvet arasındaki ters orantı .

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cimbommatik1995 tarafından 6 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. cimbommatik1995

cimbommatik1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle sıkıntımı şöyle açıklamak istiyorum .

Benden daha kalıpsız (zayıf , kolları daha ince vs.) benden daha kuvvetli olabiliyorlar .

Mesela futbolda ikili mücadelelerde , basketbolda topa sıçradıgımızda , bilek güreşinde yani aklınıza gelebilecek her türlü ikili mücadelede bazı arkadaşlarım benden daha kuvvetli kalıyorlar , benden daha zayıf daha çelimsiz olmalarına rağmen .

Buda benim canımı çok sıkıyor daha kalıplı olmama rağmen resmen onların kuvvetlerine , çevikliklerine yeniliyorum.

Şunu belirteyim 1.72 boyunda ve 60 kiloyum . Evde çalışmak için de fazla vaktim yok fen lisesinde 11.sınıf okuduğum için .

Şimdilik sadece şınav çekiyorum . Oda belirli bir planlama ile ilgili değil .

Bana önerebileceginiz Kuvvet , Çeviklik , Hız antremanları ya da çalışmaları var mı ?

Ya da neler yapmam gerekiyo ?

Nasıl çalışmam lazım ? Daha kuvvetli olabilmek için mesela dumbell ile çalıştığım zaman az tekrar çok ağırlık mı çok tekrar az ağırlık mı gerekiyor ?

Ameliyat olduğum için 4 kg ve üstü kaldırmak yasak ve evde 3 kg lik dumbellerim var.

Sizlerden yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar tek istediğim daha kuvvetli ve daha çevik olmam . Bunun için kısa sürede ne yapmam gerekiyorsa yapmaya hazırım.

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kalıplı felan değilsin ki. P90X yapabilirsin evde ama ameliyatlıymışsın ağır gelebilir , forumda evde dumbbella çalışma programı var onu yap.

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    1.72 boy 60 kilo mu kalıplı olmadığın belli maalesef öyle bir yazmışsınki sanki devasa kol omuzlar varmış gibi ameliyat durumu olmasaymış çok ağırlık az tekrarla başlanırdı hacim için sonra şekillenme döneminde az ağırlık çok tekrara geçilirdi ama bence kendi ağırlığınla kuvvet kazanmalısın 3 kglik dumbelldan daha etkili eve barfix çubuğu taktırırsın şınavı şekillendirirsin videolar var internette değişik şınav pozisyonları ve mekik,ağırlıksız squatlada bacakları çalıştırırsın

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    "Ameliyat olduğum için 4 kg ve üstü kaldırmak yasak ve evde 3 kg lik dumbellerim var." doktor kontrolünde ağırlık artırarak temel kuvvetini güçlü tutarsan bence gerisi gelir. Hızlanmak için ayak çalışması şart. Ameliyat hakkında biraz bilgi verebilirmisin?

5. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bak gucle kuvvet arasında cok fark var .
    Hele senden cevıksede karsındakı alabılmesınde bır enteresanlık yok .
    Hersey guc degıldır :)

Sana hız ve cevıklık ıcın basketbol dıyorum . Nette basketbol antremanlarını arastır bır basketbol antremanı cok yorucudur ve cok uzundur . Basketbol ıcın ayrı ayrı oyunlarda var balık agı vesaire.Basket oyna demıyorum bak basketbol antremanı yap . Basket topuyla sınavı dahada guzellestırebılırsın . Nette hepsı var .

6. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Çok ağırlık az tekrar ; Hacimlenirsin (Dev kaslar)
    az ağırlık çok tekrar ; Hak arasında Manken vücudu (Tavsiyem)
    Yani sana kalmış bunları yapman.
    1.Seçenek şimdilik yapma bir kaç ay sonra yapmaya başla(ameliyatlısın)

MyShadowKing ve anll23 bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ister fitness ister body building yapılsın işe ilk önce çok ağırlık az tekrarla başlanır hacimsiz şekillenme olmaz

Ocensers, letsev ve Green Day bunu beğendi.
  8. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    bodyde böle bi kuralda ilk defa duyuyorum kim koymuş bu kuralı

9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Hacimlenmemiş kasa nasıl şekil vermeyi düşünüyorsun acaba ? Hafif ağırlık çok tekrarı uygulamayan prolar var bkz:serdar aktolga forumda videosu vardı.

letsev ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. cimbommatik1995

cimbommatik1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kasık fıtığı ameliyatı oldum . Bundan dolayı 4 kg ve üzeri kaldırmamı yasakladı doktor . (Tek el için 4 kg ve üzeri )

Arkadaşlar kendimi yanlış ifade ettim biraz galiba . Mesela benden 4 - 5 yaş daha küçük kilosu 45-50 arası olan çocuklar beni yere yıkıyor .

Yardımlarınızı bekliyorum . Aslında ağırlık yasağı olmasa yapabileceğim çok şey var ama yasak olduğu için çok kısıtlı imkanlarım .

Şimdilik sadece şınav çekiyorum . Çevikliği ve kuvveti arttıran programlar iyi olur benim için .

11. Green Day

Green Day Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    1.72 boy 60 kiloyla kalıplıysan çelimsiz olanlar sadece iskeletten oluşuyo heralde

12. vayvay1231

vayvay1231 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bozma moralini. pek çok örnek verilebilir ama ben birisini anlatayım.

4. kattaki evimden, 10 katlı bir binanın 8.zinci katına taşınmam gerekti. taşınırken, bende bir koltuk vardı dillere destan ağırdı. onu benden kalıplı 3 kişi zor 4. kattan aşağıya indirdi. diğer ağır eşyalarda dinlenile dinlenile oflaya puflaya indirildi. en iri yapılımız buzdolabını çamaşır makinesini sırtına alıp, birisinin arkadan desteğiyle indirdi.

neyse 8. kata taşınmak için bir taşıma şirketinden hamal istedim. 5 kişi geldi. ben o zaman 60 kg yim boy 170. gelen adamların yanında herkül gibi duruyorum. hele en cılızı, kamyondaki en büyük eşya olan, benim dillere destan koltuğuma yöneldi. dedim hepiniz birleşin, koltuk sağa sola çarpıp hasar görsede önemli değil dedim. neyse adamlardan en cılızı benim koltuğu iple sırtına sardı, yolu tuttu. ben ağzım bir karış açık arkasından gittim. yeminle adam 35 derece sıcakta o koltuğu dinlenmeden tek başına 8 kata çıkardı. koltuk dedim koltu takımının en büyük parşası en az 2 buzdolabı ağırlığında var. diğer hamallardan her kes tek başına, çamaşır makinesi, buzdolabı v.b. eşyayı teker teker 8. kata çıkardılar. tutan tuttuğu eşyayı sırtlanıp çıkardı. 2 saat bile sürmedi 8 kata taşınmam.

ben bir kaç kere eşyaya zarar gelmesin diye peşlerinden gidip geldim. ama boş boş 8 katı 2 kere inip çıkınca bende derman kalmadı.

demem oki burada cüsse hiçde öyle önemli değil. vucut bir makine. sen makiney, çalıştırırsan, çalışmayan senin ölçünde ve senden büyük ölçüdeki makinaları ezersin. senden büyük ölçüdeki makine diyelimki senden 2 kat daha büyük. senin onunla aynı gücü yakalaman için senin ondan 3 kat daha çok çalışman lazım.
    işleyen demir ışıldar.

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    herkesin değindiği gibi başlığı okuyunca gözümde 1 80 den uzun 95-100 kiloluk biri canlandı yazını okumaya başladığımda ise gülümsedim. boş ver en güzeli beynini yarıştır bilek güreşi bu çağda bir işe yaramaz beyninle herkesi devirebilirsin:) kolay gelsin..

14. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Ameliyatlısın ama eğer çok protein tüketip Body yaparsın amaliyatlı bölgeyi daha erken iyileştirme gibi bir şansın var 3 kg çok az bir ağırlık yani güçlenmezsin hatta ameliyatlı bölgeyi inceltirsin bence 6 kg ile çalışmaya başlayıp bol protein tüket hem ameliyatlı bölgen daha çabuk iyileşsin hemde kuvvetlenip kaslan ama senin bileceğin iş tabikide :)

Sayfayı Paylaş