Kalçaların Omuzdan Daha Büyük Olması Genektikle Alakalımıdır ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deeds tarafından 22 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. deeds

deeds Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    Bu forumdaki ilk mesajım ve konum öncelikle hepinize vereceğiniz bilgilerden dolayı teşekkürlerimi sunarım

23 yaşındayım bir kamu kurumunda çalışıyorum dolayısıyla her gün gömlek kravat pantolon şeklinde giymem gerekiyor ama ben buna birde ceketi ekliyorum her seferinde kafa_ yazın ortasından ceket giydiğim içi ter içinde kalmam bi yana alay konusu oluyorum

sebebi ise kalçalarımın vücüduma oranla aşırı büyük olması, tanıdığım bütün arkadaşlarım alay ediyor psikolojim inanılmaz derecede bozuluyor. Ufak yaştan beri hep büyüktü kalçalarım vücüduma göre ama son bir iki senede kiloda alınca çok göze batmaya başladı

Belden üst tarafta fazla kilom yok yani normal sayılabilir ancak bel altı kısmın

bu berbat şekilde anlattığım gibi a32 . Spor yapıyorum uzun süredir kiloda veriyorum ancak belden aşağı kısmım erimiyor arkadaşlar bu konuda yağ yakıcı, ilaç gibi her ne gerekiyor ise (lipo gibi cerrahi operasyonlar dışında) yapmaya hazırım. Maddiyatı hiç umrum da değil. İstanbul Anadolu yakasında ücretli olarak yardımcı olacak arkadaşlar var isede mutlaka görüşmek isterim. Spordaki hocam sorunun genetiksel olduğunun söylediği

Not: Sporda 35 dakika bisiklet sürüyorum (350 kaloriye yakın yakıyorum)
    30 dakika yürüme ve koşma yapıyorum (300 kaloriye yakın yakıyorum)
    bunların dışında da her türlü omuz kol karın bölgesi hareketlerinin yapıyorum isimlerini bilmediği için böyle yazdım.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2013
  2. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Genel vücut resmi koyarsanız daha iyi yardımcı olunabilir.

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Beden ölçülerinizi bilmediğimiz için afaki konuşmak gerekirse omuz çatınız dar ve genetik olarak vücudunuz yağ dokularını kalça - basen bölgesine depo ediyor olabilir. Bu iki genetik faktör birleşinde düz üçgen veya armut tip dediğimiz fiziki görünüm ortaya çıkıyor.

Öncelikle diet - ağırlık idmanı + duruma göre kardio kombinasyonu ile vücut yağ ornanınızı düşürmeniz gerekli. İleri seviyede ise ağırlık idmanlarına ağırlık vererek omuz çatınızı olduğundan biraz daha genişletmeniz mümkün olucaktır.

Lakin bu tür yağ dokuları son derece inatçıdır sabırla ve uzun vadeli planlar ile hareket etmeniz gerekicektir.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2013
  4. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bu kadar motive olduysanız uzun vadede kesinlikle basenden kiloları verebilirsiniz. Malesef bazı insanlarda en çok yağ o kısımda depolanıyor ve vermesi çok zor oluyor. Spora şiddetle devam edin, değişme olmazsa da pes etmeyin çünkü büyük ihtimalle diğer bölgelerden sonra oradaki yağları verecekseniz.

Yağ oranınız istediğiniz seviyeye gelince bir de vücut geliştirmeye daha fazla yüklenirseniz. Üst tarafınızda genişleyeceğinden giderek daha güzel bir görünüme kavuşcaksınız.

5. deeds

deeds Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevap yazan her üç arkadaşada minnetlerimi sunarım,
    yağ yakıcı tarzı şeyler kullanmamı önerirmisiniz ?
    bu konuda uygulayabileceğim özel bir program varmıdır bölgesel yağ yakımı için
    teşekkürler

6. Tarık-16

Tarık-16 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13

Aynı sorun bende de mevcut. Peki nasıl bir diet ve kordio kombinasyonu önerirsiniz? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş