Kalça/bacak eritme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve timsah48 tarafından 8 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. timsah48

timsah48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

Bu ilk mesajım. Burdaki tartışmaları ve bilgi alışverişlerini okudum. Gerçekten bilgilendirici bir sohbet ortamı. Katılmış olmaktan çok memnunum.

Yaklaşık 6 aydır 4 ayrı programla vücüt çalışıyordum.

1) Göğüs-triceps
    2) Biceps-omuz-sırt
    3) Süper set (genel)
    4) Cardio

Özellikle sırt ve göğüs bölgelerimde gözle görülür gelişme oldu ancak bekar hayatının ve ofis yaşamının getirdiği dengesiz beslenme sonucu kilo da aldım bir yandan. Maalesef bunda alkolün de payı var.
    Ve ırsi bir sıkıntı olduğundan, aldığım yağlar kalça ve bacaklarımda birikti. Bir erkek olarak tatsız bir durum bu.

Şimdi özel ders alıyorum gittiğim spor salonunda. Ordaki hoca gene süper set veriyor (askeri eğitim gibi sağolsun) ve her setin arasında 3-4-5 tur koşturuyor. İlik ilik terliyorum. Özellikle basenlere ve kalçaya yönelik ağır antremanlar yaptııryor.

Cardio'da ise 25 dakika 6.5'te yürümem ve glidex'te performance level 5'te yürümem dışında önerebileceğiniz ne olur hızlıca yol almam için?

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    lunge yapmanı tavsiye ederim.çalıştıktan sonra kalça ve arka bacaklardaki kasılmayı hissedebilirsin.

3. timsah48

timsah48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lunge denen hareketi nerden görebilirim?

4. timsah48

timsah48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  5. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bölgesel yağ eritemezsin, vücut senin çalıştırdığın yerlerden yağ yakmaz. İstersen 1000 tane lunge yap yediklerine dikkat etmezsen asla veremezsin ordaki yağları. Yapman greken şey kilo vermeyi hedeflemek ve vücudunun orayı inceltmesini beklemek.

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    yağ yakma konusunu forumdaki besleneme ve diyetten araştır çünkü bayağı derin konu...aldığın kalorileri azalt.lunge-leg curls-stiff deadlift -++++barbell squat gibi egzersizleri programına mutlaka dahil et...hareketleri sana antrenörün göstersin...deadlift ve squat egzersizlerini yanlış yaparsan bel sorunu ortaya çıkar

7. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bende de vardı bu bacaklarda yağlanma sorunu sende ne durumda kaç kilosun fln yazmamışsın ben pek beslenmeye dikkat etmeden programım da olan lunge-leg curls-leg ext. ve squat hareketlerini yaptım özellikle de idmanlara bacak hareketleriyle başladım sona bırakmadım ve bol bol yürüyüş yürüyebileceğin heryere yürü asansörü az kullanmak vs. Sonuc süperdi. Eğer kilo epey varsa beslenmeye de dikkat et tabi ki...

8. lightning95

lightning95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abicim bendede aynı durum var ne çalıştın acaba ne kadar zaman çalıştın?

Sayfayı Paylaş