Kalçalar düzelebilir belki ...

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Seloks tarafından 25 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Seloks

Seloks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben çocukken kalçam felan o kadar büyük değildi yani neredeyse sırtıma kıyasla dümdüzdü şimdi ise kalçam baya şişti arkadaşlarım dalga geçiyor koca popo,silikon popo diye :( ancak ben kararlıyım zayıflayacağım.

179 boyum 76 kilom var kalça 100ü geçiyordur, kalçamın oluş sebebini bilgisayar,çikolata,abur cubura bağlıyorum ve hareketsizliğe çünkü 8.sınıf fotoğraflarıma baktığımda yüzümde ter olurmuş hep hatırlarım sen çok terliyorsun derlerdi acayip hareketliydim.

artık kararımı verdim, deniz kenarını koşucam, yaklaşık 2.5 - 3 km uzaklık var ve 3-4-5 tur atarım. evde hareketleneceğim, kardiyo dansı diye birşey varmış yapmaya başladım. bacaklar için sırt üstü kalkıp bisiklet yapıyorum yememe dikkat ediyorum. ve poşetle zayıflıyorlarmış onuda yapıcam.
    +omuz-göğüs-kol-karın kasları yapıcam.

17 yaşındayım, sizce eskisi gibi olabilir miyim ?

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Azimle Ve Bilinçli Bi Şekilde Yoluna Devam Edersen Neden Olmayasın? Başarılar ;)

Seloks bunu beğendi.
  3. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Şüphe duymanıza gerek yok. Gerekli şartları yerine getirdiğinizde hedefinize ulaşmamanız gibi bir durum söz konusu değil.

Öncelikle bu konuda ilk yapmanız gereken beslenmeyi düzene sokmak. Forumdaki beslenme ile ilgili bölümden beslenmenin temellerini öğrenebilirsiniz. Unutmayın, beslenme hem kilo verirken, hem de vücut geliştirirken antrenmandan daha önemlidir.

İkinci olarak da eğer imkanınız varsa bir spor salonuna yazılmanızı tavsiye ederim. Eğer bu imkanınız yoksa da üzülmeyin, yeter ki siz kararlı olun, yöntem çok. Spor salonuna gidemiyorsanız evde yapabileceğiniz P90x adlı programı uygulayabilirsiniz. Türlü sitelerde videoları mevcut. Bildiğim kadarıyla forumda da uygulayan bir çok kişi var ve faydasını görenler çok.

Seloks bunu beğendi.
  4. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    bu büyük popo olayını da ayırt etmek lazım arkadan çok çıkıksa bu büyük bir kusur değil.
    ama yandan genişse fena..
    zayıflayınca küçülür bu arada.

Seloks bunu beğendi.
  5. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    benim de öyleydi lisedeyken bol pantalon spor ayakkabı giyerek kurtarıyordum hep.
    hatta 3.ay öncesine kadar da öyledi :DD

ama karatay beslenmesi ve saglam cardio ile 32 beden bol gelmeye başladı.

insan istedigi takdirde istedigi herşeyi yapabilir.
    önemli olan disiplinli olmak.

Seloks bunu beğendi.
  6. Seloks

Seloks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben 38 beden giyiyorum o derece. p90 programını bir türlü bulamadım videoların hepsi silinmiş :(, kardiyoyu biraz araştırdım hoşuma gitti. kardiyo dansı diye birşey varmış o heralde ayrıca vaktiniz varsa kardiyo ile ilgili video atabilirmisiniz ben her gün yaparım 1-2 saat toplam.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Cardio yaparak ve düzenli beslenerek hedefine ulaşabilirsin.Ama unutma birgünde olucak bir iş değil Sabret.

8. dexter morgan

dexter morgan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    6-7 ayda kalçadan ve belden 25-30 cm kadar incelmiş biri olarak söyleyebileceğim şey, eskisinden ve hatta hayatta tahmin edebileceğinden çok daha iyi olabileceğindir. O zaman seninle dalga geçen insanların ne kadar sıradan vücutları olduğunu anlayacaksın. Benim görüşüm kardiyo dansı, poşet falan bunları geç. Bak hem deniz kenarındaymışsın, hem de bahar geliyor. Açık havada koşmanı öneririm. Ben o süre zarfında 1000 km üzerinde koşmuştum. Yemene dikkat eder ve ağırlık çalışmasını da ihmal etmezsen eylül gibi seni kimse tanıyamaz. Bu yüzden diyeceğim odur ki: Run Seloks Run.

Seloks ve oktayd bunu beğendi.
  9. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de 3-4 yıl öncesinde lise döneminde popomdan rahatsızdım. Spor salonuna gidince arada popoma titreşim veren alete giriyordum küçülsün diye, şimdi her halde vücut gelişip yerine oturunca popomla orantılı bir hale geldim ve şu an gayet düzgün.

Demem odur ki, fazla kilolarını atmaya çalış, ama yukarda yazdığın gibi gördüğün, bulduğun her antreman çeşidini yapma. Forumu iyice araştır, kendine güzel bir program hazırla. Daha sonra her şey yoluna girer.

Sayfayı Paylaş